Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    Nurtuje mnie jedna rzecz, nie mam za bardzo kogo się o to zapytać i dowiedzieć więc napiszę tutaj.
    Oddając obrobione zdjęcia na płycie dvd parze młodej ile kopii powinienem dać? Jedna to wydaję mi się tak trochę mało i awaryjnie, czy 2 lub 3 będzie odpowiednio? a może jeszcze jakaś inna opcja?

  2. #2

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    wydaje mi sie ze 2

  3. #3
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    Po co dwie? Jedna kopia dla młodych nic więcej... Chyba, że zapytasz się czy chcą też dla rodziców to wtedy 3 kopie... Ja oddaje jedną płytę z zdjęciami, jeśli chcą dla rodziców to wtedy liczę za kolejne dwie kopie ; )! Zawsze również sobie nagrywam zwykłą DVD z materiałem oddanym, na wszelki wypadek, stawiam na półkę i po roku wywalam jeśli nikt się nie zgłosił po kopię ; )

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    oddaję tylko i wyłącznie jedną i proszę by sobie porobili kopie. Materiał na dysku trzymam do 40-stu dni od oddania.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    ja daję trzy. sam sobie robię, sam sobie nadrukowuję. daję trzy.
    ja materiał trzymam bardzo długo na dysku....tzn RAW do oddania płyt a jpg w zasadzie archiwizuję
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Norberto
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Parczew
    Wiek
    35
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    Ja zawsze jedną oddaje, myślę że to wystarczy. Zdjęcia w jpg archiwizuje sobie a RAWy usuwam po jakiś 2 tyg od oddania materiału

  7. #7

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    W tej chwili każdy może przegrać sobie płytę, więc jedna w zupełności wystarcza.
    RAWy - tak jak już zostało to napisane - kasuje się tuż po oddaniu płyt, a jpg'i wrzuca się na dysk (zwykle więcej niż 7-9GB nie waży to).
    Po roku można i to usunąć, chociaż miałem jakiś czas temu zapytanie w sprawie zdjęć sprzed 4 lat.
    Dzięki archiwizacji starych zdjęć (nie robię często ślubów, więc mogę sobie przytrzymać dłużej) udało mi się zapobiec awantury w domu małżonków

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    A ja się zastanawiam jak długo jeszcze płyty DVD będzie można odczytać w kompach. Trend idzie w kierunku urządzeń mobilnych (ultrabooki, tablety...), które nie mają odtwarzaczy płyt. Druga sprawa to trwałość płyt DVD.
    Zastanawiam się czy nie oddawać zdjęć na pendrive w formie i kształcie kart kredytowych.
    Marki trzy.

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar hansu44
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Żnin
    Wiek
    40
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    Trend idzie w tym kierunku, ale ja mimo wszystko pozostałbym przy płytach DVD. Trwałość Pendrive jest jednak krótsza niż dobrej płyty DVD (Verbatim). Archiwizować zaś najlepiej na płytach DVD-Ram. Trochę droższe, ale nośniki pewniejsze i zdecydowanie żywotniejsze.
    Canon 60D, T17-50/2.8 VC, C50/1.8 STM, C55-250 STM, Kenko EX
    Panasonic Lumix DMC-LX100

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie Odp: fotografia ślubna a zdjęcia na płycie dvd

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    A ja się zastanawiam jak długo jeszcze płyty DVD będzie można odczytać w kompach. Trend idzie w kierunku urządzeń mobilnych (ultrabooki, tablety...), które nie mają odtwarzaczy płyt. Druga sprawa to trwałość płyt DVD.
    Zastanawiam się czy nie oddawać zdjęć na pendrive w formie i kształcie kart kredytowych.
    o dalsza archiwizacje niech martwi sie klient, dostaje zdjecia na plycie a co z tym zrobi to jego sprawa, to nie dzieci przeciez

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •