Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136

Wątek: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

  1. #21
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    chcialem Ci tylko pokazac w jakich warunkach ja w zasadzie non-stop musze pracowac :>
    Faktycznie biedny jesteś strasznie. Ale nie musisz. Zwolnij się ;-)

  2. #22
    Coś już napisał Awatar Hadrian
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Wawa
    Posty
    79

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    FF i jasne stalki, grubo
    Ps. Na weselu trudno o przysiege ale widze, ze jak sie ma odpowiedni sprzet....


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #23
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Cytat Zamieszczone przez Hadrian Zobacz posta
    FF i jasne stalki, grubo
    Ps. Na weselu trudno o przysiege ale widze, ze jak sie ma odpowiedni sprzet....

    Dobre :-)

  4. #24
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Faktycznie biedny jesteś strasznie. Ale nie musisz. Zwolnij się ;-)
    nieno dobra rada wuju.
    pyszna rada
    jak to czasem warto posluchac madrego..

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Ja poproszę
    z kosciola nie mam, bo je skasowalem juz na etapie wstepnej obrobki.
    nie dalo sie nic z nimi zrobic, calkowite przepaly (o jakies + 3EV w stosunku co do swiatla zastanego w kosciele)
    musialem wyczekac momentu az kamerun zmienil pozycje (czyli zabral swiatlo z twarzy pana mlodego) i dopiero wtedy ja robilem zdjecia..
    zostawilem sobie dla smiechu i dla potomnych, jedno zdjece z zabawy weselnej:



    fotka kompletnie nie ruszana, wywolana z LR z domyslnymi ustawieniami.
    to jest jeden z wujkow pana mlodego, ale karnacja skory identyczna w zasadzie - wiec latwo sobie wyobrazic co mialem w kosciele.
    i raz masz na sali weselnej dosyc fajne swiatlo zastane z oswietlenia DJ'a (a w tle kinkietowe oswietlenie przy stolach), powiedzialbym spoko warunki zeby sobie focic i doswietlac lampa odbita od sufitu.
    a tu raz za razem ****** Ci taki pacjent halogenem i przepaly o 3EV
    raz tak i raz tak.
    nawet nie zdaze przestawic aparatu, bo gdy nastawie ekspozycje zeby nie miec przepalen z tego halogena, to kamerun zmieni kierunek i mam ciemnosci egipskie.
    gdy znowu przestawie na wlasciwa ekspozycje, zeby zlapac jakis fajny moment - to nie wiedzac nawet kiedy - sytuacja jak ze zdjecia powyzej - fajny moment i przepaly na maxa, zero klimatu.
    to jest po prostu porazka, taki kamerun z halogenem na sali weselnej (zwroccie uwage na zielonawy odcien koloru swiatla z jego lampy)

  5. #25
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    nawet nie zdaze przestawic aparatu, bo gdy nastawie ekspozycje zeby nie miec przepalen z tego halogena, to kamerun zmieni kierunek i mam ciemnosci egipskie.
    )
    To teraz nie rozumiem; kamerun jest winny, że masz za dużo światła i jednocześnie jak nie świeci to jest winny, że masz za mało światła?
    Wiesz, czasem worek stałek i 5d mk III nie pomoże jak fotograf ....

  6. #26
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    dobra mistrzu po tym moim poscie EOT, bo widze ze zaczynasz byc nieprzyjemnie zlosliwy i trollujesz, wiec napisze prosto jak dla dziecka i to bedzie moja ostatnia odpowiedz do Ciebie w tym watku
    kamerun przeszkadza, bo zmienia ekspozycje sceny o kilka dzialek przeslony, robiac to tak szybko, chaotycznie i niespodziewanie - ze nie zdaze dopasowac ustawien aparatu do tego, co on zmieni w warunkach oswietleniowych.
    w tym wlasnie sęk, ze to kamerzysta zmienia mi warunki oswietleniowe swiatlem lampy halogenowej, a nie ja jemu - dopalaniem lampa blyskowa.
    reasumujac, o ile w kosciele to przeszkadzamy sobie nawzajem (fotografowie kamerzystom, a kamerzysci fotografom), to na weselu walenie lampa halogenowa przez kamerzyste, przeszkadza w pracy wylacznie fotografowi.
    jak teraz nie rozumiesz, to ja wymiekam.
    zreszta jak nie rozumiesz to i tak nie wnikam, bo z mojej strony EOT
    jest tu jak widac wielu bardziej doswiadczonych ode mnie, niech Ci lepsi doradzaja autorowi watku

  7. #27
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Nie wiem jak u Ciebie w 5d mk III, ale u mnie w 5d mk II aparat radzi sobie z pomiarem światła. Strach pomyśleć co Ty zrobisz jak wyjdziesz z ciemnego kościoła, a na zewnątrz będzie słońce świeciło.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Niezbyt często oglądam i raczej nigdy nie fotografuję (bo mi się po prostu nie chce) ale z tego co widziałem to zarówno kamerun jak i pan "pro" fotograf zrobią wszystko aby uniemożliwić zrobienie jakichkolwiek sensownych ujęć, elementy gry są stałe przebieganie zabieganie wpychanie du.. przed innych rozumiem że pro musi zrobić zdjęcia bo mu za to płacą ale mam wrażenie że robią to specjalnie, więcej mam pewność że robią to specjalnie, więc wcale nie jestem zdziwiony że równiez sobie nawzajem umilają życie w końcu kamerun to konkurencja "a to polska właśnie" jak pisał poeta.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #29

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta


    Może popatrz jak Ty wyglądasz z punktu widzenia kogoś kto filmuje:

    Nie chcę nic mówić, ale ten koleś z filmu przypomina mi gościa, który testuje sprzęt fotograficzny. Występuje na youtubie pod ksywką "DigitalRev TV" i jest dosyć popularny... To jest nawet w jego stylu.

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: fotografowanie na ślubie w towarzystwie kamerzysty

    sven - mistrz. i tyle w temacie. jak się nie dogadasz to i Ty masz mnóstwo materiału do wyrzucenia, i kamerzysta...
    ebe ebe

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •