Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Question Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Interesuje mnie uzyskanie klimatu zdjęcia z niskim kontrastem/lekkim zamgleniem. Nie wiem jak to dokładnie nazwać,więc przytoczę przykłady trzech fotografów, u których obserwuję podobna obróbkę.

    1.slovenia & croatia | Bart Pogoda

    2.szlaga: SYN ANTARES NA WODĘ

    3.the road is home

    Obrabiam w Lightroomie 4. Bawiłem się obniżaniem kontrastu do -80, podbijaniem clarity do jakiś 60, i obniżaniem nasycenia. Efekty niby podobne,jednak gdy chcę coś poprawić suwakami cieni/czerni to zdjęcie drastycznie traci na jakości, nawet na ISO 100/200.

    Ma ktoś jakiś pomysł/sposób na podobny efekt, bez drastycznego spadku jakości?
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    http://www.canon-board.info/technika...ntrastz-90513/ Chyba o to samo Ci chodzi


    edit: Probowales "tone curve" ustawic na rgb i podniesc lewy rog do gory?

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Naciagnij ponczoche na obiektyw przy robieniu zdjecia ;-)
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  4. #4
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Próbowałem. Niby podobne,ale to nie to samo
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  5. #5
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
    Zapytaj autora, skoro wiesz czyje są zdjęcia.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
    Pierwsze dwa przykłady, to przede wszystkim charakter światła zastanego (co już ktoś zauważył) - bura pogoda, z płaskim światłem - w przypadku statku 100% efektu, w przypadku "slovenia.." na pierwszym zdjęciu dochodzi jeszcze cross-processing a'la vintage, potem już sa różne zdjęcia, ale na moje oko przy świetle przypadkowym i często płaskim/słabym. W trzecim przykładzie są zdjęcia różnie oświetlone (bure też), ale generalnie widać ciągotki autora do wspomnianej obróbki typu vintage, choć bez przesady.
    Generalnie trudno mi znaleźć jakąś mocną wspólną cechę podanych przykładów oprócz przewagi nie powalającego światła zastanego, ale tak mi się widzi, że jednak faktycznie to o co pytasz (tzw. mgiełka) to możesz mieć na myśli efekt podnoszenia krzywych kolorów w lewej najniższej części, o czym już wspominał marcinstanczak, oraz nakładania warstw z jednym kolorem w odpowiednich trybach mieszania i stosowania filtra gradient map.
    Czy znasz tę stronę? Night Fate Photoshop Actions & More! - jak się dobrze wczytasz, to znajdziesz czego szukasz.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

  9. #9

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Theroadishome - świetne. Spotykałem z podobną obróbką wcześniej, również interesuje mnie konkretne ustawienie które daje taki efekt. Mogę dodać tyle, że w Lightroomie są do wyboru trzy rodzaje winiety - highliht priority, color priority, paint overlay - korzystanie z tej ostatniej, pozwala pokryć zdjęcie czymś w rodzaju mgiełki. W połączeniu z manipulacją tone curve w LR + kontrastem półcieni w PS + obniżeniem jaskrawości kolorów - vibrance w LR można uzyskać zbliżony efekt. Tylko podstawowe pytanie - czy chcemy powtórzyć efekt czyjejś pracy, czy wypracować własny styl? Pozdrawiam

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Ja póki co chciała bym powtórzyć aby później poszukać własnej wersji efektu .
    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •