Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: [tuto95] Sport

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Kolejna częśc moich zdjęć. Tym razem kolejne duże wydarzenie w Szczecinku czyli Mistrzostwa Europy w Narciarstwie Wodnym. Warto dodać że w Szczecinku znajduję się najdłuższy w europie wyciąg do nart wodnych:

    16.
    IMG-0141 by mmet95, on Flickr

    17.
    IMG-0198 by mmet95, on Flickr

    18.
    IMG-0074 by mmet95, on Flickr

    19.
    IMG-0090 by mmet95, on Flickr

    Oczywiście nie obyło się bez spektakularnych upadków(i to przy 58km/h).

    20.
    IMG-0133 by mmet95, on Flickr

    21.
    IMG-0090 by mmet95, on Flickr

    Tutaj nieświadomy jeszcze swojego osiągniącia przyszły mistrz Europy, i rekordzista świata.

    22.
    IMG-0059 by mmet95, on Flickr

    A tu jego radość po pobiciu rekordu świata.

    23.
    IMG-0307 by mmet95, on Flickr

    I na koniec...Oczywiście nie obyło się bez wizyty mediów, czyli TVN nagrywa materiał z imprezy


    IMG-0232 by mmet95, on Flickr

    Warto dodać że podczas konkurecji skoków wygrał polak Kamil Borysewicz, przelatując nad wodą (uwaga!!!) 58.2 m.

    Serdecznie zapraszam do Szczecinka na wyciąg

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Wypadało by odświerzyć trochę wątek, więc wrzucam kilka zdjęć, robionych z trybun, z meczu 11. kolejki Orlen Ligi PTPS Piła-Chemik Police
    Co myślicie o tych zdjęciach?

    25.

    img-0231 by mmet95, on Flickr

    26.

    img-0222 by mmet95, on Flickr

    27.

    img-0180 by mmet95, on Flickr

    28.

    img-0125 by mmet95, on Flickr

    29.

    img-0215 by mmet95, on Flickr

    30. Przy tym zdjęciu bardzo żałuję że "uciąłęm" noge Agnieszce Bednarek-Kasza

    img-0228 by mmet95, on Flickr

  3. #13
    Bywalec Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Żeby napisać coś o zdjęciach musiałbym wiedzieć czym je robiłeś Myślę, że warto coś pisać zarówno o sprzęcie jak i o EXIFie, bo wtedy można ocenić jakie były możliwości manewru.

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Zdjęcia robiłem Canonem 40d z puszką C70-200L f4.0. A exif-y wyglądają następująco: wszystko na manualu, czas 1/500s, przysłona f4.0, iso 1600, WB 3700-4000

  5. #15

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    W siatkówce chyba lepiej prezentują się kadry poziome.

  6. #16
    Bywalec Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    25,28,29 - widać tylko plecy. Myślę, że lepiej łapać zawodniczkę atakującą "na Ciebie" niż "od Ciebie". Kiedy atakuje "na Ciebie" jest szansa, że złapiesz twarz.

    30 - sądząc po braku GO to chyba było 70mm, a nie 200mm. Robiłbym na 200mm - byłoby wtedy widać w sensownym zbliżeniu wystawiającą. Tym bardziej, że ma piłkę na palcach czyli moment dobry.

    Wydaje mi się, że priorytetem powinno być pokazanie w zbliżeniu zawodniczki, z widoczną twarzą. Łapanie bokiem, tyłek i do tego na ogniskowej w stylu 70mm powoduje, że na zdjęciu jest mydło i powidło - połowa zawodniczek, widać pół hali, zawodniczka z piłką nie odcina się od reszty.

    Warunki na sali masz dobre skoro na ISO 1600 przy świetle F4 możesz robić 1/500. Więc pozostaje skupić się tylko na dopracowaniu miejsca z jakiego robisz, samego kadru i momentu.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Gaszynski ; 16-12-2013 o 14:59

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    30. już powinna działać

    Chyba o taki kadr chodzi w przypadku rozgrywającej.

    31.

    img-0067 by mmet95, on Flickr

    Dziękuje za rady następnym razem na pewno postaram się wcielić sie je życie i pokazać efekty. Możę spróbuję załatwić sobie akredytację na jakiś mecz. Z pewnością by to pomogło w szukaniu kadrów, bo siedząć w drugim rzędzie jako kibic ciężko o różnorodność zdjęć
    Ostatnio edytowane przez tuto95 ; 16-12-2013 o 17:37

  8. #18

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    Zdecydowanie musisz powalczyć o akredytację. Dobrze, że pozwolono Ci przemycić aparat na trybuny z takim dużym obiektywem.
    Znam ten ból, sam rodziłem. Na http://www.canon-board.info/sport-ak...t-sport-93728/ też robiłem z trybun i mam znacznie gorszy obiektyw.

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar tuto95
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Trójmiasto
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    No właśnie... akredytacja.
    Starałem się załatwić ją na ten mecz, ale odmówiono mi z powodu braku legitymacji prasowej. Nawet nie dało się ich przekonać udostępnieniem zdjęć na stronę lub fanpage klubu. Więc jest głównym problem jest wspomniana legitymacja prasowa. A do tego w tym roku w Orlen Lidze zmieniły się zasady przyznawania akredytacji na bardziej rygorystyczne. Na razie nie man żadnego pomysłu uzyskania legitymacji(no z wyjątkiem założenia własnej redakcji , ale to na razie marzenia). Myślę również że w tych kwestiach dużo mógłby powiedzieć Dawid_Gaszynski
    A co do obiektywu to ostatnio wpadła mi w oko puszka Canona 80-200mm 2.8L, którą można ściągnąć ze USA za ok 600-700$. Patrząc na lata produkcji(1989-1995) to mój rówieśnik ale po samplach widać że trzyma poziom a z pewnością było by z nim łatwiej w takich warunkach oświetleniowych

  10. #20
    Bywalec Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: [tuto95] Sport

    tuto95 : Tak, w takim kierunku jak #31 myślę, że warto iść. Ja tam wolę poziome zdjęcia, ale to już kwestia gustu. Dobrze byłoby siedzieć prostopadle do siatki - o ile są takie trybuny na tej sali. Wtedy mógłbyś próbować zrobić typowe zdjęcia z walki na siatce. Ewentualnie gdzieś na dole, najlepiej na wysokości parkietu siedzieć i łapać odbiór zagrywki.
    Myślę, że różnorodność zdjęć można sobie odpuścić skoro nie masz akredytacji. Warto więc zająć dobre miejsce na cały mecz, żeby robić z niego takie klasyki jak walka na siatce.

    Z 80-200 2.8 L jest tylko jeden problem. To nie ma USM.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •