Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

    nie zakładam, z lenistwa

  2. #22
    Coś już napisał Awatar jaco
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Płock
    Wiek
    35
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

    Staram się mieć zawsze osłonę na obiektywnie, z tego samego względu co większość kolegów. Ochrona przedniej soczewki, głownie się przydaje przy reportażach gdzie jest spore zamieszanie
    "Wiem co mówię, mówię co wiem. Dużo wiem, więc dużo mówię"

  3. #23
    Bywalec Awatar betinus
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    113

    Domyślnie Odp: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

    Założona osłona przeciwsłoneczna w pomieszczeniu, już nie raz uratowała mi przednią soczewkę
    Poza tym nawet w pomieszczeniach zamkniętych często się zdarza jakieś światło boczne, które może dać niepożądane bliki na zdjęciach, nie wspominając o intensywnych światłach, zwłaszcza podczas przyjęcia weselnego, kiedy to zespół rozstawia swoje błyskotki/laserki i inne badziewia
    sprzętu kupa... a chęci coraz mniej....

  4. #24
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

    A nie daje wam osłona jakiś przyciemnień? Ja kiedyś miałem osłonę na T17-50, fakt że wtedy używałem wbudowanej lampy, ale zostawiała paskudne przyciemnienia, jak niekształtna winieta. Po zdjęciu osłony problemu nie było.
    Na 70-200 problemu nie ma, tylko na szerokich szkłach. Na wszelki wypadek nie używam osłon w pomieszczeniach newet z lampą 580EXII i obiektywami szerokimi.
    Ostatnio edytowane przez mkkaczy ; 12-07-2013 o 10:59
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

    To nie "przyciemnienie", ale po prostu cień rzucany przez osłonę.
    Lampę masz tuż nad obiektywem i w szerokokątnych osłona wchodzi w strumień światła z lampy i rzuca cień.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Czy używacie osłony przeciwsłonecznej obiektywu w pomieszczeniach ?

    Ja to nawet do C35/2.0 dokupilem oryginalną osłonę p-słoneczną

    Wytalkowane z GT-I9100

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •