Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [Jerzy]Galeria testowa

  1. #1
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie [Jerzy]Galeria testowa

    Po wielu próbach z różnymi programami wybrałem "JAlbum"i na szybko coś tam stworzyłem.Może jeszcze poprawię w ciągu dnia.Zdjęcia robiłem 70-200 2.8L i 17-40 4L.

    Tutaj

    Zapraszam.Trochę zmieniłem.
    Jurek
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A moge zapytac co dokladnie testowales? Program, sprzet, modelke czy swoje umiejetnosci?
    Czy i ewentualnie jakiego (tzn na jaki temat) oczekujesz komentarza na temat tej galerii?

  3. #3
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    A moge zapytac co dokladnie testowales? Program, sprzet, modelke czy swoje umiejetnosci?
    Czy i ewentualnie jakiego (tzn na jaki temat) oczekujesz komentarza na temat tej galerii?
    o nastepny zwolenik centralnego kadru u siebie w miescie znam takiego jednego!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Vitez,

    widzisz Vitez nie chodzi o to aby testowac cokolwiek ale zeby robic zdjecia. W Twoim przypadku jest na odwrot - Ty tylko testujesz i dlatego wychodza Ci badziewiaste zdjecia. Sorry ale Twoj ton po prostu w wiekszosci wypowiedzi jest taki jakbys byl profesorem fotografi ekspresyjnej, kreacyjnej i fotoreportazu w jednym z ta mala roznica, ze w swoim dorobku nie masz praktycznie zadnych dobrych zdjec. Wiecej pokory i wiecej szacunku przydaloby Ci sie na pewno - moze wtedy i na fotografie przestaniesz patrzec przez pryzmat najnowszego softu, predkosci CF czy tez pluginu do ps elements. pozdr.

  5. #5
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Co do samej galerii - to tlo moim zdaniem nie bardzo pasuje. Zas same zdjecia tez mi sie raczej nie podobaja - mowie o moich wrazeniach (a jak wiadomo ilu ludzi, tyle gustow). O stronie technicznej sie nie wypowiadam, bo za malo wiem w tej kwestii, zeby zabrac glos.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Z całej galerii najbardziej mi sie podoba 0170. Generalnie odnoszę wrażenie, że modelka jest w bardzo nienaturalnych pozach, wiekszość zdjęć jest w pozycji kucznej, a jak już stoi, albo siedzi to przeważnie jest cięta w połowie. Brak ujęć całej sylwetki - a szkoda.
    Stosowałeś wypełnienie flashem, ale chyba lepsza byłaby złota blenda - nie wychodziły by tak bardzo nierówności skóry jak w 9955 (ale to rówmnież kwestia makijażu). Przy takim makijażu unikałbym zbliżeń twarzy.
    Galeria zrobiona fajnie - podoba się.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez absolut
    widzisz Vitez nie chodzi o to aby testowac cokolwiek ale zeby robic zdjecia. W Twoim przypadku jest na odwrot - Ty tylko testujesz i dlatego wychodza Ci badziewiaste zdjecia.
    Zupelnie nie zrozumiales mojego pytania (zreszta nie do ciebie skierowanego). No ale trudno sie mowi , zyje sie dalej.
    Btw absolut... ty przynajmniej widziales moj dorobek

    Standardowy flejmowy argument: pokaz zdjecia, dopiero potem komentuj czyjes , standardowa odpowiedz na taki argument: by byc krytykiem nie trzeba byc od razu wybitnym rezyserem... i mamy bledne kolo prawda? , co nie zmienia faktow ze nie dajesz zadnych powodow by wierzyc ze miarodajnie oceniasz czyjes zdjecia...

  8. #8
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Trochę poprawiłem,trochę dodałem.Teraz odnośnie zdjęć:Moją pasją jest fotografia przyrodnicza.Zdjęcia modelek traktuję jako kolejne doświadczenie w fotografii.Może nigdy nie zrobię dobrego portretu,ale ciągle(pomimo wieku) się uczę.Moja praca zawodowa nie pozwala mi na codzienne zajmowanie się fotografią.Pozostają weekendy i staram się je maksymalnie wykorzystać.
    Pozdrowienia.

    A tu jest nowa galeria.Polecam "Ptaszki"
    http://www.koperty.waw.pl/Galeria/galeria.html
    Jurek

    [ Dodano: 13-09-2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    A moge zapytac co dokladnie testowales? Program, sprzet, modelke czy swoje umiejetnosci?
    Czy i ewentualnie jakiego (tzn na jaki temat) oczekujesz komentarza na temat tej galerii?
    Testowałem swoje umiejętności.Nie oczekuję pochwalnych hymnów na temat tych zdjęć.W każdym razie zrobić dobre zdjęcie modelce przy świetle zastanym nie jest dla mnie sprawą prostą,a część zdjęć była robiona w ciemnym pomieszczeniu.Zdobyłem nowe doświadczenie,które może zaowocuje w przyszłości.
    Jurek
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

  9. #9
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Te ptaszki robiłeś z jakieś czatowni?? Bo jak ja się próbuje zbliżyć na odległość dobrą do strzału to już tylko pierze zostaje.
    pozdr.

  10. #10
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rudi
    Te ptaszki robiłeś z jakieś czatowni?? Bo jak ja się próbuje zbliżyć na odległość dobrą do strzału to już tylko pierze zostaje.
    pozdr.
    Zdjęcia ptaszków robię na działce nad jeziorem Klucz - www.wieliszew.pl .Siedzę na zaciemnionym tarasie i ptaszki same przylatują.Mam również namiot Foto do ptaszków,lecz niestety w moim przypadku nie bardzo się sprawdza.Ma za mały kąt widzenia i człowiek ukryty w namiocie widzi bardzo niewiele.Dużo atrakcyjnych sytuacji umyka z pola widzenia.Poza tym w lecie jest w nim potwornie gorąco.Siedziałem w zasadzce tylko dwa razy w tym roku-bez efektów.Moja żona oceniła ten zakup "zakupem roku" i śmieje się ze mnie.A już liczyła,że jak zamknę się w namiocie to będzie miała spokój.Planowałem zrobić przy pomocy namiotu zdjęcia ptaków drapieżnych i mam kilka pomysłów,ale to już może za rok.
    Jurek
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •