Strona 3 z 84 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 835

Wątek: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

  1. #21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Będzie, będzie
    14 fps i 60 punków AF ?

    a tak na poważnie to wydaje mi się że jeśli będzie, to tylko jako sprzęt specjalistyczny - dla tych co lubią focić sobie ptaszki.
    No chyba że nowa matryca okaże się bardzo kontrowersyjna to wtedy 7DII będzie na tradycyjnej - tak dla równowagi i możliwości wyboru.
    Ostatnio edytowane przez slocum ; 02-07-2013 o 09:31

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Co już mi się podoba to to że spięli razem przełącznik foto/wideo z włącznikiem nagrywania/lifeview. Można w końcu będzie nagrywać w trybach av/tv etc.
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wlkp
    Wiek
    45
    Posty
    176

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Rozumiem, że nie bawimy się we wróżenie polskiej ceny? Jednak obawiam się, że zbliży się do obecnej ceny 7D. Również w tym kontekście (i kontekście cen 6D i 5D mkII) 7D mkII wydaje się wątpliwy (bo 7D mkII musiałby zbliżyć się ceną do 6D i 5D MKII, a ilu da tyle za cropa).

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Białystok
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Producent chwali się "gładką" współpracą nowego systemu AF z firmowymi szkłami.

    "Producent chwali się też, że Dual Pixel AF działa ze 103 modelami obiektywów Canon EF." za optyczne.pl

    Kop w krocze dla Tamrona, Tokiny i Sigmy?

    Pozdrawiam
    6D, Tami 24-70, Sigma 70-200 OS

  5. #25
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Bart Zobacz posta
    Rozumiem, że nie bawimy się we wróżenie polskiej ceny? Jednak obawiam się, że zbliży się do obecnej ceny 7D. Również w tym kontekście (i kontekście cen 6D i 5D mkII) 7D mkII wydaje się wątpliwy (bo 7D mkII musiałby zbliżyć się ceną do 6D i 5D MKII, a ilu da tyle za cropa).
    " Aparat Canon EOS 70D dostępny będzie w sprzedaży od końca sierpnia bieżącego roku. Jego cena sugerowana w USA wynosi 1199 dolarów za body, natomiast w Europie będzie to 1099 euro lub 1079 funtów brytyjskich (a więc nie zalecamy zakupów w Wielkiej Brytanii z uwagi na wyraźnie wyższą cenę sugerowaną). Wersja z obiektywem EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM kosztować ma odpowiednio 1349 dolarów, 1249 euro oraz 1199 funtów. Natomiast pakiet z obiektywem EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM będzie wydatkiem na poziomie 1549 dolarów, 1499 euro lub 1399 funtów. Cena aparatu w złotówkach (body) ustalona została przez oficjalnego dystrybutora na 4390 złotych."
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  6. #26

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    o 60D pisano: "Aparat na rynku zadebiutuje w okolicach października tego roku. Sugerowana cena samego korpusu lustrzanki wyniesie 1309,99 EUR (około 5230 PLN), podczas gdy za zestaw z jednym z kitowych obiektywów zapłacimy od 1199,99 GBP do 1999,99 GBP (zależnie od dołączonej optyki)."

    dziś jest to poniżej 3tys. PLN. Gdy 70D zbliży się do tego poziomu to nie wykluczone że będzie to moje następne body (zakładając że nie skusi mnie FF)

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    To popchnie do przodu rozwój canonowych bezlusterkowców. W końcu szybki AF, bo na razie to co oferują w bezlusterkowcach (w porównaniu do konkurencji) jest kiepska. A tu za jednym ruchem szybki AF i opcja podpięcia całej gamy obiektywów z luster (choć to pokracznie wygląda).

    Bezlusterkowa konkurencja musi jakoś dopracować się podobnego rozwiązania - Sony, Panasonic, Olympus, Samsung, Fuji... Olympus od lat kombinował jak tu dać sensowny AF PENom z lustrzankowymi obiektywami z 4/3 i nie wykombinował do dziś (AF jest dobry tylko z dedykowanymi obiektywami micro43) a tu Canon, ostatni wszedł w bezlusterkowy rynek, ale pierwszy opracował takie coś. Sony też ma jakieś rozwiązania które pewnie wkrótce wyjdą (Olympus też dostanie takie matryce), ale o ile pamiętam u Sony były tylko niektóre pixele dedykowane do AF.

    Teraz brakuje Canonowi sensownego bezlusterkowego body (z EVF) semi-profi z tym AF-em i dużej gamy małych obiektywów.

  8. #28

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Nie mów hop puki nie przeskoczysz.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Sony były tylko niektóre pixele dedykowane do AF.

    Teraz brakuje Canonowi sensownego bezlusterkowego body (z EVF) semi-profi z tym AF-em i dużej gamy małych obiektywów.

    Z czegoś to pewnie wynika. Obawiam się że ucierpi na tym IQ.

    Swoją drogą mam nadzieję że się mylisz, że Canon nie pójdzie za innymi i nie skupi się na segmencie pokrak zwanych bezlusterkowcami, aby przypinać do nich EOSy. Niech lepiej skupi się na pracy nad ceną.

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    kolejny produkt drenujący kieszeń, wszystkie oh i ah są po to aby typowy konsument kupił to "cacko" a refleksja czy będzie robił lepsze zdjęcia od dotychczas posiadanego sprzętu przyjdzie później. Jako posiadacz 350D i 7D, jak dla mnie jest to produkt zbędny, gdyż jest mało prawdopodobne abym osiągnął lepsze rezultaty w stosunku do tego co mam, lepiej zainwestować w lepszy obiektyw

  10. #30

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez szpak121 Zobacz posta
    kolejny produkt drenujący kieszeń, wszystkie oh i ah są po to aby typowy konsument kupił to "cacko" a refleksja czy będzie robił lepsze zdjęcia od dotychczas posiadanego sprzętu przyjdzie później. Jako posiadacz 350D i 7D, jak dla mnie jest to produkt zbędny, gdyż jest mało prawdopodobne abym osiągnął lepsze rezultaty w stosunku do tego co mam, lepiej zainwestować w lepszy obiektyw
    Zgadzam się z tobą w pełni, ale jako nie posiadacz 7D chciałbym upatrywać w tym modelu tańszej alternatywy dostarczającej pożądanych przeze mnie funkcji czyli szybkiego 19 polowego AF i mikroregulacji. Wszystko inne mogą wywalić i zdegradować do poziomu 600D.

Strona 3 z 84 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •