Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

  1. #1

    Lightbulb Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Siemanko,
    nurtuje mnie problem jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu przy wyłączonym oświetleniu na sali? Już parę wesel zrobiłem znajomym i nigdy nie mogę zrobić dobrego zdjęcia młodym przy torcie... coś tam wychodzi ale nie jest to efekt który by mnie fascynował... A to zimne ognie zdążą się wypalić lub AF nie chce wyostrzyć młodych... już sam nie wiem co tu zrobić by fotki były zjadliwe, a czasu mało i presja duża
    Proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem w tej kwestii Piszcie jakie dajecie ustawienia manualne, czy odpalacie lampę ? od czego odbijacie światło ? Czy faktycznie gaszone macie wszystkie światła na sali ? Może i banalne szczegóły ale co rusz jest inaczej, a zawsze stwarza to najwięcej problemów...
    Jeśli możecie to wrzućcie fotki swojego autorstwa i opiszcie co i jak "na tyle ile możecie". Za każde rady będę bardzo wdzięczny.
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?


    Ehhh... Mój post został skasowany, szybko exportowałem i zapomniałem znaku wodnego ! Więc jeszcze raz : P

    ISO 1600, f 2.8, 1/160

    Brak światła głównego nad głowami pary młodej, brak lampy z mojej strony również, zawsze ustawiam 1/125 jak tort ma być podany, robię szybko kontrolne zdjęcie i jeśli jest zjadliwe to robię na 1/125 jeśli nie to wtedy skracam czas ; ) Staram się stać również obok tortu a nie przed nim tak bym miał parę młodą po prawej ręce, wtedy twarze oświetlone przez sztuczne ognie mam i af musi trafić : P

  3. #3
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Ostatnio na weselu znajomego : oczywiście tryb M na aparacie, na lampie e-TTL, ISO 1000 (ale było trochę kolorowych światełek), ekspozycja wyszła z tego co pamiętam na -1,1/3 lub -1EV, lampa na -2/3, czas wyszedł 1/200. Odbijałem od sufitu (przed chwilą sprawdziłem exify). Twarze doświetliły ognie sztuczne. Daj "mejla" to wyślę przykładowe zdjęcie, tu zapomniałem jak się wrzuca na serwer:-)
    Pozdrawiam

    Aha, zdjęcie robione sigmą 35 1.4, af trafił bezproblemowo i szybko.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  4. #4
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    poszukiwacz2006 - szkoda, że nie wrzucasz tutaj przykładu. To chyba jeden z najtrudniejszych tematów na tego typu imprezie. Błysk flesza na wprost raczej tu odpada. Jeśli można odbić światło od sufitu, to jest dobrze. Ale słyszałem, że często sufit na sali weselnej jest "ozdobiony" jakimiś siatkami, czy Bóg wie czym jeszcze.

    marcinstanczak - jak to zdjęcie, które pokazałeś wyżej wyglądałoby w kolorze? Akceptowalnie?

    Tak sobie gdybam; jeśli nie ma możliwości odbicia flesza od sufitu i jeśli nie dysponuje się pomocnikiem z blendą, to zawsze można poprosić gościa w białej koszuli, aby ustawił się poza kadrem i robił za blendę.
    Co prawda to partyzantka, ale może przyniosłaby ciekawy efekt?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tak sobie gdybam; jeśli nie ma możliwości odbicia flesza od sufitu i jeśli nie dysponuje się pomocnikiem z blendą, to zawsze można poprosić gościa w białej koszuli, aby ustawił się poza kadrem i robił za blendę.
    Co prawda to partyzantka, ale może przyniosłaby ciekawy efekt?
    samo krojenie tortu trwa ok 1 minuty, no może 2, jeszcze do tego czasem kręci sie jakis kelner, ciocia z aparatem, wiec nie uda sie zrobić wszystkiego stojąc w jednym miejscu, a zabieranie ze seba i ponowne ustawianie "żywego" odbłyśnika (koło pólnocy taki odbłyśnik może już być po paru kolejkach) chyba jednak sie nie sprawdzi w akcji
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Morfii dysponujesz bardzo dobrym sprzetem wiec takie zdjecia nie powinny byc problemem, ja kiedy tort wiezdza na sale zazwyczaj ustawiam takie parametry jak napisalem ponizej, oczywiscie czasem delikatnie sa one zmieniane bo wiadomo ze nie wszedzie warunki sa takie same Zwroc uwage na zdjecie nr.2 juz przy zapalonym swietle nastawy expozycji sa identyczne jak przy pierwszym zdjeciu przy zgaszonym swietle

    1.
    5dmk2 + c28/1.8
    iso-2500. 1/125sek f/2.2 exposure program - manual, flash - off


    Uploaded with ImageShack.us

    2.
    5mk2 +c85/1.8
    iso-2500. 1/125sek f/2.2 exposure program - manual, flash - off



    Uploaded with ImageShack.us

  7. #7
    Coś już napisał Awatar mirasb
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Witam
    Co was skłania do używania w tego typu zdjęciach czasów naświetlania rzędu 1/125-1/200s przy obiektywie 28mm?
    Pozdrawiam
    Mirek

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Cytat Zamieszczone przez mirasb Zobacz posta
    Witam
    Co was skłania do używania w tego typu zdjęciach czasów naświetlania rzędu 1/125-1/200s przy obiektywie 28mm?
    Pozdrawiam
    Mirek
    Nie wiem jak inni ale ja lubie miec pewnosc ze zdjecie bedzie ostre

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Problemem nie jest poruszenie całego zdjęcia a ruszający się ludzie - czasy 1/60 nie zawszę gwarantują sukces.
    5Dv2 24-105L C85/1.8 helios 44-2 i C430

  10. #10

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie p.młodym i tortu po ciemku?

    Cytat Zamieszczone przez matarata Zobacz posta
    Problemem nie jest poruszenie całego zdjęcia a ruszający się ludzie - czasy 1/60 nie zawszę gwarantują sukces.
    otoz to

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •