Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: jaka lampa

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar Canonman
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witaj Krzychu! Bezpieczniejsze będzie to, że nie nadwyręży sanek w aparacie tak ciężką lampą jak 550EX. Pisałem że byłem świadkiem jak mój kolega płakał, że wyrwały się sanki z jego EOSa 300, a jeśli kupi METZa 40MZ1/2/3 to może założyć tą lampę na POWER GRIP G16, a kablem połączyć aparat z lampą - będzie to wyglądało jak
    METZ 45CL4 - stara kultowa lampa METZa, notabene produkowana do dzisiaj. Co do E-TTLa, sama lampa tej funkcji nie ma, ale ma ją za to kostka SCA3101, możesz użyć zwyklęgo TTLa albo przełączyć w E-TTLa. Co do synchro z krótkimi czasami to fakt, takiej funkcji nie posiada, ale za to ma inną bardziej porzydatną moim zdaniem funkcję, możliwość ustawienia wartości przysłony w lampie i pomiar światła jej czujnikiem. Beznadziejny wygląd nie ma chyba nic do rzeczy, bo przecież nie wpływa na jakość zdjęć :wink: . A co do liczby przewodniej to fakt, jest ciut słabsza ale model 45MZ2/3 ma dwa palniki co też jest świetną sprawą. Pozdrawiam.
    Canon EOS 1D MkII-N, Canon EOS 5D, EF 20/2.8 USM, EF 28/1.8 USM, EF 50/1.8 MkI, EF 100/2.8 L IS USM MACRO, EF 70-200/4 L USM ,Speedlite 550EX, Manfrotto 055 XPROB

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarbas
    Czyli jak? Stosowanie lampy 550 EX z 300D jest niebezpieczne/niewskazane/ryzykowne?
    Nie załamujcie mnie.. właśnie mam zamówioną i czekam na przesyłkę
    Nie panikuj. Wskazane i stosowne bo ta lampa jest dedykowana do serii EOS.
    Jedynie musisz byc ostrozny (np nie uzywac sprzetu z ta lampa po pijaku albo nie uderzac w nic).
    Dlaczego?
    Popatrz sam: http://www.dpreview.com/reviews/Cano.../with550ex.jpg

    Zauwaz rowniez ze 300D z kitem wazy ok 700g a lampa 550EX 405g, czyli jest troche ciezka jak na plastikowe body.
    Ale o ile dobrze pamietam to 300D ma metalowa stopke flesza a nie plastikowa jak 300V ?

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Ale o ile dobrze pamietam to 300D ma metalowa stopke flesza a nie plastikowa jak 300V ?
    Tak, metalową... ale chyba przewidzieli to w canonie że ktoś może chcieć zmontować 300d razem z 550...
    Canon EOS 300D

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    No tak... EX420 jest leciutka jak piórko, a 550 to ciężki kloc...
    Rzeczywiście te 100 gramów różnicy to może nawet rękę urwać...

    Ludzie, nie przesadzajcie...

  5. #15
    Uzależniony Awatar Silent Planet
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Poznań / tu nie ma plenerów CB
    Posty
    832

    Domyślnie

    Może się nie znam, ale czy mi się wydaje, czy stopka mojego 300V jest z metalu...?
    EOS is SILENCE
    "Enjoy the silence."
    ---
    Wróciłem...!
    analog & digital / black & white / calm & easy...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •