Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Padniety 70-200f4is ?

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Padniety 70-200f4is ?

    Witam wszystkich.
    Do dziś byłem szczęśliwym posiadaczem 70-200L f4is. Od dziś tylko posiadaczem.
    Dziś w plenerze po zmianie szkieł na wyświetlaczu pojawiła się wartość przysłony 00. Myślałem ze to jakiś przypadek. Odpiąłem podpiąłem na nowo. Działa.
    Wróciłem do domu, chciałem zrobić parę strzałów wewnątrz, wiadomo światło już nie tak dobre. i kolejne zaskoczenie. Podziałka AF ledwo przesuwała się w tym magicznym okienku. Za chwile zaskoczył na kilka zdjęć a po chwili znów zonk. Chodził szybko ale za to od 0 do nieskończoności w "te i na zad" tak jakby nie mogł trafić z ostrością.
    Wątpię że to wina puszki bo druga eLka i nawet szkło na s działało poprawnie. Wyszedłem znowu na dwór. ok 100-150 zdjęć bezbłędnych. Już się ucieszyłem ale wystarczyło odpalić stabilizację. Potem aparat już w ogóle nie pikał, pierścień AF ani drgnął.
    I teraz: czy ten typ tak ma? czy jest po prostu walnięta sztuka?
    Wiem że 5DII AF to nie jakiś cud ale nie miałem żadnych kłopotów jak do tej pory.
    Czy ktoś miał podobne doznania? Będę wdzięczy za jakąkolwiek wskazówkę.
    Pozdrawiam
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Padniety 70-200f4is ?

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    I teraz: czy ten typ tak ma? czy jest po prostu walnięta sztuka?
    To na pewno nie jest normalne zachowanie - czyściłeś styki w szkle?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Padniety 70-200f4is ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To na pewno nie jest normalne zachowanie - czyściłeś styki w szkle?
    Tak ale chyba to nie było konieczne, szkło ma raptem kilka dni, a po podłączeniu pod leciwe 400D zachowuje się tak samo...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #4
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Padniety 70-200f4is ?

    Jeśli ma kilka dni to idź do sklepu i wymieniaj... Widocznie na wadliwą sztukę trafiłeś ; )

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Padniety 70-200f4is ?

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Widocznie na wadliwą sztukę trafiłeś ; )
    W którymś wątku drzewa szumiały, że to szklo ma bardzo głosny stabilizator i że " ten typ tak ma". Ten egzemplarz rzeczywiście był głośny ale nie martwiło mnie to skoro działał poprawnie. Po 3 dniach zonk. Dziś odebrałem nową sztukę i IS działa gdzieś o 63 razy ciszej. Póki co szkło jest w fazie testów. Ale to niemiła niespodzianka...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •