Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Korpus Canona + lampa od Nikona

  1. #1

    Domyślnie Korpus Canona + lampa od Nikona

    Witam ponownie Korzystając z okazji chciałbym zapytać czy używanie lampy od Nikona z lustrzanką Canona przejawia się min. brakiem wspomagania AF? Chodzi konkretnie o Yongnuo YN565EX (tani chińczyk) oraz korpus 600D. Błysk w TTL działa bez zarzutu, jedyny problem jaki zauważyłem to właśnie wspomaganie AF. Oczywiście w ustawieniach lampy jest ono włączone. Mimo to - nie działa.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Odp: Korpus Canona + lampa od Nikona

    A działa bez aparatu ? Ktoś tu już pisał że musiał wymienić lampę z tego powodu.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Korpus Canona + lampa od Nikona

    A w jaki sposób miałbym sprawdzić, czy wspomaganie AF działa bez aparatu? :P Normalnie powinno załączać się po dociśnięciu spustu migawki do połowy.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Korpus Canona + lampa od Nikona

    owszem - spustu Nikona

  5. #5

    Domyślnie Odp: Korpus Canona + lampa od Nikona

    No to w takim razie nie mam więcej pytań Szkoda, że te dwa systemy z biegiem czasu tak bardzo się rozeszły.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie Odp: Korpus Canona + lampa od Nikona

    Mnie też denerwuje to ze systemy nie są kompatybilne.
    Ale ta polityka firm trwa od zawsze i sie nie zmieni
    Dlatego różne przejściówki,konwertery,pierścienie amator musi zbierać by móc korzystać ze sprzętów.
    Zawodowi fotografowie kupują drogie oryginalne (często z mniejszymi możliwościami) dodatki peryferyjne i...wychodzą na tym najlepiej
    Nie od dziś wiadomo,że oszczędnych nie stać na tandetę i kompromisy.
    Sporo czasu mi zajęło nim zrozumiałem tę prawdę(nie mówiąc już o nerwach i pieniądzach)
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  7. #7
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Odp: Korpus Canona + lampa od Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Terminus Zobacz posta
    A w jaki sposób miałbym sprawdzić, czy wspomaganie AF działa bez aparatu? :P Normalnie powinno załączać się po dociśnięciu spustu migawki do połowy.
    Jeżeli ustawisz tryb slave to wspomaganie zaczyna działać. Bez aparatu, bez innej lampy ustawionej na master itd.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •