Strona 83 z 84 PierwszyPierwszy ... 337381828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 835

Wątek: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

  1. #821

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Witam wszystkich serdecznie. Od kilku dni też jestem posiadaczem 70D. Przesiadłem się ze starego Pentaksa K10D. Szczerze mówiąc spodziewałem się większej różnicy w szczegółowości obrazu między 10 a 20 mpix, ale może po prostu w tej kwestii stary Pentax był bardzo dobry (szczególnie ze stałką 50mm f1/1.7). Natomiast jeśli chodzi o szum, rozpiętość tonalną to jest ogromna różnica (i to głównie dlatego przesiadłem się z Pentaksa na Canona).

    Na minus muszę zaliczyć np. ustawianie balansu bieli, w Pentaksie było znacznie bardziej wygodne, można było sobie zrobić fotkę w menu i zmieniać ustawienia widząc od razu efekt bez konieczności wychodzenia z menu, tutaj z tego co widzę trzeba zatwierdzić zmiany i zrobić kolejne zdjęcie. Wiem, że w RAW można balans bieli zmienić w obróbce, ale ja lubię mieć od razu dobry ustawiony, bo potem nie zawsze się pamięta jakie było danego dnia naturalne światło).

    Trochę dziwi mnie np. wyciąganie ustawień samowyzwalacza jako dedykowany przycisk (ja prawie nigdy nie korzystam z tej funkcji, a jeśli potrzeba, to w Pentaksie była łatwo dostępna w szybkim menu fn + strzałka i już).

    W Canonie dziwią takie drobiazgi np. brak możliwości zatwierdzenia zmian w menu przez spust (bo zawsze na nim się trzyma palec). Tutaj wychodzi z menu nie zatwierdzając zmian, zatwierdza tylko przycisk set.

    AF bardzo dobrze działa, aczkolwiek trzeba było wprowadzić lekką korekcję (ale to może być wina obiektywu Sigma 17-50 f1/2.8). Na pewno na plus możliwość korekty z menu bez cudowania (w Pentaksie trzeba czarować żeby wejść do menu serwisowego a w Nikonie chyba w ogóle nie ma).

    Myślałem, że Pentax K10D jest duży i ciężki, ale Canon 70D pokazał mi jak bardzo się myliłem
    Mam nadzieję, ze razem z masą idzie w parze wytrzymałość taka jak w Pentaksie, który tyle lat w trudnych warunkach nigdy mnie nie zawiódł.

    Ergonomia użytkowania to kwestia indywidualna, to co dla jednego będzie zaletą dla innego będzie wadą, ogólnie jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam.

  2. #822

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez cerfes Zobacz posta
    AF bardzo dobrze działa, aczkolwiek trzeba było wprowadzić lekką korekcję (ale to może być wina obiektywu Sigma 17-50 f1/2.8).
    Z Sigmą to wszystko możliwe
    Lutek
    EOS 70D | Canon 50mm f/1.8 STM | Canon 18-135 3.5-5.6 IS STM | PIXMA MG7150

  3. #823

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Pewnie tak, ale Canon o podobnych parametrach kosztuje 1500zł więcej, więc nie rzucałem się na markę.

  4. #824

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez cerfes Zobacz posta
    ...Przesiadłem się ze starego Pentaksa K10D. Szczerze mówiąc spodziewałem się większej różnicy w szczegółowości obrazu między 10 a 20 mpix, ale może po prostu w tej kwestii stary Pentax był bardzo dobry (szczególnie ze stałką 50mm f1/1.7).
    Po prostu zaletą matryc CCD była czytelność mikrodetali, trawa czy liście na drzewach wyglądały jak powinny, podczas, gdy na CMOSach to zawsze była taka substancja gąbczasta
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 19-01-2016 o 08:20

  5. #825

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez marlo Zobacz posta
    Po prostu zaletą matryc CCD była czytelność mikrodetali, trawa czy liście na drzewach wyglądały jak powinny, podczas, gdy na CMOSach to zawsze była taka substancja gąbczasta
    Pewnie masz rację, faktycznie Pentax naprawdę daje radę jeśli ogląda się w 100% crop, ale jeśli oglądasz całe zdjęcie Canon 70D miażdży (rozpiętość tonalna, szum). Nie wiem, czy ja mam po prostu spaczenie po latach z Pentaksem, ale jak na razie, to zmniejszam saturację przy obrabianiu rawów, bo jak dla mnie kolory są zbyt intensywne.

    Jedyne co mnie boli w tym aparacie to ustawianie balansu bieli z palca. Lubię mieć WB ustawiony jak należy (tak, wiem że w RAW to można potem zmienić, ale nie lubię po czasie ustawiać przy obróbce, bo nie pamiętam dokładnie jakie światło było albo jaki chciałem efekt uzyskać.

    W Pentaksie można zmieniać predefiniowane tryby i na podglądzie jest ostatnie zdjęcie z zastosowanym ustawieniem, tyczy się też manualnej korekcji własnych ustawień. Tutaj wszystko robi się w ciemno. Masakra, ale chyba nie da się inaczej.


  6. #826
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Milicz
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Mam Pytanie jak mogę najduszniej nagrać wywiad zęby nie zepsuć aparatu bo mam zlecenie na kilka wywiadów ok 20-30 min
    5dmk III 6D 17-40/4 24-70 2.8 70-200/2.8 is ex580II DP-600 epson l800 mavic

  7. #827
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    941

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez stultus Zobacz posta
    najduszniej
    To chyba przy zamkniętych oknach, wyłączonej klimie i ogrzewaniu na maksa! Sorka, ale nie mogłem się powstrzymać

    A tak poważnie, to wszystkie aparaty mają limit najwyżej na 30 minut nagrania, gdyż takie są uregulowania prawne. Coś, co pozwala na dłuższe nagranie w świetle przepisów jest już kamerą i podlega innemu opodatkowaniu. Czy jakoś tak to szło Poza tym limitem chyba nie musisz się niczego obawiać. W końcu matryce w aparatach i matryce w kamerach to z punktu widzenia technologii coś bardzo zbliżonego.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #828
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    238

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Witam ponownie. Dawno mnie na forum nie było. Niestety nagła przygoda z wodą morską skończyła możliwość korzystania z mojego 50d. Wystarczyło chlapnięcie na aparat w okolicach dolnych przycisków z tyłu i strzeliła płyta główna. Aparat odpala, ale wywal błąd i wskazuje, że mu za ciepło. nie da się nim focić obecnie. Na Żytniej mu nie pomogli, bo za droga to zabawa. Jakby kto chciał to wystawię na sprzedaż jako uszkodzony. Ogólnie body w stanie idealnym. Z pewnością na części takiej jak lustro i inne spokojnie do wykorzystania. Przebieg niecałe 10000.

    Ale do rzeczy. Kupiłem 70d, bo bez aparatu jak bez ręki. Ja używam aparatu amatorsko, wycieczki, krajobrazy, rodzina. Jak dal mnie ten aparat w pełni pokrywa moje potrzeby. Zaleta dla nie jest np. to, że jest trochę lżejszy od 50d. Czasem już miałem dość noszenia przez cały dzień torby z aparatem. Wiem, że jak chciałem coś lekkiego to trze było kupić bezlustrkowca, ale to jednak nie wchodziło w grę. Niemniej w czasie pracy niższa waga jest odczuwalna. Kwestię obudowy i jakości plastyki i nie przeszkadzają. Pewnie jest drobna różnica w stosunku do 50d, ale dla amatora sięgającego co jakiś czas po aparat, a nie nim pracującego to różnica bez większego znaczenia. Jeśli chodzi o klawiszologię to jak dla nie jest nawet poręczniej z guzikami w okolicy kciuka, bo można jednym ruchem przeglądać zdjęcia, wybrać i je pokasować. Ogólnie brak joysticka mi nie przeszkadza, z kolei można się błyskawicznie przestawić na trochę innych układ przycisków. Ruchomy ekran jest super, ale o tym już dużo było. Na razie trudno mi wypowiadać się o jakości zdjęć, ale z pierwszych oglądów wynika, że w stosunku do 50d nie będzie gorzej. Fotoamator nawet zaawansowany na pewno nie dostrzeże żadnych różnic na niekorzyść, co najwyżej na plus. Poza tym ten aparat ma takie dodatki, o kt. tu się mniej pisze, ale n. możliwość wyzwalania lamy dodatkowej w trybie slave. Wczoraj sprawdzał i superowo to działa. Czasem taka funkcja się przydaje.

    W moje ocenie, jeśli ktoś się waha to niech przestanie i idzie kupować, bo za chwilę tych aparatów nie będzie, no chyba że ma kasę i idzie kupić 80d, ale ja po rozważeniu za i przeciw uznałem, że nie będę dodatkowo wydawał 1500 zł, żeby mieć nowość w torbie. Po prostu jako amator z pewnością i tak nie wykorzystam wszystkich możliwości jakie mi daje 70d, a co dopiero 80d, skoro w zupełności starczało mi przecież 50d, którego bardzo żałuję Aha faktycznie AF lata jak trzeba w 70d, kręcenie filmów też fajna sprawa. Można się tym dobrze pobawić
    70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

  9. #829
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 026

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Nota serwisowa w sprawie Canona EOS 70D - chodzi o błędy 70 i 80
    https://www.optyczne.pl/12475-news-N...y_70_i_80.html
    Ktoś miał w EOS 70D błedy Err70 lub Err80 ?
    1DX + 50L

  10. #830
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Miałem 70D przez 1,5roku, był ostro katowany i żadnych błędów nie było. Ale zdaje się, że możliwość ich wystąpienia dotyczy tylko kilku serii aparatów i tylko w bardzo specyficznych warunkach.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

Strona 83 z 84 PierwszyPierwszy ... 337381828384 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •