Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: canon 600d + nissin di622 II wyzwalanie bezprzewodowe

  1. #1

    Domyślnie canon 600d + nissin di622 II wyzwalanie bezprzewodowe

    Witam, wczoraj wymieniłem 30d na 600d i mam problem z wyzwoleniem lampy nissin. Kiedy lampa jest na sankach wszystko jest ok. Słyszałem że 600d może wyzwalać lampy zdalnie bez dodatkowego sprzętu, czy to dotyczy też nissinów? Z 30d wszystko dzialało przez kabel minijack-pc ale 600d niema gniazda na kabel dla lampy błyskowej. Jedyny sposób w jaki udalo mi się wyzwolić nissina to na fotocele przez błysk z wbudowanej lampy z aparatu ale nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. Jak najmniejszym kosztem można rozwiązać ten problem? wiem że 100zł za chiński system bezprzewodowy to niewiele ale czeka mnie jeszcze sporo wydatków. Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: canon 600d + nissin di622 II wyzwalanie bezprzewodowe

    Cytat Zamieszczone przez beesem Zobacz posta
    Słyszałem że 600d może wyzwalać lampy zdalnie bez dodatkowego sprzętu
    1) wbudowana jako sterownik, zdalna jako slave (jeśli Twój Nissin ma taką funkcję)
    2) wbudowana w M, zdalna z fotocelą (ale wtedy wbudowana na pewno będzie widoczna na zdjęciu, powyżej - może być widoczna)
    3) na sankach kostka z gniazdem PC, do kostki podłączasz swój kabelek i działasz jak poprzednio
    4) kabel z przeniesieniem TTLa są krótkie (60cm) i długie (1.5m? 5m?), krótkie można przedłużyć rozcinając i wstawiając np. "przedłużacz PS/2" (jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz w sklepie komputerowym)
    5) prosty wyzwalacz radiowy (ok.100zł)
    6) wyzwalacz radiowy z przeniesieniem TTL (znacznie drożej...)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •