Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    wprawdzie jestem człowiekiem do wynajęcia, ale wszystko ma swoje granice... albo mam swój styl (che wierzyc, że mam ) i tak własnie robię foty, a to co ty mówisz to juz idzie w kierunku fotograficznej prostytucji
    A niby dlaczego? Robisz foty dla kasy, to Klient ma parwo wymagać, fot jakich chce i styl fotoggrafa wg mnie ma tu małe znaczenie...
    Jedni lubią fajerwerski, cukierkowe kolory, małą GO, a inni mogą nie lubieć. Upierszasz się przy swoim, a nie tym czego oczekuje Klienta, nie łapiesz zlecenia.
    W ostatnim DFV jest wywiad z Bryanem Petersonem i on tam fajnym przykład podaje, nawiązujacy do Twojej wypowiedzi, sesji dla UPS

    Nadmieniam, że nie focę zarobkowo i nie zamierzam (nie odważyłbym się ), ale wyrażam sowje przemyślenie

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    fotki tej pani sa zwykle, najzwyklejsze na swiecie, pospolite - nie ma ani bajeranckiej obrobki, ani strobbingu.
    Czyli większość fotek jest poniżej pospolitości. Bez podpisu nawet daje. I nikt jej nie kradnie. To jest kraj.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A niby dlaczego? Robisz foty dla kasy, to Klient ma parwo wymagać, fot jakich chce i styl fotoggrafa wg mnie ma tu małe znaczenie...
    ale to co robie ma sprawiać przyjemnośc, nie mam sie za mistrza w foto slubnym, ale pod materiałem sie podpisuje i nie chce sie go wstydzic, a może nawet kiedys stracic roboty która może prócz kasy dawac radość, bo ktoś zobaczy moje foty z koscioła robione na f/8-11+ lampa na full i na wprost żeby wszystko było widac

    żeby było na temat: w Nowym Saczu srednia stawka to 1,2-1,5K (sa za 500zł i są za 2,5K, ale ok.70% to początkujący profesjonaliści za 800-1100zł z lustrem typu XXD lub XXXD i kitem)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 19-06-2013 o 12:16
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    Gorzej jak zobaczą takie foty i też będą takie chcieli.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Gorzej jak zobaczą takie foty i też będą takie chcieli.
    to trza będzie takie robić i jakos z tym żyć ale naraźie nie musze...
    u nas powiadają: "jak Ci jeden mówi żeś osioł, to sie nie martw, ale jak Ci dwóch mówi żeś osioł, to kup se siodło na grzbiet"
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #16
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Czyli większość fotek jest poniżej pospolitości. Bez podpisu nawet daje. I nikt jej nie kradnie. To jest kraj.
    No jak bylem w Las Vegas to slyszalem, od mieszkancow, ze tam sie nie zamyka samochodow. Bo po co
    W houston tez (w bogatych dzielnicach)
    W San Francisco tez ponoc (nawet w jakis filmach byla o tym mowa)
    Jednak cos mi podpowiada intuicja ze u nas lepiej zamykac auta i nie wrzucac zdjecia w net, bez podpisu

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    I znowu watek nad ubolewaniem i niskimi cenami fotografii slubnych

    Co to za jakas tendencja??? Co w tym dziwnego, ze jedni robia tanio, inni drozej a jeszcze inni biora duze pieniadze????

    Kazdy ma prawo chciec za swoja prace ile sobie wymysli i nic innym do tego. A to czy robi tanio i dobrze czy drogo i kiepsko, to nie nam oceniac. Jesli z tego zyje i jest zadowolony a klikenci tym bardziej, to o co cho???

  8. #18
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    jak jeden ponarzeka na cokolwiek z branzy foto-slubnego, to zaraz znajdzie sie kolejny, ktory bedzie narzekal, ze ten pierwszy narzeka

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Ile zarabia fotograf ślubny za granicą - własne doświadczenia

    Cos w tym jest.

    Z tego co zauwazylem, to najczesciej narzekaja poczatkujacy.
    Ci co maja porzadne portfolio i zajmuja sie tym profesjonalnie, dalej robia swoje a fakt zanizania cen przez mlodziakow i amatorow nie robi na nich wrazenia.
    Oczywiscie, ze to nie jest tak, ze spadek nie daje sie odczuc, jednak to naturalne kiedy czyms zaczyna sie zajmowac wiecej ludzi.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •