Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: 10 D i mam nieostre obrazy choć na AF ustawiam b. dokładadni

  1. #1
    fotoartted
    Guest

    Domyślnie 10 D i mam nieostre obrazy choć na AF ustawiam b. dokładadni

    Proszę o podpowiedzenie czy pozostał tylko mi serwis

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    mhmm... kazdy canonowski dslr robi delikatnie zblurowane fotki, ktore pozniej swietnie nadaja se do wyostrzenia, przy ciasnych kadrach twarzy czy sylwetki z obiektywem klasy L jest Ok i nie trzeba wyostrzac, no moze delikatnie coby byla zyleta...
    Moze o to chodzi?
    Jak dwa i pol roku temu zacząlem robic pierwsze fotki D60-tka tez wydawaly mi sie troszke nie ostre...porywnywujac do skanow z negatywu...
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  3. #3
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    pokarz jakies sample to je ocenimy
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: 10 D i mam nieostre obrazy choć na AF ustawiam b. dokład

    Cytat Zamieszczone przez fotoartted
    Proszę o podpowiedzenie czy pozostał tylko mi serwis
    Ależ skąd, jest jeszcze firma NIKON

    [ Dodano: 9 Wrzesień 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    mhmm... kazdy canonowski dslr robi delikatnie zblurowane fotki, ktore pozniej swietnie nadaja se do wyostrzenia, przy ciasnych kadrach twarzy czy sylwetki z obiektywem klasy L jest Ok i nie trzeba wyostrzac, no moze delikatnie coby byla zyleta...
    Moze o to chodzi?
    Jak dwa i pol roku temu zacząlem robic pierwsze fotki D60-tka tez wydawaly mi sie troszke nie ostre...porywnywujac do skanow z negatywu...
    taa, coraz więcej się dowiaduję jednak, że to DSLR-y Canona pitolą sprawę a nie ja i moje tęsknoty za analogiem sa jednak w pełni uzasadnione

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    bo masz 300D z 10D bedziesz zadowolony :wink: tak szczerze to dopiero przesiadka na 10D dala mi satysfakcjonujace mnie rezultaty
    Tak generalnie to dslr em trza umic robic zdjatka- to nie negatyw, ze ustawisz na P i bedzie dobrze naswietlone
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    411

    Domyślnie

    Tytus: zrób nam przysługę i naucz się używać aparatu, napraw go, lub po prostu sprzedaj go w cholerę i kup sobie Nikona. 8)
    Nikon od 14/09/09
    ex-Canon

    http://blog.moridin.pl - Blog o fotografii, Makach i nurkowaniu ...
    http://photography.moridin.pl
    http://mac-abc.moridin.pl - Poradniki i tutoriale dla switcherów z Windows na Maka

  7. #7
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    amen


    moze niech admin doda specjalna kategorie i przyzna ja dla tytusa "moj aparat mnie przerasta - olej to co pisze" ;-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    amen


    moze niech admin doda specjalna kategorie i przyzna ja dla tytusa "moj aparat mnie przerasta - olej to co pisze" ;-)
    to mogę sobie sam dopisać , choć jak pisze Tequil jednak 300D ma coś w sobie nie tak na rzeczy

    ale muszę się Wam przyznać, że pomału przyzwyczajamy się do siebie (ja i mój 300D), znajdujemy wzajemne zrozumienie dla naszych ułomności i jest nam ze soba coraz lepiej

    [ Dodano: 9 Wrzesień 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez Mori
    Tytus: zrób nam przysługę i naucz się używać aparatu, napraw go, lub po prostu sprzedaj go w cholerę i kup sobie Nikona. 8)
    nie mogę tego zrobić, ktoś musi was trzymać choć za jedną nogę przy ziemi, inaczej odlecielibyście w tym zachwycie na orbitę

    spoko, jak pisałem, powoli oswajam tego gargulca (lub raczej przyzwyczajam się do niego) i skarg z każdym dniem będzie coraz mniej :wink:

  9. #9
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    ale muszę się Wam przyznać, że pomału przyzwyczajamy się do siebie (ja i mój 300D), znajdujemy wzajemne zrozumienie dla naszych ułomności i jest nam ze soba coraz lepiej

    spoko, jak pisałem, powoli oswajam tego gargulca (lub raczej przyzwyczajam się do niego) i skarg z każdym dniem będzie coraz mniej :wink:
    To pozostaje nam tylko zyczyc Ci (Wam) udanego zwiazku To chyba bedzie taki zwiazek z rozsadku, nie majacy nic wspolnego z porywcza romantyczna miloscia, ale tak, czy inaczej - dobrze Wam zycze.

    U mnie bylo zauroczenie od pierwszego wejrzenia
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    bo masz 300D z 10D bedziesz zadowolony :wink: tak szczerze to dopiero przesiadka na 10D dala mi satysfakcjonujace mnie rezultaty
    Tak generalnie to dslr em trza umic robic zdjatka- to nie negatyw, ze ustawisz na P i bedzie dobrze naswietlone
    wiesz, jak czytałem po wejściu 300D na rynek, to on miał nawet lepsze zdjęcia od 10D robić, więc raczej nie ma co przepłacać, to już bym 20D dla zdecydowanie większej jego funkcjonalności wybrał...

    tak czy inaczej prawda jest chyba taka, że na porządne dslr, które w jakikolwiek sposób może równać się analogom i nie kosztuje ceny mercedesa trzeba będzie jeszcze poczekać, ale nastapi ten moment i to mnie trzyma przy duchu :wink:

    [ Dodano: 9 Wrzesień 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez eternus
    Cytat Zamieszczone przez Tytus
    ale muszę się Wam przyznać, że pomału przyzwyczajamy się do siebie (ja i mój 300D), znajdujemy wzajemne zrozumienie dla naszych ułomności i jest nam ze soba coraz lepiej

    spoko, jak pisałem, powoli oswajam tego gargulca (lub raczej przyzwyczajam się do niego) i skarg z każdym dniem będzie coraz mniej :wink:
    To pozostaje nam tylko zyczyc Ci (Wam) udanego zwiazku To chyba bedzie taki zwiazek z rozsadku, nie majacy nic wspolnego z porywcza romantyczna miloscia, ale tak, czy inaczej - dobrze Wam zycze.

    U mnie bylo zauroczenie od pierwszego wejrzenia
    zdecydowanie z rozsądku

    zauroczenie? prysnęło jak bańka mydlana po obejrzeniu pierwszych zdjęć

    ale coś zostało, co? zauroczenie możliwościami cyfry, choć miałem z takimi aparatami do czynienia, to jednak posiadanie dslr, choćby i ułomnego, to co innego, no i posiadanie go na właśnośc to kolejny fun...tylko szkoda, że po trzech miesiącach stracił już na wartości 1100 pln

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •