Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

  1. #11
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez SHAKAL6V Zobacz posta
    jestes pewny ze sie srednio nadaja?
    Jezeli tak to napisz w takim razie jaki sprzet jest do tego dobry ale zeby to nie byl wygorowany w cenie
    Bo do greenscreenów potrzeba możliwie dużo szczegółów, a rozdzielczość lustrzanek jest taka sobie i to 1080 jest mocno naciągane. Faktyczna rozdzielczość to jakieś 800 linii. To oczywiście nie przeszkadza w filmowaniu, ale na Twoim miejscu zainteresowałbym się Panasoniciem GH2 lub nowym G6.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A co do kart, to nawet nie wiem co to jest UHS-I i w czym to ma pomóc w filmowaniu?
    Puszki Canona z SD bez UHS-I wyciągają 20MB/s z UHS-I 40MB/s. Pozwoli to używać (z ML) wyższego bitrate lub video raw w okolicach 1280x720 24FPS.

  3. #13
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Puszki Canona z SD bez UHS-I wyciągają 20MB/s z UHS-I 40MB/s. Pozwoli to używać (z ML) wyższego bitrate lub video raw w okolicach 1280x720 24FPS.
    Tak, jeżeli chodzi o ML i RAWy filmowe, to raczej 650, ewentualnie stare 50d. Tyle, że to chyba nie zabawa na początek filmowania. Rozsądny ML z RAWami to jednak raczej 5d mk III i to też jakieś bardzo krótkie formy z uwagi na ilość danych. Ale to już inna kasa i inne filmowanie.

  4. #14

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Bo do greenscreenów potrzeba możliwie dużo szczegółów, a rozdzielczość lustrzanek jest taka sobie i to 1080 jest mocno naciągane. Faktyczna rozdzielczość to jakieś 800 linii. To oczywiście nie przeszkadza w filmowaniu, ale na Twoim miejscu zainteresowałbym się Panasoniciem GH2 lub nowym G6.
    Panasonic GH2 posiada 16,05 Mpx więc czy napewno jest lepszy do filmowania od Canona który ma 18 Mpx?

  5. #15
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez SHAKAL6V Zobacz posta
    Panasonic GH2 posiada 16,05 Mpx więc czy napewno jest lepszy do filmowania od Canona który ma 18 Mpx?
    Jeden i drugi ma za dużo, ale GH2 lepiej radzi sobie ze skalowaniem (w dół) obrazu i ma więcej szczegółów niż Canony. Popatrz na Vimeo na filmy z GH2, a najlepiej na porównania GH2 vs Canon. Sporo informacji znajdziesz tutaj: videoDSLR.pl | filmowanie lustrzankami Canon 5D, 7D, 60D, 550D, wideo filmowanie | videoDSLR.pl | filmowanie lustrzankami Canon 5D, 7D, 60D, 550D, wideo filmowanie

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Rozdzielczością się nie kieruj to bez znaczenia. Do HD wystarcza odrobinę powyżej 2 mln. Dużo ważniejsze jest skalowanie, bitrate i kodeki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Ok w takim razie dzięki wszystkim za odpowiedzi a w szczególności Tobie "sven" za zaangażowanie w temacie.
    Napewno te uwagi nakierowały mnie w innym kierunku i nad wyborem innej lustrzanki oczywiście przejrze jeszcze video testy wspomnianego GH2 jak tylko odwiesi mi sie YT bo widze ze chyba przechodzi jakis szczyt o tej porze :P

  8. #18
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Cytat Zamieszczone przez SHAKAL6V Zobacz posta
    Ok w takim razie dzięki wszystkim za odpowiedzi a w szczególności Tobie "sven" za zaangażowanie w temacie.
    Napewno te uwagi nakierowały mnie w innym kierunku i nad wyborem innej lustrzanki oczywiście przejrze jeszcze video testy wspomnianego GH2 jak tylko odwiesi mi sie YT bo widze ze chyba przechodzi jakis szczyt o tej porze :P
    Nikona 5200 też możesz sprawdzić ;-)
    Nie szukaj na YT (strasznie masakruje jakość) ale na Vimeo.com

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    Witam,
    zastanawiam się nad zakupem 600d / 60d

    przeznaczenie typowo amatorskie: foto i filmiki rodzinne-imprezowe, pierwsze kroczki dziecka, wesela
    na wycieczki i do wnętrz

    (planuje również dokupienie obiektywu Canon EF-S 10-22)


    znalazłam w którymś porównaniu, że 60d jest lepszy o "ciągły autofokus podczas nagrywania filmów"

    czy warto dla tej funkcji wybrać 60d? jak to się sprawdza w praktyce?

  10. #20

    Domyślnie Odp: VIDEO-FILMOWANIE 60D a 650D

    To już chyba jak filmy to lepiej 70D i jakiś kit z STM.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •