Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar JaLe
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    KrK suburbia
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez emi89 Zobacz posta
    Witam,
    zastanawiam się nad zakupem 600d / 60d

    przeznaczenie typowo amatorskie: foto i filmiki rodzinne-imprezowe, pierwsze kroczki dziecka, wesela
    na wycieczki i do wnętrz

    (planuje również dokupienie obiektywu Canon EF-S 10-22)


    znalazłam w którymś porównaniu, że 60d jest lepszy o "ciągły autofokus podczas nagrywania filmów"

    czy warto dla tej funkcji wybrać 60d? jak to się sprawdza w praktyce?
    Dla mnie ciągły autofocus podczas nagrywania to wada.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    szperałam troche w sieci i jednak większość opinni znalazłam, że nie ma auto focusa w filmach, widocznie w tej jednej jest błąd..

    już się nakręciłam na tę 60d i byłam prawie pewna co chce kupić to znów wracam do punktu wyjścia

    Cytat Zamieszczone przez JaLe Zobacz posta
    Dla mnie ciągły autofocus podczas nagrywania to wada.
    wiesz, jak jest autofocus, zawsze można przestawić na manual a jak nie ma to nie ma,
    czasem daję aparat komuś żeby mi zrobił zdjęcie i są problemy żeby złapać ostrość na twarzy to co dopiero przy filmikach..
    o ile przy zdjęciach ratowałam się statywem i wyzwalaczem to przy filmikach już jest to mniej wykonalne... no cóż może kiedyś przywyknę, że na spotkaniach rodzinnych "mnie nie ma" bo zawsze jestem z drugiej strony

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Niestety z AF w filmie to nie to samo co przy zdjęciach. Po pierwsze w przypadku poważniejszych realizacji ostrość to taki sam element kreacji obrazu jak kadr, światło, przysłona czy ruch, po drugie nawet w zawodowych kamerach działa nie zawsze tak jakbyśmy tego oczekiwali. W czysto amatorskich zastosowaniach u tzw. cioci na imieninach dużo lepszym rozwiązaniem jest tania kamera z AF-em która zresztą ma tak duży zapas GO, że AF praktycznie nie ma tam co robić. Lustrzanka do tego typu filmowania średnio się nadaje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Ja filmuje swoim 7D bez użycia AF i filmy są naprawdę bardzo dobre. A body ... nie ma znaczenia. Każdy Canon filmuje podobnie ( jak i FF Nikon D600 ) .
    Najlepszy do filmowania jest Sony SLT np. A77 i nie ma w tym temacie dyskusji chyba że ktoś będzie miał MF i założoną lupę do filmów na LCD .
    To wymaga tylko doświadczenia w operowaniu ręcznym fokusem .

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar JaLe
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    KrK suburbia
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez emi89 Zobacz posta
    szperałam troche w sieci i jednak większość opinni znalazłam, że nie ma auto focusa w filmach, widocznie w tej jednej jest błąd..

    już się nakręciłam na tę 60d i byłam prawie pewna co chce kupić to znów wracam do punktu wyjścia



    wiesz, jak jest autofocus, zawsze można przestawić na manual a jak nie ma to nie ma,
    czasem daję aparat komuś żeby mi zrobił zdjęcie i są problemy żeby złapać ostrość na twarzy to co dopiero przy filmikach..
    o ile przy zdjęciach ratowałam się statywem i wyzwalaczem to przy filmikach już jest to mniej wykonalne... no cóż może kiedyś przywyknę, że na spotkaniach rodzinnych "mnie nie ma" bo zawsze jestem z drugiej strony
    Mówimy przecież o filmowaniu - dlatego nie wrzucajmy do jednego worka z fotografią
    Filmując powinniśmy zapanować nad focusem - nie może być tak, że przeprowadzam wywiad (i mam stosunkowo mała głebię ostrości) a ostrość leci mi nie tam gdzie sobie życzę.

    Dlatego auto w filmowaniu odpada, podobnie zresztą jak w timelapsach.

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    w sumie racja

  7. #27
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Najlepszy do filmowania jest Sony SLT np. A77 i nie ma w tym temacie dyskusji chyba że ktoś będzie miał MF i założoną lupę do filmów na LCD .
    .
    Skoro te sony takie ********e, to dlaczego filmujesz 7d?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •