Strona 11 z 84 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 835

Wątek: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    W sumie fakt. Dla każdego co innego jest ważne, dlatego napisałem, że wreszcie widzę pierwszy ciekawie zapowiadający się crop
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  2. #102
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Ok 200 gram ( z baterią ) lżejszy od 7D więc raczej odświeżony 60D i bajery z 650D jak dotykowy ekran. Widać że brak już pomysłów co można ulepszyć.
    Nie bardzo widzę żeby coś wskazywało że będzie robił lepsze foty od 50D itp . I raczej zmiany w kierunku video idą i LV .
    Ja tak tylko tak nieśmiało przypomne, że fotografii nie wykonuje aparat lecz fotograf przy pomocy aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    W końcu będzie się można bez większych problemów bawić w video na fotograficznych szkłach.

    Jaram się, definitywnie zgarnę sobie do kręcenia zestawik 70D + 24L + glidecam :-)
    Bawić to tutaj bardzo trafne określenie bo do nawet średnio zaawansowanych produkcji fimowych AF odpada nawet taki jak ten nowy w tej puszce.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja to chyba w ogóle dziwny jestem bo 40-tka do dzisiaj spełnia u mnie swoją rolę i jakoś nie czuję potrzeby wymieniania jej na 70D. Dla mnie ten korpus nic nie wnosi istotnego.
    Popieram
    Ja na 30`tce siedziałem 7lat, dalej go mam i nie zamierzam sie pozbywac.
    Nigdy nie przesiadłbym sie z niego na kolejego xxD AP-C, bo co by mi to dało, tzn. dzięki czemu popełniał bym lepsze fotografie? (spotu czy przyrody nie uprawiam).
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 09-07-2013 o 13:37

  3. #103
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Ok 200 gram ( z baterią ) lżejszy od 7D więc raczej odświeżony 60D i bajery z 650D jak dotykowy ekran. Widać że brak już pomysłów co można ulepszyć.
    to jest wyjscie z blednego zalozenia, ze ten aparat ma zachecic posiadaczy ww. modeli do zmiany.
    a to tak nie dziala przy 1.5, 2 czy nawet 3-letnim cyklu produktowym. normalni ludzie nie wymieniaja korpusu tak czesto.
    mozna by od biedy kontemplowac czy 7D jest na tyle stary, ze ktos sie bedzie rozgladal za zmiana, ale 70D nie jest pomyslany
    jako sciezka "rozwoju" dla obecnych posiadaczy 7D.

    jesli sie zastanawiac to nad roznicami pomiedzy:
    50D a 70D (5 lat)
    550D/600D a 70D (1-2 lata, ale model oczko wyzszy, czyli upgrade dla pasjonata)

    i tutaj juz mozna znalezc powody do zmiany.

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Nie bardzo widzę żeby coś wskazywało że będzie robił lepsze foty od 50D itp . I raczej zmiany w kierunku video idą i LV .
    600D robi wyraznie lepsze foty niz 50D (duzo lepsza matryca) i ma uchylny ekranik, dzieki ktoremu swietnie sie robi foty z perspektywy zaby.
    a 70D doklada do tego dzialajacy AF, wiec mozna z tej perspektywy zaby robic foty dzieciakom (600D - kawe idzie zaparzyc zanim korpus
    zlapie ostrosc)... plus lepszy akumulator (LP-E6 jest wyraznie mocniejszy niz BP-511, a nad LP-E8 sie nawet nie bede znecal)...

    nikt nie zmusza do zakupu 70D, ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu, ze nie ma roznic miedzy nim a chocby 50D.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 09-07-2013 o 13:44
    www albo tez flickr

  4. #104
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nikt nie zmusza do zakupu 70D, ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu, ze nie ma roznic miedzy nim a chocby 50D.
    Zupełnie nie rozumiesz .
    To nie o to chodzi że nie ma różnic ale dla niektórych są one pomijalne (jakość zdjęć też się w to wlicza).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #105
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    600D robi wyraznie lepsze foty niz 50D (duzo lepsza matryca) i ma uchylny ekranik, dzieki ktoremu swietnie sie robi foty z perspektywy zaby.
    moj ulubiony markingowy tekst... 600d ma duzo gorszy af od 50d

  6. #106
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zupełnie nie rozumiesz .
    To nie o to chodzi że nie ma różnic ale dla niektórych są one pomijalne (jakość zdjęć też się w to wlicza).
    ale miales produkcyjny egzemplarz juz i porownywales?

    to tak nawiasem mowiac, bo ja nadal upieram sie, ze poki co aparatu nie ma i porownywanie jakosci zdjec z niego jest jakby... ciut przedwczesne
    mozna sie jeszcze pomodlic nt ficzerow i ergonomii, ale ruszac temat jakosci obrazu to bym sie jednak bal


    kwestia czy roznice sa i na ile sa wazne to juz rzecz indywidualna. moja osobista malzonka, blondynka wprawdzie nie bedac, ale nieodmiennie uwaza,
    ze miedzy moimi "torebkami" foto nie ma roznic ("wszystkie sa czarne i duze. no dobra, ta jedna ma jeden pasek czerwony i ladne zolte w srodku"),
    a z kolei jej torebki to kazda inna, a "ta na wystawie to jest w ogole super i takiej jeszcze nie mialam i musze ja miec"... i sie wez kloc...
    www albo tez flickr

  7. #107

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Teoretycznie, zakładając, że jeden piksel składa się z 2 i informacje są sumowane, w światłach powinniśmy mieć zapas 1EV

  8. #108
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale miales produkcyjny egzemplarz juz i porownywales?
    Ale po co. Znaczy czego się mam spodziewać - kolory będą bardziej kolorowe czy co? Na co mam liczyć ?
    Do moich potrzeb puszki które posiadam robią zdjęcia super jakości. Największe ograniczenie dla nich stanowię ja sam niestety .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #109
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale po co. Znaczy czego się mam spodziewać - kolory będą bardziej kolorowe czy co? Na co mam liczyć ?
    nie mam oczekiwan wzgledem 70D, bo go raczej nie kupie, ale...

    niech sie okaze ze w tej puszce swiatla maja charakterystyke taka jak w matrycach FF - w sensie, ze jak naswietlasz do prawej to tam miedzy
    biela a srednia szaroscia jest potezny zapas tonalny, a nie tak jak w cropowych sensorach od razu srodek. rzecz jest do zrobienia a stanowilaby
    gigantyczna roznice jakosciowa miedzy 70D a innymi puszkami cropowymi, bo nagle daloby sie poprawnie naswietlone foty przy ISO 100/200
    ciagnac tonalnie za uszy i zachowac plynne przejscia... z 600D/40D/450D/30D rzecz nie do zrobienia (wymieniam matryce, ktore przerabialem,
    zakladam ze inne Canon nie odstaja wyraznie)...

    ze przy ISO 3200 prawdopodobnie jest papa i/lub brak detalu (zapewnie predziej "i" niz "lub")... to akurat logiczne, to jest fizyka i wyzej tylka
    nie podskoczysz...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Do moich potrzeb puszki które posiadam robią zdjęcia super jakości. Największe ograniczenie dla nich stanowię ja sam niestety .
    ja raczej zwalam na pogode... ale generalnie zgadzam sie

    nieodmiennie sa rzeczy w puszkach, ktore odbieram jako silnie mnie ograniczajace. szybkosc (tzn. jej brak) AF w LV w 600D, szybkosc AF w ogole
    w 5D mkII, brak sensownego MLU w obu. Albo tez rzeczy, ktore chcialbym miec kiedys: GPS, wifi (chocby po to, zeby puszki automatycznie synchronizowaly
    czas z serwerem)... jak kiedys przyjdzie do wymiany korpusu to jak najbardziej chcialbym miec wybor lepszej puszki za mozliwie mniejsze pieniadze...
    www albo tez flickr

  10. #110
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon EOS 70D z matrycą Dual Pixel CMOS AF

    Tak sobie myśle że gdybyście przeczytali swoje obecne komentarze 10-7lat temu dotyczące lustrzanek, "uchylny ekranik - dla lepszego robienia zdjęć", "świetnie działający AF LiveView", "Wi-fi, "GPS" to byście mieli sami z siebie niezły ubaw
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 09-07-2013 o 15:28

Strona 11 z 84 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •