Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    Witam,
    Zauważyłem, że od jakiegoś czasu oryginalna bateria zaczyna mi wariować. Niby jest naładowana za chwilę już mruga niski poziom naładowania i tak w kółko. Jak można się domyślić nie można na niej pracować. Funkcja odświeżania w ładowarce też nie pomaga.

    Dowiedziałem się od wujka Google, że w gripie są umieszczone akumulatorki AA, jednak nie znalazłem żadnego tutorialu jak by to można wymienić, na co zwrócić uwagę itp.
    Wobec tego chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was taką "operacje" przeprowadzał i moźe się podzielić informacjami na ten temat?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    1Ds mk2, 50D, C17-40L, C50/1.4, C85/1.8, C135/2L, S 70-200/2.8, S telekonwerter x2, samyang 8/3.5, kilka lamp i wuchta modyfikatorów

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    New life for NP-E3 battery pack (used with Canon 1D, 1DS body) Photo Gallery by PIOTR RYBARCZYK at pbase.com

    ja coś takiego przeprowadziłem na baterii z 1d mk2 (ale to chyba to samo), teraz na eneloopach robię duuuuuuużo zdjęć, myślę, że w sprzyjających warunkach może to być 1500-2000 zdjęć

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    Wielkie dzięki! O coś takiego mi chodziło a nie mogłem znaleźć.

    --- Kolejny post ---

    Jeszcze jedno pytanko. Nie ma problemu z ładowaniem w oryginalnej ładowarce?
    1Ds mk2, 50D, C17-40L, C50/1.4, C85/1.8, C135/2L, S 70-200/2.8, S telekonwerter x2, samyang 8/3.5, kilka lamp i wuchta modyfikatorów

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    u mnie ładuje, bateria w starych jedynkach jest prosta jak konstrukcja cepa, nie ma tam żadnej elektroniki, podmieniasz po prostu stare i zużyte ogniwa na nowe

  5. #5
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    Mozna prosic o odswiezenie tego linku z regeneracja baterii? Nie moge sie dokopac do tego a ten powyzej nie działa.

    Dzieki z góry.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    Chyba wkladalo sie eneloopy zamiast starych ogniw.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?


  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    mogą być enelopy. ja włożyłem warty o pojemności 2700 i jest ok, ładuje się bez żadnych zgrzytów. ale warty są minimalnie grubsze i po sklejeniu tego pakietu akumulator trochę ciężko wchodzi do puszki.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    Dziekuje. Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie. Czy nie lepiej kupic chinski zamiennik? Ew jesli tak to jaki? Moze macie cos sprawdzonego.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Jak zrobić regenerację ogniwa w 1Ds mk2?

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Dziekuje. Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie. Czy nie lepiej kupic chinski zamiennik? Ew jesli tak to jaki? Moze macie cos sprawdzonego.
    Osobiście wolałbym pomęczyć się z wsadzaniem eneloopów niż brać chiński zamiennik.
    Trzeba tylko kupić eneloopy z fabrycznie przyspawanymi blaszkami do łączenia.
    jak te: Panasonic Eneloop R6/AA 2000mAh - 1 sztuka z przygrzanymi blaszkami - hurt.com.pl - hurtownia, sklep internetowy - baterie, akumulatorki, ładowarki, eneloop, everactive
    1DX + 50L

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •