Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z obiektywem EF-S 18-55

  1. #1

    Domyślnie Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Mam Canona EOS 550D i obiektyw 18-55, który zepsuł mi się, tzn. mam problem z wyostrzeniem obrazu na AF, jak myślicie z czym może być problem, z silniczkiem?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Adlatus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Puszczykowo
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    A możesz dokładniej opisać kłopoty z AF? Z opisu nic konkretnego nie wynika i pomóc może tylko szklana kula.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    chodzi o to, że na autofocusie obiektyw nawet nie stara się nic wyostrzyć, nie ma żadnej reakcji

  4. #4

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Cytat Zamieszczone przez dudi_carina Zobacz posta
    chodzi o to, że na autofocusie obiektyw nawet nie stara się nic wyostrzyć, nie ma żadnej reakcji
    W tych obiektywach taśma przewodząca ułożona jest tak, że w trakcie pracy AF jest zginana i rozprostowywana. Z czasem prowadzi to do jej pęknięcia, co skutkuje objawami jak opisałeś.

    Naprawa w serwisie Żytnia - ok. 150zł - przynajmniej kiedy o to pytałem 2 lata temu. Na Allegro można kupić taśmę za ok 40zł. Szukać "taśma Flex Canon".

    Za pomocą Google można znaleźć instrukcję wymiany tej taśmy. Wymiana nie jest to prosta, ale skoro taki laik jak ja dał radę to myślę że każdy potrafi.
    Ja korzystałem z instrukcji z jakiegoś zagranicznego portalu, ale widzę że jest seria filmów na YT - szukać "canon 18-55 is disassemble".
    Jest także instrukcja pisana na forum, proszę bardzo:
    http://www.canon-board.info/pierwsza...-manual-75243/
    Przypuszczalnie wystarczy ona, chociaż jej nie analizowałem.

    Podsumowując - jeśli zdecydujesz się na "zrób to sam": rozkręć obiektyw zgodnie z instrukcją, sprawdź czy taśma pęknięta, kup taśmę, wymień taśmę. Ciesz się satysfakcją i stówą w kieszeni.

    Ja w ten sposób naprawiłem 2 obiektywy.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    dzięki, sprawdzę to

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Sprawdż przedtem czy przełącznik na obiektywie "AF"/ "M" jest w pozycji AF.........przeczyść spirytusem styki aparatu i obiektywu.Zresetuj ustawienia w menu do fabrycznych.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Cytat Zamieszczone przez dudi_carina Zobacz posta
    chodzi o to, że na autofocusie obiektyw nawet nie stara się nic wyostrzyć, nie ma żadnej reakcji
    Witam
    Normalna standardowa awaria tego obiektywu. Naprawa o ile jesteś dość sprytny i masz żyłkę majsterkowicza wyjdzie Cię max 25 zł. Flex Autofocusa można dorwać na allegro za 14 zł + wysyłka.
    Filmik dzięki któremu ja naprawiłem dwa lata temu swojego kita:
    https://www.youtube.com/watch?v=QGsX...eature=mh_lolz

    No i muzyczka Gossip w tle to już całkiem bajka aż miło się naprawia

    Powodzenia
    Jeżeli nie czujesz się na siłach to wyslij do mnie naprawię Ci za darmo. Mam jeszcze dwie takie tasiemki na stanie.

    Pozdro

  8. #8

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Na Allegro nowki po 200 zł chodzą więc naprawiać za 150 w serwisie średnio mu się opłaci.
    1Ds mk2, 50D, C17-40L, C50/1.4, C85/1.8, C135/2L, S 70-200/2.8, S telekonwerter x2, samyang 8/3.5, kilka lamp i wuchta modyfikatorów

  9. #9

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Proszę o pomoc. Całkowicie padł obiektyw kitowy w moim staruszku Canonie400D. Jestem poza domem, ale dostałam zdjęcie jak ten mój obiektyw rozkręcony wygląda i który flex jest pęknięty. Szukam, gdzie mogę kupić taki element, ale nie bardzo daję radę. Proszę mi powiedzieć za co odpowiada ten zaznaczony na zdjęciu flex i ewentualnie gdzie mogę go kupić. Flex od AF jest wymieniony. Uszkodzenie obiektywu objawiało się komunikatem error 99.

    Proszę o jakieś wskazówki. mój aparat jest już stary, ale to wcale nie oznacza, że nadaje się do lamusa.

    Bardzo proszę o pomoc. Ta taśma jest długa.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Problem z obiektywem EF-S 18-55

    Też podejrzewam, że to jest flex od przysłony.
    Takie rzeczy bywają na eBay-u.
    1DX + 50L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •