Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

  1. #1

    Domyślnie [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    Siemka wszystkim zaglądającym,

    Swoją fotomaszine mam od bardzo nie dawna(650d z 18-55 standardem) od czasu do czasu przespraceruje się z nią <od tak>, ponieważ jest przeznaczona do filmowania, ale to póki co temat zamknięty dopóki nie nabędę urządzeń, obiektywów (w drodze 50mm f1.8 oraz samyang 35mm 1.5T )

    Staram się używać jak najmniej photoshopa, lightrooma gdzie nie ma takiej potrzeby (mimo, że znam podstawy ich obsługi, nie zawsze poprawiają zdjęcie).
    Jestem ciekaw co sądzicie o kompozycji, kadrowaniu. Póki co nie wiem czego szukam, może ktoś mi pomoże znaleźć mój tor na tych kilku przykładach.
    Z góry dziękuję za opinie

    1.

    2.

    3.


    4.


    4,5. Tutaj chciałbym zapytać, jak kadr. Czemu? Nie mogłem podejść bliżej (powiem szczerze, bałem się, ale nie miśka) dlatego musiałem sobie poradzić z odległości przy max. 55mm w kitowcu

    Jeszcze raz dziękuję z góry za opinie i komentarze

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Białystok
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    1. przesunąłbym wyżej tak, żeby było widać czubki drzew i konar na 1/3 wysokości od dołu
    2. kadrowałbym poziomo - bez chodnika
    3. mroczne - fajne
    4. warsztat - kadrowałbym poziomo - ze świetlówką po lewej stronie kadru
    5. kaczucha... (bo nie wiem co napisać ) - można z tego zrobić dwa zdjęcia

    Staraj się nie łapać najważniejszych elementów zdjęcia na środku kadru. Poczytaj o zasadzie trójpodziału. Za dużo pionowych.

    Pozdrawiam
    6D, Tami 24-70, Sigma 70-200 OS

  3. #3

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    pancernik12, akurat zdjęcie 2. w poziomie nie wychodziło ciekawie. Mam na zapleczu poziome tak jak mówisz, ale ściana była "za nudna" a samego okna już nie chciałem chwytać.

    Co do tych mroczniejszych(gdyby nie plakaty), mam jedno zdjęcie, które mi się bardzo podoba. Było zrobione bodajże drugiego dnia obcowania z fotomasziną.

    6. (nic a nic obróbki)

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Białystok
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    Tu gdzie przydałoby się pionowe robisz poziome
    6. podszedłbym do przodu i kucnął - tak żeby na dole zaczynały się schody - (bez niepotrzebnych boków) i 1/3 kadru zajmowała dziura następnego piętra.

    Pozdrawiam
    6D, Tami 24-70, Sigma 70-200 OS

  5. #5

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"


  6. #6

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    8. Jeszcze jedno takie świeżutkie

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    Krzywe, wszystko wali się w prawą stronę.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"

    Cytat Zamieszczone przez pancernik12 Zobacz posta
    Staraj się nie łapać najważniejszych elementów zdjęcia na środku kadru. Poczytaj o zasadzie trójpodziału. Za dużo pionowych.
    a nas w szkole uczyli, że najłatwiej zrobić poziomy kadr i wszyscy takie robią a, żeby być oryginalnym i kadrować też w pionie więcej. Mało z tych nauk wyniosłam, bo chyba jednak bardziej lubie te poziome, a druga sprawa na komputerze poprawia się troche ich odbiór bo są większe i wypełniają bardziej ekran.
    Ze zdjęć to tylko 3.
    Mam pytanie czemu twierdzisz, że fotoszop nie zawsze poprawia zdjęcia? ja uważam, że zdjęcia w większości wymagają obróbki tak jak kiedyś w ciemni ta dziś w PS np, nie musi się bardzo rzucać w oczy ale wydobywać to co na żywo było a na zdjęciu czasem się ukryło.. takie moje zdanie

  9. #9

    Domyślnie Odp: [nobodyknows] W poszukiwaniu "Złotego Środka"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •