Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    realnie? istotne.

    Marktplaats.nl - canon 5d - Vind canon 5d op Marktplaats.nl

    z body niepodrapanych o przebiegu w okolicach 15.000 widze na dzien dobry kilka sztuk, w cenie okolo 450 EUR powinno sie dac kupic,
    pewnie i mniej jak dobrze sie trafi.
    to ładnie, za 2patyki z przesyłką 5d z małym przebiegiem i ludzie na pewno bardziej uczciwi niż u nas -.-'

  2. #12

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    to ładnie, za 2patyki z przesyłką 5d z małym przebiegiem i ludzie na pewno bardziej uczciwi niż u nas -.-'
    Cena bardzo fajna. Trochę jednak obawiam się zakupów z zagranicy i nie wiem czy bym zaryzykował aczkolwiek podejrzewam, że rzeczywiście ludzie są uczciwsi.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez gervee Zobacz posta
    Jakie jest według Ciebie realne prawdopodobieństwo znalezienia "niezajeżdżonej" 5-ki na owych portalach aukcyjnych?
    Wprawdzie akustyk odpowiedział już na Twoje pytanie skierowane do mnie (za co dziękuję), ale chciałem jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz. Pamiętaj, że nowa puszka pokroju 5D3 na tzw. Zachodzie, to równowartość przeciętnie jednej miesięcznej pensji. A więc sprzęt, na który stać każdego pracującego amatora fotografii i który często może zalegać w torbie przez cały prawie rok.

    Cytat Zamieszczone przez addic7ed Zobacz posta
    Cena bardzo fajna. Trochę jednak obawiam się zakupów z zagranicy i nie wiem czy bym zaryzykował aczkolwiek podejrzewam, że rzeczywiście ludzie są uczciwsi.
    Jak będziesz tak siedział i dumał, to wszystkie fajne egzemplarze inni sprzątną Ci z przed nosa

  4. #14

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Wprawdzie akustyk odpowiedział już na Twoje pytanie skierowane do mnie (za co dziękuję), ale chciałem jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz. Pamiętaj, że nowa puszka pokroju 5D3 na tzw. Zachodzie, to równowartość przeciętnie jednej miesięcznej pensji. A więc sprzęt, na który stać każdego pracującego amatora fotografii i który często może zalegać w torbie przez cały prawie rok.


    Jak będziesz tak siedział i dumał, to wszystkie fajne egzemplarze inni sprzątną Ci z przed nosa
    Nie ma co dumać, czekam na wypłatę i można działać. Niestety tutaj z wypłaty na 5d 3 mnie nie stać

  5. #15
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    ja przeskoczyłem z 500d na 700d brałem też pod uwagę 60d, który nie ma dla mnie wystarczajacych atutów przemawiających za nim a nie za 650d/700d. Seria xxxd bardzo zbliżyła się do xxd także jeżeli szukasz nieco poręczniejszego body o tych samych parametrach (matryca, AF, jakość obrazka) to bierz 650/700d do architektury nie potrzeba Ci wyższości 60d nad w/w czyli: lepszej baterii, minimalnie ale raczej niezauważalnie szybszej serii, drugiego wyświetlacza, czy 200g więcej w torbie. Poza tym 60d nie ma się czym pochwalić na korzyść:-)

  6. #16
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez addic7ed Zobacz posta
    Witam, zastanawiam się nad zmianą swojego body czyli 450D na coś "świeższego". W grę wchodzi albo 650/700d albo 60D.
    Fotografuję głównie miejsca i architekturę.
    Korzystam głównie z tamrona 17/50 / 70-200 i ewentualnie fish-eye.
    Ogólnie jestem otwarty na rozwiązania.
    każdy obecnie produkowany 'crop' canona od 100d do 7d wygeneruje w zasadzie identyczny obrazek,w grę wchodzi jedynie ergonomia a tu już musisz niestety zadecydować sam...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  7. #17

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    każdy obecnie produkowany 'crop' canona od 100d do 7d wygeneruje w zasadzie identyczny obrazek,w grę wchodzi jedynie ergonomia a tu już musisz niestety zadecydować sam...
    tu się zgodzę
    idąc tym tropem to i bezlusterkowiec a może i kompakt do architektury by sie nadał. Stawiasz na statyw i pstrykasz i będziesz miał piękny budynek ze szczegółami. Ale jeśli mówimy o jakości tych zdjęć i o ergonomi użytkowania to wszystkie nowe maszyny niestety idą jakościowo w dół. Na plus są tylko wprowadzane bajery. Np jeśli nie do filmu to poco płacić 1000zł więcej żeby nagrywać HD , up za tą kasę kamerę albo za 1500 550d. Teraz płacimy za bajery a nie za jakość wykonania i solidność.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Wprawdzie akustyk odpowiedział już na Twoje pytanie skierowane do mnie (za co dziękuję), ale chciałem jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz. Pamiętaj, że nowa puszka pokroju 5D3 na tzw. Zachodzie, to równowartość przeciętnie jednej miesięcznej pensji. A więc sprzęt, na który stać każdego pracującego amatora fotografii i który często może zalegać w torbie przez cały prawie rok.
    A tu kolega chyba trochę przesadził. Google na szybko podaje (Niemcy):

    Lekarz 4560 €
    Dentysta 3500 €
    Opiekunka do dziecka 1400 €
    Sekretarka 2150 €


    A wiec szukajcie ogłoszeń od lekarzy bo opiekunki i sekretarki na pewno nie

    Ale chciałem o czymś innych. Zastawiam się czy przy takiej sile nabywczej pieniądza w tych krajach sprzedają się obiektywy firm alternatywnych ? Po co kupować np 50/1.8 ? dla kogo są te obiektywy produkowane ?
    to tak poza tematem....

  9. #19

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    tak natrafiłem ale nie chcę robic zadjen reklamy
    Polecam przeczytać tylko komentarze
    Canon EOS 700D – pierwsze wrażenia i przykładowe zdjęcia Ť Fotoblogia.pl

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Nowe body ale jakie ? (Przesiadka z 450d)

    Cytat Zamieszczone przez slocum Zobacz posta
    A tu kolega chyba trochę przesadził. Google na szybko podaje (Niemcy):

    Lekarz 4560 €
    Dentysta 3500 €
    Opiekunka do dziecka 1400 €
    Sekretarka 2150 €


    A wiec szukajcie ogłoszeń od lekarzy bo opiekunki i sekretarki na pewno nie

    Ale chciałem o czymś innych. Zastawiam się czy przy takiej sile nabywczej pieniądza w tych krajach sprzedają się obiektywy firm alternatywnych ? Po co kupować np 50/1.8 ? dla kogo są te obiektywy produkowane ?
    to tak poza tematem....
    Nie wiem jak Niemcy ale w GB, bo tam mam znajomych to przynajmniej w ich kręgu ilość szkieł niefirmowych jest pomijalna. Przy czym kompletni amatorzy mają najczęściej cropowe spacezoomy, a entuzjaści baterie ELżbiet . Oczywiście to jest czyjaś opinia a nie przekrój rynku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •