Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Domowe studio,proszę o porady.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Ja kupiłem kiedys małą lampe studyjną 200Ws (do małego studia domowego wystarczająca), ale od kiedy pojwiły sie mocne yongnuo, zakupiłem trzy flash'e i lampa się kurzy (jest do sprzedania ). Generalnie z ograniczeniem flashy jest ich moc, za to dużą zaletą ich mobilość. Ja bym zaczął od 2xflash'a, softbox, parasolka, blenda statywy, wyzwalacz (od biedy przy mnaualnych YN560, chyba dałoby radę coś około 1000PLN). Pozostaje jeszcze kwestaia małego pomieszczenia, najlepiej pomalować go na czarno , bo cięzko będzie ci opanować światło.

  2. #12
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Ja bym Ci radził poszukać i wynająć jakieś niewielkie studio na godzinkę albo dwie, jak masz szansę ze znajomym to jeszcze lepiej - taniej i ma kto pozować. Czasem idzie znaleźć okazje nawet za ok 20-30zł/h a tylko testując sprzęt dowiesz się czego naprawdę Ci potrzeba i nie wtopisz niepotrzebnie kasy. Jak skombinujesz ładną koleżankę to może nawet właściciel studia Ci coś pomoże i podpowie

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    1 lampa systemowa manualna na statywie, 1 blenda biała/srebrna lub 5w1 + statyw/uchwyt, prosty wyzwalacz radiowy (nie najtańszy).
    Popróbujesz, poćwiczysz ustawianie mocy lampy, odległości i kąta świecenia, oraz czarów czynionych przez blendę. Jak się przyłożysz, to doświadczenie zdobyte na tym etapie genialnie zaowocuje, kiedy zaczniesz rozbudowywać zestaw o modyfikatory i kolejne lampy, oraz zdasz sobie sprawę, jak niewiele one wszystkie znaczą, jeśli nie umiesz efektywnie pracować z jedną lampą+blenda.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    Irlandia/Polska
    Posty
    92

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    1 lampa systemowa manualna na statywie, 1 blenda biała/srebrna lub 5w1 + statyw/uchwyt, prosty wyzwalacz radiowy (nie najtańszy).
    Popróbujesz, poćwiczysz ustawianie mocy lampy, odległości i kąta świecenia, oraz czarów czynionych przez blendę. Jak się przyłożysz, to doświadczenie zdobyte na tym etapie genialnie zaowocuje, kiedy zaczniesz rozbudowywać zestaw o modyfikatory i kolejne lampy, oraz zdasz sobie sprawę, jak niewiele one wszystkie znaczą, jeśli nie umiesz efektywnie pracować z jedną lampą+blenda.
    Rozumiem ze 430ex II bedzie odpowiednia do tego?
    Co daje lampa typu dm2 czego nie dostane dzieki flashowi?

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Cytat Zamieszczone przez poli_x Zobacz posta
    Rozumiem ze 430ex II bedzie odpowiednia do tego?
    Co daje lampa typu dm2 czego nie dostane dzieki flashowi?
    Tak, Canon się oczywiście nada, ale to nie jest lampa manualna - pisząc to, miałem na myśli ,że możesz użyć np. wspominanego tu Yongnuo 565 (?), która jest mocna i ma ręgulację co 1/3EV, a to jest wszystko co potrzeba, aby spróbować się z oświetlaniem typu studyjnego.
    Co do lampy dm2, to nie znam jej, ale jeśli to jest tzw. lampa studyjna, to pewnie ma żarówkę-pilota (czego nie ma flash reporterski), możliwość bezpośredniego mocowania modyfikatorów w jakimś tam standardzie, oraz zasilanie sieciowe.
    Aby mocować do flasha modyfikatory studyjne, potrzebny będzie zawsze jakiś adapter (przyzwoite ma np. Quantuum w cenie poniżej stówki), a lampa tzw. studyjna już takie mocowanie ma (we właściwym dla siebie standardzie).

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Tak, Canon się oczywiście nada, ale to nie jest lampa manualna - pisząc to, miałem na myśli ,że możesz użyć np. wspominanego tu Yongnuo 565 (?)
    430exII jest "tak samo manualna" jak wspomniana przez Ciebie YN565ex.
    Tzn. jest to lampa systemowa, mogąca pracować w TTL, ale posiada także tryb M, w którym samodzielnie się ustawia moc błysku.
    "Przewaga" lamp Yongnuo nad Canonami jest taka, że lampy YN mają wbudowaną fotocelę (działają pierwszy lub drugi błysk oraz jako Slave w systemie Canona), lampy Canona mają tylko tryb Slave (wymaga sterownika-albo jako funkcji w aparacie, albo lampy z funkcją Master).

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Czy pojedyncza 430exII nie jest zbyt słaba do do takich modyfikatorów jak softbox 60x90? Jej zaletami są dobra praca w automatyce TTL i HSS np. w reportażu. Ile ta lampa ma Ws?
    5Dv2 24-105L C85/1.8 helios 44-2 i C430

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    430exII jest "tak samo manualna" jak wspomniana przez Ciebie YN565ex.
    Tzn. jest to lampa systemowa, mogąca pracować w TTL, ale posiada także tryb M, w którym samodzielnie się ustawia moc błysku.
    "Przewaga" lamp Yongnuo nad Canonami jest taka, że lampy YN mają wbudowaną fotocelę (działają pierwszy lub drugi błysk oraz jako Slave w systemie Canona), lampy Canona mają tylko tryb Slave (wymaga sterownika-albo jako funkcji w aparacie, albo lampy z funkcją Master).
    Dzięki za wytłumaczenie czym jest 430Ex .
    Fotocela w YN jest na tyle słaba, że nie trzeba jej brać pod uwagę, choć w oczywistych setupach działa. Jej skuteczność nie ma jednak nic wspólnego ze skutecznością fotoceli "studyjnej".

    Cytat Zamieszczone przez matarata Zobacz posta
    Czy pojedyncza 430exII nie jest zbyt słaba do do takich modyfikatorów jak softbox 60x90? Jej zaletami są dobra praca w automatyce TTL i HSS np. w reportażu. Ile ta lampa ma Ws?
    Mało , YN ma trochę więcej.
    Oczywiście, że modyfikatory/odległość "zabierają" moc lampy. Dlatego, do prób studyjnych zalecam jak najmocniejszą prostą/tanią/manualną. Każdą lampę da się użyć z modyfikatorem, odpowiednio dostosowując parametry ekspozycji. Chodzi jednak o to, żeby móc "się odsunąć" od światła zastanego, aby ono nie wpływało na ekspozycję, jeśli mówimy o oświetlaniu studyjnym.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Cytat Zamieszczone przez matarata Zobacz posta
    Czy pojedyncza 430exII nie jest zbyt słaba do do takich modyfikatorów jak softbox 60x90? Jej zaletami są dobra praca w automatyce TTL i HSS np. w reportażu. Ile ta lampa ma Ws?
    Nie pamiętam dokładnie, ale pomiędzy 50 i 100Ws. Tylko to Ci niewiele powie, jeśli chcesz ją porównać do studyjnych, bo w małych lampach masz konstrukcję modelująca światło założoną na stałe (odbłyśnik, soczewka Fresnela).

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Fotocela w YN jest na tyle słaba, że nie trzeba jej brać pod uwagę, choć w oczywistych setupach działa. Jej skuteczność nie ma jednak nic wspólnego ze skutecznością fotoceli "studyjnej".
    Potwierdzam dla YN460II, a czy w wyższych modelach jest równie źle?

  10. #20

    Domyślnie Odp: Domowe studio,proszę o porady.

    Ja powiem tak... Fociłem swego czasu na zestawie za bodajże 300-400zł (lampa 200ws+softbox 60x90 bodajże) i mi do portretów w zupełności wystarczała do uzyskania np takich efektów: link, link1, link3, link4. Nie chciałem się bawić w akumulatorki etc.
    Sprzedałem ten zestaw tylko dlatego że poszedłem w modyfikatory z mocowaniem bowens a nie powiem lampa softbox zajmowała tak mało miejsca że szok. Tylko musisz pamiętać, kupująć studyjne lampy jesteś ograniczony czasem max 1/200s, do tego zejście do małych głębi ostrości też może być problematyczne. Jeśli zdecydujesz się na chęć płytkich GO, to do 430ex, kup tylko wyzwalacz przenoszący ttl czy tam poprostu kabel, do tego softbox reporterski, statyw i możesz działać.
    Jak coś źle powiedziałem to niech ktoś mnie poprawi.
    Ostatnio edytowane przez KuzynPit ; 19-06-2013 o 12:42

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •