Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mini studio w domu

  1. #1

    Domyślnie Mini studio w domu

    Witam myślę o małym studio w pokoju tak z nudów pobawiłbym się w fotografowanie produktów. Na pierwszy rzut chcę kupić jedną może dwie lampy studyjne i tu moje pytanie czym takie lampy wyzwalać kablem czy lepiej radiowo? kabelek mam 10 m wiec miałbym to z głowy ale czy nie lepsze wyzwalacze radiowe?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar piotrr
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    436

    Domyślnie Odp: Mini studio w domu

    Nie ma większej różnicy, przy bezprzewodowych wyzwalaczach odpada kolejny plączący się pod nogami kabel i wygodniej.
    Nawet jeden wystarczy, bez problemu druga lampa wyzwoli się na fotoceli.
    A do produktowej to na pewno przyda Ci się stół lub namiot bezcieniowy.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Mini studio w domu

    Jeszcze tak na szybko wyczytałem ze wyzwalanie lamp studyjnych przez kabel może uszkodzić, spalić puchę normalnie aż mi ciary przeszły dopiero co zmieniłem body więc trochę strach ryzykować.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Mini studio w domu

    Cytat Zamieszczone przez piotrr Zobacz posta
    Nie ma większej różnicy, przy bezprzewodowych wyzwalaczach odpada kolejny plączący się pod nogami kabel i wygodniej.
    Nawet jeden wystarczy, bez problemu druga lampa wyzwoli się na fotoceli.
    A do produktowej to na pewno przyda Ci się stół lub namiot bezcieniowy.
    Namiot bezcieniowy to może się przydać do popsucia ujęć. Rozwiązanie dobre dla kogoś kto nie ma pojęcia o świetle i nie ma ambicji by się tego nauczyć.

    Bernard
    pozdrawiam
    Bernard Wybierała

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Mini studio w domu

    to jeszcze zależy, jakie produkty fotografujesz. Jeśli nie ma być pięknie, a ma być tylko wyraźnie i łatwo przy szparowaniu (np. do katalogu części samochodowych) - to namiot bezcieniowy wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
    Canon 5dm2, C 100/2.0, C35/2.0, Tamron 28-75/2.8, Sigma 50/1.4, S14/2.8, 580EX II

  6. #6

    Domyślnie Odp: Mini studio w domu

    Cytat Zamieszczone przez kobesi Zobacz posta
    to jeszcze zależy, jakie produkty fotografujesz. Jeśli nie ma być pięknie, a ma być tylko wyraźnie i łatwo przy szparowaniu (np. do katalogu części samochodowych) - to namiot bezcieniowy wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
    Nie jest. Generalnie chodzi o to, że światło w namiocie jak byś go nie ustawił zawsze jest zbyt miękkie, przez co nie podkreśla powierzchni mocno odbijających światło czy struktury materiału. Ponadto brak kontroli... Nie użyjesz np Softa strumienicy i żelu, bo wszystko będzie bez wyrazu. A w fotografii produktu właśnie światło i kontrola nad nim jest najważniejsza.

    Bernard
    pozdrawiam
    Bernard Wybierała

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •