Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: CANON Speedlite 430EX II i 1D mkIV

  1. #1
    Bywalec Awatar kusy
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    andrychów
    Posty
    124

    Domyślnie CANON Speedlite 430EX II i 1D mkIV

    Koledzy - musze szybko kupić kolejnego EX'a, mocowo wystarczy mi obecnie 430'ka (mam 2 x580, jednak wysłużone i awaryjne) - mam tylko pytanie - jak w praktyce wyglada pokrycie wzorka wspomagającego AF w stosunku do punktów AF w 1DmkIV??? Szukam info, jednk znalazłem tylko, że może nie pokryć skrajnych punktów, przyznacie - mało precyzyjna informacj Może KTOŚ testował w praktyce?
    Jeszcze pytanie pomocnicze - czy mozna sterować korekcją ekspozycji bez naciskania przycisku sel/set? W 580 jest funkcja custom, która umożliwia wyłaczenie tego przycisku przy korekcie, tu nie znalazłem takowej...
    CANON...

  2. #2
    Bywalec Awatar kusy
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    andrychów
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: CANON Speedlite 430EX II i 1D mkIV

    Sam sobie odpowiem, może KTOŚ będzie szukał.
    430II nie pokrwa skrajnych narożnych punktów AF 1Dmk IV podczas wysyłania "wzorka"( tych, które są najbliżej "mocnych punktów" przy kadrowaniu). Generalnie zarówno 580 jak i 430'tka najsilniejszą wiązkę emitują na śodkowy punkt AF oraz te, które są usytuawane powyżej i ponizej niego w jednej osi.
    Lampa Canon 430 mkII nie ma Cfn funkcji umożliwiającej ominięcie sel/set przy korygowaniu eTTL, z resztą te przyciski trzeba nacisnąć bardzo głęboko, więc są bez sensu przy szybkiej pracy, musze się nauczyć korygować błysk z poziomu body

    Typowałem do zakupu także nowego Metza 52, jednak wzorek, który emituje ta lampa to jakaś atrapa - bardzo słaby i kompletnie nie skuteczny NIE POLECAM!!!
    CANON...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •