Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

  1. #1

    Domyślnie Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    Dzisiaj siadłem do obróbki zdjęć z koncertu, zgrałem RAW`y wrzucam do lightrooma sprawdzam zdjecia na zoomie i o to co mi się ukazuje... paski ukazują się także na zdjeciach o innych parametrach a dzisiaj także testowałem z innym szkłem.Body: Canon 1Ds mk II, ISO125, 50mm, f 3,2, 1/640sek. Czy wie ktoś co to może być prosze o pomoc...
    Ostatnio edytowane przez Smogu ; 16-05-2013 o 19:57

  2. #2
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    http://www.canon-board.info/pierwsza...5d-mk-i-90514/ - podobny problem tylko że na części matrycy.
    Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    Aparat sprawdzałem we wszystkich kombinacjach kartach itp:/ Czy to może znaczyć że matryca jest na wykończeniu?

  4. #4
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    Przychylałbym się do teorii zakłóceń wywołanych jakimś podzespołem aparatu, ale ja nie elektronik więc mogę pisać głupoty. Chyba serwis pozostaje.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    a czy diagnostyczne sprawdzenie w serwisie canona na żytniej dużo będzie mnie kosztowało?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    Cytat Zamieszczone przez Smogu Zobacz posta
    a czy diagnostyczne sprawdzenie w serwisie canona na żytniej dużo będzie mnie kosztowało?
    Nic lub koszty wysyłki. Cena potencjalnej naprawy raczej mała nie będzie.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds Problem (paski na zdjeciach)

    Mieszkam obecnie w warszawie wiec koszty wysyłki mnie nie dotyczą Jeśli okaże się że to matryca to nawet nie będe tego naprawiał, paski się uwidaczniają dopiero na maksymalnym powiększeniu zdjecia i to w PS, kiedy zoomuje np. w irfanie nie są bardzo widoczne. wiec jeszcze aparat jest użyteczny:P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •