Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Raczej by nie napisał. Sama kilkakrotnie bardzo grzecznie pisałam do autorów którzy używali podobnej techniki i niestety cisza...
    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
    Pierwsze dwa przykłady, to przede wszystkim charakter światła zastanego (co już ktoś zauważył) - bura pogoda, z płaskim światłem - w przypadku statku 100% efektu, w przypadku "slovenia.." na pierwszym zdjęciu dochodzi jeszcze cross-processing a'la vintage, potem już sa różne zdjęcia, ale na moje oko przy świetle przypadkowym i często płaskim/słabym. W trzecim przykładzie są zdjęcia różnie oświetlone (bure też), ale generalnie widać ciągotki autora do wspomnianej obróbki typu vintage, choć bez przesady.
    Generalnie trudno mi znaleźć jakąś mocną wspólną cechę podanych przykładów oprócz przewagi nie powalającego światła zastanego, ale tak mi się widzi, że jednak faktycznie to o co pytasz (tzw. mgiełka) to możesz mieć na myśli efekt podnoszenia krzywych kolorów w lewej najniższej części, o czym już wspominał marcinstanczak, oraz nakładania warstw z jednym kolorem w odpowiednich trybach mieszania i stosowania filtra gradient map.
    Czy znasz tę stronę? Night Fate Photoshop Actions & More! - jak się dobrze wczytasz, to znajdziesz czego szukasz.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Odkopuje tylko dlatego, ze wyawietla sie w wyszukaniach google a nie ma odpowiedzi w twmacie, dziwne dlaczego wasi koledzy po fachu wam nie powiedzieli... to sa filtry typu low contrast. Mozna je kupic tanio na amazonie... low contrast filter. Nie ma za co.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Zdaje mi się że to nie są jakieś tajne techniki czy patenty.W LR jest suwak Shadows i Contrast mocno na minus to blade foty będą.Rozumiem że chodzi o to żeby z czerni zrobić szarości i to ciekawe ma być ?? Można też foty w aparacie trochę przepalić to też z czerni wyjdą szarości i jasne niebo.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Specyficzny niski kontrast/ zamglone zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Felipesku Zobacz posta
    Odkopuje tylko dlatego, ze wyawietla sie w wyszukaniach google a nie ma odpowiedzi w twmacie, dziwne dlaczego wasi koledzy po fachu wam nie powiedzieli... to sa filtry typu low contrast. Mozna je kupic tanio na amazonie... low contrast filter. Nie ma za co.
    po co niby wydawać kasę, skoro można to zrobić dłubiąc parę minut w rawie?
    ebe ebe

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •