Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Prawa do zdjęć wykonanych parze młodej/klientowi

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Opole
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Prawa do zdjęć wykonanych parze młodej/klientowi

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Zle do tego podchodzisz i sobie niepotrzebnie humor psujesz.
    Skoro jakis "bar" jak to napisales chce te zdjecia wykorzystac i zamiescic u siebie na scianie, to po pierwsze, znaczy ze sa fajne. Po drugie trzeba poprosic zeby Ci te zdjecia podpisali i tyle.
    Bedziesz mial "darmowa galerie" z Twoimi zdjeciami.
    Mnie nie interesują pieniądze za to że wykorzystają zdjęcia, ale właśnie reklama, jednak na razie nie są chętni do zamieszczania informacji kto zrobił zdjęcia, bo twierdzą że para zapłaciła za zdjęcia na DVD i skoro ich im użyczyli to już ja nie mam prawa do roszczeń. Powiem wam że tu juz chodzi o zasadę, sporo cos dostają za darmo to warto by jakoś choć się odwdzięczyć a nie walczyć, a podpis kto wykonał zdjęcia myślę jest w sam raz. Nie jest to sprawa życia i śmierci, zapytałem na forum aby na przyszłość wiedzieć jak działać.
    Ostatnio edytowane przez Pietrek ; 14-05-2013 o 16:32

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Prawa do zdjęć wykonanych parze młodej/klientowi

    W tym wypadku prawo stoi całkowicie po Twojej stronie i mają obowiązek dać podpis.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Prawa do zdjęć wykonanych parze młodej/klientowi

    No to jesli chodzi o zasade, to na wszelki wypadek przeczytaj umowe, co tam jest napisane i czy przypadkiem nie oddales klientom mozliwosci decydwania o tym co sie bedzie dzialo ze zdjeciami.
    A potem idz do jakiegos prawnika i popros zeby wystosowal do nich pismo. Bedzie to kosztowalo "grosze" a mysle ze po 5 minutach zdjecia znikna ze scian.

    Ewentualnie uzywajac ich "logiki" mozesz wejsc do baru, sciagnac zdjecia ze sciany i wyjsc argumentujac ze sa Twoje bo ty je zrobiles ;-)
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •