Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: (Canon g3) Nie wysuwa sie obiektyw !! POMOCY !!

  1. #1
    lysyvw
    Guest

    Domyślnie (Canon g3) Nie wysuwa sie obiektyw !! POMOCY !!

    Witam

    Jestem tutaj rzadkim bywalcem wiec witam wszystkich, jeśli ktoś mógł by mi pomóc był bym bardzo wdzięczny.

    Posiadam aparat cyfrowy marki Canon model G3. Wszystko normalnie działało nie miąłem z nim żadnych problemów , praktycznie codziennie pstrykałem kilka fotek. Dziś w południe wziąłem aparat z półki i po włączeniu go miałem następujące problemy :

    Włączyłem aparat w tryb fotografowania na AUTO (taka sam sytuacja jest na wszystkich trybach) na tym mniejszym wyświetlaczu normalnie wyświetliły się wszystkie dane i aktualne ustawienia danego trybu, na dużym wyświetlaczu nie ma żadnego obrazu - ani kiedy włączę przeglądanie zdjęć ani kiedy przełączę na tryb robienia zdjęć(tylko raz w czasie oceniania co się zepsuło włączyły się na chwile zdjęcia z karty a teraz nie widać już nic.) Po włączeniu aparatu obiektyw się nie wysuwa, a przesłona się nie otwiera, słychać jedynie dwa pojedyncze piknięcia i pokazuje się informacja (LENS) po czym następuje seria piknięć i aparat się wyłącza, sytuacja ta powtarza się za każdym razem kiedy włączam aparat. Sprawdzałem w instrukcji obsługi co oznacza informacja (LENS) jest tam napisane że „ aparat został włączony w tryb fotografowania z obiektywem zasłoniętym pokrywką. Zdejmij pokrywkę z obiektywu, a następnie wyłącz i włącz aparat.” Oczywiście pokrywka jest cały czas zdjęta , nie mam pojęcia co się mogło stać, aparat mi nie upadł i nie był narażony na jakieś wstrząsy, podłączałem go do sieci prądu bez pośrednio przez kabelek wyciągałem i wkładałem baterie podobnie z karta pamięci, nic nie pomogło.

    Bardzo proszę o jakieś informacje na temat co się mogło popsuć, bądź kto mi może pomóc, czy gdzie mogę uzyskać takie informacje.

    POZDRAWIAM .

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lysyvw
    Bardzo proszę o jakieś informacje na temat co się mogło popsuć, bądź kto mi może pomóc, czy gdzie mogę uzyskać takie informacje.

    Najprawdopodobniej silniczek obiektywu padl/zatarl sie/cos go blokuje (czasem wystarczy okruszek).

    http://www.fotovideo-csi.pl/

  3. #3
    Bywalec Awatar Follman
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Hajnówka
    Wiek
    33
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jeśli można wiedzieć jakieś trudne warunki pogodowe, moze gdzieś upadł ???
    Canon 40D | EF 100-300mm f/4.5-5.6USM | Speedlite 430 EX |CZJ Sonnar 180/2.8
    onePhoto:
    KLIKNIJ

  4. #4
    piter.paul
    Guest

    Domyślnie

    Tak samo miałem z canonem pro1. Powód: "zatarcie" obiektywu czyli zanieczyszcenie obiektywu a w konsekwencji awaria silnika USM. Naprawa: czyszczenie i wymiana silnika,jednak problem tkwi w częściach ponieważ większość serwisów wymienia tylko całe zespoły obiektywów a nie silnik, a w przypadku pro1 to najdroższa część aparatu.

  5. #5
    opiotr
    Guest

    Domyślnie

    Tez tak mialem w G6 pare razy mi sie otworzyl w kieszeni tak do polowy i tak sie zablokowal i nic mu nie pomagalo. Ale po jakims czasie, wyjeciu i wlozeniu akumulatorow jakos ozywal. Pokombinuj cos tam popukaj i postukaj nim o sciane moze cos tam sie ruszy i tak nie masz duzo do stracenia bo naprawa w serwisie pewnie i tak bedzie nieoplacalna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •