Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [tuto95] Sport

  1. #21

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    @tuto
    Odpuść sobie ten obiektyw jest wolny i mimo całkiem dobrych opinii co do właściwości optycznych, to raczej szkło nie do sportu.
    W identycznej cenie trafisz dobrą używaną (2÷3 letnią) stałkę Canon 200 f/2,8 L II USM. Ale nie wiem jak do siatkówki Ci taka ogniskowa pasuje. Widziałem sporo zdjęć @D_G z ataku na siatce robione Canonem 70-200, ale nie wiem ile z nich było na 200mm.
    Może Canon 85 f/1,8 L USM Ci podejdzie do zdjęć na hali. Przymierzałem się do jego kupienia, ale nie mam szans na akredytację na piłkę ręczną, bo puławska hala jest malutka i obserwatorzy ograniczają liczbę wejściówek.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Jak już myśleć o stałkach w okolicach 70-100mm to chyba C100mm f2.0 Usm bedzie lepszym wyborem. Ale najlepszą opcją będzie uzbierać na C70-200 L 2.8

  3. #23

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Cytat Zamieszczone przez tuto95 Zobacz posta
    Jak już myśleć o stałkach w okolicach 70-100mm to chyba C100mm f2.0 Usm bedzie lepszym wyborem. Ale najlepszą opcją będzie uzbierać na C70-200 L 2.8
    Zgadza się to najbardziej uniwersalny obiektyw do reportażu sportowego. Niestety nie jest tani. O wersji z IS nawet nie marzę. W akcie desperacji już chciałem kupić Sigmę 70-200 f/2,8 EX OS HSM, ale na szczęście w upatrzonym sklepie podskoczyła w górę do 3 900zł i dałem sobie luzik.
    Oczywiście fanatycy piłki kopanej uważają, że 200mm to mało na robienie zdjęć z murawy.

  4. #24
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Jak już dostaniesz akredytacje i staniesz tam gdzie trzeba a w reku będziesz miał tylko 85/100mm to albo efekty będą jak te, które widać teraz albo będziesz je mocno ciął, wg mnie 70-200 to jest minimum do większości sportów, stalka 200mm tez można sobie radzić. 85 czy tam 100tka jest ok ale tylko w przypadku jak masz 2 body, jedno z długim szkłem a 2 właśnie z krótszym.

  5. #25
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Widać, że zdjęcia z trybun z nie najlepszego miejsca, przez to jest za dużo pleców i fotografowania po kątem od tyłu (25, 29).

    Moim zdaniem fotografowanie z trybun ma sens gdy twarze zawodniczek atakujących lub blokujących są na zdjęciu nad taśmą lub pod taśmą. Sama taśma nie powinna zasłaniać twarzy (28). Poza tym przydałoby się ciaśniejsze kadrowanie.

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Odświeżę z lekka zaniedbany wątek. Zdjęcia są z czerwca tego roku, ale dopiero teraz znalazłem czas żeby sie nimi zająć i ewentualnie pokazać.
    Zdjęcia robione podczas Mistrzostw Polski w Wakeboardingu w Szczecinku.

    Wszystkie zdjęcia robione C40d, ale 32, 33, 34 robione wspomnianym w poprzednich postach C100mm f2.0(którego miałem szczęście kupić), a zdjęcie 35 to C70-200m f4.

    Ostatnio edytowane przez tuto95 ; 22-11-2014 o 22:18

  7. #27

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Nie wiem dlaczego nikt nie komentuje tych zdjęć. Pewnie dlatego, że miniaturki są takie sobie .
    Ale już po kliknięciu i powiększeniu zdjęcia jest OK.
    Canon 40D + 100/2,0 - dobrze sobie poradziłeś. Dla mnie 100/2,0 dał lepszy obrazek niż 70-200/4,0.
    ISO podbite, czas skrócony. Widzę, że kolega lubi pojedyncze kropelki.
    Fajne zdjęcia.
    Nr 33 może inaczej próbowałbym wykadrować. Tzn zostawiłbym więcej przestrzeni w kierunku ruchu. Chyba, że chodziło o pokazanie rozbryzgu H2O nad deską.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 23-11-2014 o 21:29
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego nikt nie komentuje tych zdjęć. Pewnie dlatego, że miniaturki są takie sobie .
    Ale już po kliknięciu i powiększeniu zdjęcia jest OK.
    Canon 40D + 100/2,0 - dobrze sobie poradziłeś. Dla mnie 100/2,0 dał lepszy obrazek niż 70-200/4,0.
    ISO podbite, czas skrócony. Widzę, że kolega lubi pojedyncze kropelki.
    Fajne zdjęcia.
    Nr 33 może inaczej próbowałbym wykadrować. Tzn zostawiłbym więcej przestrzeni w kierunku ruchu. Chyba, że chodziło o pokazanie rozbryzgu H2O nad deską.

    Odkąd kupiłem C100/2.0 to C70-200/4.0 coraz częsciej idzie w odstawkę
    Co do zdjęcia 33 to według mnie lepiej wyglądają krople wody niż wielki niebieski hangar na połowie zdjęcia stąd takie kadrowanie.

    Pokusiłem się jeszcze o małe porównanie jednego ze zdjęć przed i po obróbce.

    36.



    Co generalnie myślicie o moim sposobie obróbki zdjeć?

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Dla mnie obróbka jak najbardziej na plus, kolorki żywe, krople woda nabrała wyrazu no i sam kolega na zdjęciu nabrał barw ... dla mnie nie ma w tym nic przesadzonego. Tak trzymaj.
    Canon EOS 6D | C 50mm 1.4 | S 70-200 2.8 | to na początek ...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •