Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 2 filtry nakrecone - problem z odkreceniem :)

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie 2 filtry nakrecone - problem z odkreceniem :)

    Witajcie.
    Wynaczcie za banalny temat, ale ostatnio kiedy skrecalam dwa filtry udalo mi sie je bez wiekszego problemu rozkrecic, a teraz nie moge.
    Probowalam meskiej sily (3 roznych facetow nie dalo rady), probowalam imadlo i samoczynne proby wykrecenia, ale nic nie daje.. nawet niewielka ilosc oleju probowalam wkropic miedzy dwa filtry.. nic.
    Ktos inny ma jakis inny blyskotliwy pomysl? Prosze o pomoc, bo jest to irytujace i nie wiem jak sobie poradzic
    Z gory dzieki.

    ps. jesli macie zamiar napisac jakis pseudo-zabawny, aczkolwiek nic nie wnoszacy do tematu post to lepiej sie wstrzymajcie z odpowiedzia. Thx

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 2 filtry nakrecone - problem z odkreceniem :)

    kwestia chwytu, polecam owinąć gumą i założyć opaskę skręcaną śrubą (taką jakie stosuje się np w motoryzacji)
    dwie opaski powinny załatwić sprawę

    inna opcja - wsadź do lodówki, przy odrobinie szczęścia i różnych kurczliwościach powinno pomóc, jak nie to podgrzej np suszarką

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: 2 filtry nakrecone - problem z odkreceniem :)

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    kwestia chwytu, polecam owinąć gumą i założyć opaskę skręcaną śrubą (taką jakie stosuje się np w motoryzacji)
    dwie opaski powinny załatwić sprawę
    Ja zastosowałem dwie opaski, ale plastikowe- są wąskie i nie ma możliwości podrapania lakierowanej powierzchni bocznej filtrów, a co najważniejsze okazały się skuteczne.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Babice/Chrzanów
    Posty
    172

    Domyślnie Odp: 2 filtry nakrecone - problem z odkreceniem :)

    Podobny temat ... warto poczytać.

    http://www.canon-board.info/pierwsza...ny-filtr-9826/

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: 2 filtry nakrecone - problem z odkreceniem :)

    Dziekuje za odpowiedzi. Filtr odkrecony, ale doprawdy... nie potrzeba bylo takiego zachodu.. wystarczylo nakrecic gumke miedzy filtry i po prostu ...odkrecic - poszlo z minimalnym wysilkiem - dziecko by odkrecilo :-) Zadowolonam. Temat mozna zamknac!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •