Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Quantuum r+600 Dual Power + akumulator żelowy = większa liczba błysków

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Quantuum r+600 Dual Power + akumulator żelowy = większa liczba błysków

    dokładnie jak piszesz, mam tak samo a wykręcać aku z auta mi się nie chciało

  2. #12
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Quantuum r+600 Dual Power + akumulator żelowy = większa liczba błysków

    Musicie tylko zwrócić uwagę na maksymalny prąd rozruchu.Ja kupiłem takie maleństwo 7Ah wychodząc z założenia że jeżeli firmowy akumulator ma 3Ah to moja 7 będzie ładowała lampy szybciej.Nic bardziej mylnego,było jeszcze gorzej niestety.Całe szczęście że kosztował tylko 35zł.Mam teraz motocyklowy 10Ah o dużym prądzie rozruchu, 90A.Jak będę w studiu to zmierzę ile ta lampa pobiera w czasie ładowania kondensatorów.
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

  3. #13
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Quantuum r+600 Dual Power + akumulator żelowy = większa liczba błysków

    Zrobiłem 4 testy czasów ładowania lampy, z akumulatorów żelowych 7 i 10Ah, akumulatora w samochodzie 160Ah i akumulatorów dołączonych do BP.Lampa 600Ws.Najszybciej ładuje lampę oryginalny zestaw dołączony do BP-ok.4-5 sek.Wszystkie pozostałe zestawy ładują lampę ok.6-7 sek i nie ma znaczenia czy to był akumulator z mojego samochodu czy malutki akumulator żelowy 7Ah.Akumulator samochodowy podłączyłem bardzo krótkim przewodem z krokodylkami bezpośrednio do zestawu.Wolałem nie korzystać z gniazda zapalniczki jak zobaczyłem że bezpiecznik w BP ma 75A...W samochodzie mam zabezpieczenie gniazda zapalniczki bezpiecznikiem 25A.Z każdym zestawem zrobiłem po 10 błysków na pełnej mocy.Niestety nie mam amperomierza zdolnego zmierzyć tak wysokie natężenie prądu.Wiem tylko że po 10 błyskach przewody fabryczne z akumulatora do BP robią się mocno gorące.Są stanowczo za cienkie.Ile błysków można zrobić na "żelkach"? Tego na razie nie wiem.Na BP robię ok 100 błysków na pełnej mocy ale w końcówce oczekiwanie na naładowanie lampy jest mocno stresujące.Podczas kolejnej sesji zacznę robić zdjęcia zasilając lampę akumulatorkiem 7Ah i wtedy napiszę ile zrobiłem zdjęć.Akumulatorek 7Ah waży ok 1kg i może chyba być po prostu zabezpieczeniem na końcówkę sesji.No i ta cena...35zł.
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Quantuum r+600 Dual Power + akumulator żelowy = większa liczba błysków

    sprawdź jeszcze czas ładowania przy uruchomionym silniku - raz tak robiłem zdjęcia i było szybciej

  5. #15
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Quantuum r+600 Dual Power + akumulator żelowy = większa liczba błysków

    Znalazłem winowajcę.Skróciłem oryginalny przewód,ten z wtykiem do gniazda zapalniczki z 2m do 0,5m i jest dużo szybciej.Za duże straty na połączeniu.
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •