Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cytat Zamieszczone przez KILLER Zobacz posta
    focę maszyny na przelotowej z własnego ogródka, w PL... takie maszyny pojawiają się nad Polską w dużych ilościach (jednak w mojej okolicy dość rzadko), ale się pojawiają i to mnie cieszy
    ooo, dzięki za odpowiedź, no nieźle, to gratuluję także cierpliwości w ich wyłapywaniu.

    z drugiej strony podziwiam także samą jakość zdjęć przy takich odległościach - sam mam czasami problemy ze zwykłą "przezroczystością powietrza" przy zdjęciach na odległość 300-400m (poziomo). u Ciebie fakt, że pionowo, ale 9..10...13 km? rewelka.


    Cytat Zamieszczone przez KILLER Zobacz posta
    Tak wygląda mapa dróg lotniczych nad Polską, stan na 2 Maja 2013
    ładnie gęsto, dzięki, a wiadomo ile mniej więcej lotów dziennie przelatuje?


    Cytat Zamieszczone przez KILLER Zobacz posta
    przydaje się skaner nasłuchowy dzięki któremu można namierzyć owe maszyny, pod warunkiem że ma się nieco wiedzy z zakresu żargonu lotniczego oraz znajomości punktów nawigacyjnych. Przydaje się taka znajomość właśnie dlatego że na skanarze nasłuchowym przechwytuje się korespondencję pomiędzy danym samolotem a wieżą kontroli lotów ATC. Takie korespondencje zawierają podstawowe informacje co do lotu danej maszyny.
    chmmm, a możesz dać jakiś link do takich skanerów?
    kiedyś myślałem o zwykłym CB jako skanerze, ale "kwiecisty" język naszych kierowców kazał zarzucić pomysł. myślę, że tu ten problem byłby mniejszy.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  2. #62

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    chmmm, a możesz dać jakiś link do takich skanerów?
    kiedyś myślałem o zwykłym CB jako skanerze, ale "kwiecisty" język naszych kierowców kazał zarzucić pomysł. myślę, że tu ten problem byłby mniejszy.
    Np. tutaj:

    skanery nasłuchowe - Telesfor Radiokomunikacja

    Trzeba oczywiście pamiętać przy wyborze że musi to być skaner który obsługuje pasmo lotnicze.

    A332 Turkish - TC-JNC - THY5 [IST-ORD] (Istambuł - Chicago)


    B773 Singapore - 9V-SWP - SIA308 [SIN-LHR] (Singapore - Londyn Heatrow)


    B744 Thai - HS-TGT - THA921 [FRA-BKK] (Frankfurt - Bangkok)

  3. #63
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Jako, że również mam tą syntę, barlow 1,25" Vixena i 600d a wyniki w spottingu gorsze to zadam kilka pytań, będę wdzięczny za odpowiedzi

    Czy modziłeś synte pod prowadzenie (łożyska i te sprawy)?
    Czy prowadzisz na live view czy przez wizjer?
    Czy mógłbyś podać ustawienia aparatu do tego typu zdjęć?

    Poniżej przykłady tego co mi wychodzi bez barlowa





  4. #64

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cytat Zamieszczone przez watchu Zobacz posta
    Jako, że również mam tą syntę, barlow 1,25" Vixena i 600d a wyniki w spottingu gorsze to zadam kilka pytań, będę wdzięczny za odpowiedzi

    Czy modziłeś synte pod prowadzenie (łożyska i te sprawy)?
    Czy prowadzisz na live view czy przez wizjer?
    Czy mógłbyś podać ustawienia aparatu do tego typu zdjęć?
    Ad1. Zrobiłem sobie łożyskowanie tuby, znacznie poprawiła się precyzja prowadzenia za samolotem.
    Ad2. Nie, EOS 400D nawet nie posiada tej funkcji, więc wizjer.
    Ad3. To zależy w jakich warunkach oświetleniowych, ale gdy focę bez barlowa (ostatnio bardzo rzadko), to ISO 100 a czasy od 1/800 do nawet 1/1600 (w zależności od pory dnia i pozycji samolotu względem słońca.) Przy foceniu z Barlowem to ISO 200 a czasy od 1/400 do 1/640 i także to jest zależne od pory dnia i oświetlenia samolotu.

    Co do Twoich zdjęć, to nie są złe, jak na foty bez barlowa. Przydało by się tylko lepiej odszumiać zdjęcia.

    Jedne z moich lepszych ujęć "gołą" Syntą 10" to takie:

    A332 Qatar


    B744 Cargolux


    B772 Kuwait Airways



    Jeśli mogę zasugerować to pozbądź się tego vixena 1.25" i zakup sobie barlowa 2". Bardzo dobry jest TeleVue PowerMate 2x, ale cena dość spora. Jak na razie dla mnie to za duży wydatek, dlatego ja focę jeszcze starym już nie produkowanym Soligorem (lekko zmodyfikowanym, o czym pisałem wcześniej).

  5. #65

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Od jakiegos czasu ogladam Twoje jak i innych uzytkownikow Synt zdjecia. Jestem bardzo zaskoczony jakie wyniki osiagacie! Dzis podpiolem swoje 600mm i powiem szczerze ze jakos tak slabo to wygladalo :P Sam pomysle niedlugo nad zakupem takiej synty. A Tobie zycze jak najlepszych okazow na niebie i powodzenia zycze bede tu zagladal

  6. #66
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Dzisiaj pomimo słabej i niestabilnej pogody spróbowałem z barlowem i wyszło w porównaniu do poprzedniej sesji lepiej (fotki). Ale nadal daleko mi do jakości Twoich zdjęć Nie bardzo radzę sobie z odszumianiem, a mój pseudo-barlow dodatkowo strasznie winietuje - na środku zdjęcia mam jasne koło. Jednak optyka to optyka Tak w ogóle robisz foty syntą 8" czy 10"?


    Pozdrawiam
    Tomasz

  7. #67
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Kolejny przykład (nie bardzo wiem jak edytować poprzednie posty):

    z barlowem

    bez

    i tak to jeszcze nie jest to, chyba w najbliższej przyszłości przetopię syntę na złotówki i zejdę z fotkami na ziemię

  8. #68

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    @watchu,

    Na początek pytanie. Skąd Ci się wzięła winieta przy foceniu w ognisku głównym Synty ? Ja rozumiem że Barlow może winietować, ale gola synta?

    Po drugie, daj sobie spokój z tym vixenem 1.25". To jest wąskie gardło, tracisz na tym sporo z jakości, bo wtedy cały zestaw traci dość znacząco na zbieraniu światła które tak naprawdę jest kluczowe przy foceniu długoogniskowym. Ja właśnie dlatego zakupiłem Synte 10" a nie 8", właśnie światłosiła Synty 10" przeważyła na moim wyborze, bo wiedziałem że wcześniej czy później będę focił przez Barlowa, a w tedy muszę się liczyć ze stratą światła. Ja i tak focę przez kiepskiego Soligora, który miał ogromną winietę, ale po małej przeróbce udało mi się tą winietę zmniejszyć w dość znaczący sposób. Co prawda, przez tą przeróbkę straciłem krotność z 2x na ok. 1.6x, ale to akurat też jest na plus bo mogę łapać duże maszyny blisko zenitu, a także światłosiła nie spada zbyt drastycznie.

    Co do odszumiania zdjęć, to polecam Neat Image, znakomicie sobie z tym radzi.

    Tak wygląda Twoja Indyjka "przejechana" właśnie przez Neat Image


  9. #69
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Witajcie, fotki super, ale jeśli mogę coś wtrącić w temacie wyszukiwania samolotów na niebie to może przyda się Wam w Waszych "łowach" stronka Flightradar24.com - Live flight tracker!

  10. #70
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: [KILLER] Samoloty na wysokości przelotowej - fotografia RNAV

    Cytat Zamieszczone przez sebastiank. Zobacz posta
    Witajcie, fotki super, ale jeśli mogę coś wtrącić w temacie wyszukiwania samolotów na niebie to może przyda się Wam w Waszych "łowach" stronka Flightradar24.com - Live flight tracker!
    Dzięki, aczkolwiek chyba każdy kto robi takie fotki zna tą stronę

    @KILLER

    Nie wiem skąd mi się wzięła winieta Ogólnie wychodzą mi dość mało kontrastowe fotki, może przez słońce z boku. Muszę tutaj ostro kombinować z bielami i czerniami, a to wyciąga i winietę i szum. Podbij na swoich mocno kontrast to pewnie też wyskoczy. Jest normalnie przez pierścień podpięte pod wyciąg 2 cale.

    EDIT: po przemyśleniu stwierdzam, że winieta po lewo bierze się z wyciągu, który zasłania część wlotu. Ostrość łapię już na 1cm, także tam trochę tej rury tkwi. Po podniesieniu kontrastu wyłazi.

    Spotting pojawił się przy okazji zainteresowania astro i robię to tylko dlatego, że mając ten sprzęt po prostu mogę Wiem, że barlow jest cieniutki ale też inwestować w to nie chcę. Wolę te kilka stów przeznaczyć na oświetlenie etc.

    Dzięki, kojarzę ten program, sprawdzę
    Ostatnio edytowane przez tdominiak ; 17-07-2013 o 21:18

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •