Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 136 z 136

Wątek: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

  1. #131
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Przypadkowo zabłądziłem na YT OMEGA - Co za noc NEW - YouTube Nie liczyłem ile razy widziałem na filmie Fotografa, ale jak na 3 minuty to chyba za dużo
    To jest dużo? hehe. Facet po prostu wykonuje swoją pracę. Ja wiem że wszyscy by chcieli żeby foto był niewidzialny a zdjęć jakimś cudem 1000 z samego wesela. Ciekawe w ilu kadrach on ma tych kamerunów. Trzeba jakoś żyć ze sobą co zrobić.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  2. #132
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    W tym roku jak dopiero w październiku spotkałem kamerzystę to, aż się ucieszyłem, w końcu było z kim pogadać o sprzęcie :-) Oczywiście współpracowało się idealnie.

  3. #133

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Co prawda mam małe doświadczenie, ale trochę kręciłem przebitek u znajomego i widziałem co fotografowie mu wyprawiali. O ile na moim pierwszym weselu (które w całości filmowałem jako "ja" i moi ludzie), świetnie dogadałem się z fotografem, to za czasów robienia przebitek widziałem śmieszną sytuację.

    Operator z kamizelką filmuje zza pleców młodych podczas czytania/kazania, fotograf obchodzi ławki dookoła, operator widząc to, kiwa mu głową, odwraca się i filmuje gości w ławkach (fotograf przytakuje/operator mu ustępuje), a ten fotograf zamiast wykorzystać moment... poszedł w drugą stronę Oczywiście potem fotograf próbował się jakoś wcisnąć i sfotografować młodych na tle ołtarza - oczywiście nawalając migawką nad samym mikrofonem

    Może zaproponujemy sobie propozycje rozwiązań zarówno jako fotografowie i operatorzy?

    Ja np. uważam że podczas przysięgi fotograf może robić zdjęcia (zbliżenia młodych) za plecami operatora np. z kamizelką (tzn znad jego ramienia - wiecie o co chodzi

    Ostatecznie może też zza pleców księdza (to znaczy poruszać się w linii za jego plecami). Fotograf mą tą przewagę że ma czas przejść za nami. Nawet jak nie będzie widać ruchu ust na zbliżeniach młodych, zdjęcia będą udane.

    Inna sytuacja podczas pierwszego tańca. O ile gdy filmowałem z kamizelki starałem się poruszać w tą samą stronę co fotograf (okrążać młodych), pozwoliłem sobie kilka razy przejść przed nim - fotograf robiąc zdjęcia seryjnie, wybierze te na których mnie nie widać - wystarczy tylko z nim porozmawiać że taka sytuacja będzie miała miejsce - operator musi też wczuć się w muzykę, by dobrać odpowiedni kadr i ruch w kadrze. Wystarczy uzgodnić, żebyśmy starali się dobrać moment (ja przechodzę przed tobą - ty patrzysz na wyświetlacz czy ci wyszło - tak w skrócie ).
    Ostatnio edytowane przez gigacz ; 11-12-2013 o 01:06

  4. #134
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Co do filmowania to pojawia się kolejny problem. A mianowicie lampa błyskowa. Widziałem różne filmy (krecone głownie 5d) i zawsze mnie denerwował blysk lampy, który powodowal pojawienie się czegoś w rodzaju pasów na ekranie. Także nawet jak nie widać fotografa to czasem go i tak widać.

  5. #135

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    No to jest koszmar - nagle pojawia się biała plama na pół ekranu. Swoją drogą myślałem by generować 1 klatkę filmu Twixtorem na podstawie sąsiadujących (w celu zamazania błysku), ale nawet jakbym zarabiał na tym grube tysiące to i tak byłoby z tym za dużo roboty

  6. #136
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Prościej odwrotnie - błyśniętą na pół kadru klatkę zastąpić całą przepaloną klatką :P będzie jak za czasów CCD.

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •