Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    48

    Domyślnie [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Witam, przedstawiam kilka zdjęć z wydarzenia "Motoserce" które odbyło się wczoraj w Radomiu. Impreza jak co roku udana, bardzo miła atmosfera, pogoda mogła by być lepsza.
    Co do techniki wykonywania zdjęć muszę się jeszcze wiele nauczyć. Korzystam z opcji (tylko) Av oraz Tv, niestety nie dopasowałem odpowiednio parametrów i mam taki efekt jaki mam. Najbardziej mnie bolą przepalenia. Zachęcam do galerii:

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    Pozdrawiam gsfolium

  2. #2
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    subiektywnie moim zdaniem zdjęcia mało ciekawe. przepalone, kontrast gdzieś uciekł, mam wrażenie ze 1 nieostre.
    jedyne na czym skupiłem uwagę to 7 i 8
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    czy tylko mi się wydaje czy niebo dość mocno razi po oczach swą bielą?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    a moim zdaniem - niebo choć monotonne, przepalone nie jest - na każdym zdjęciu są detale "bardziej białe"
    ale takie monotonne niebo było w Radomiu w sobotę!
    zdjęcia chyba ciut prześwietlone, ale najbardziej razi chaos...

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Dzięki za dotychczasowe komentarze, tak jak pisałem wcześniej zdjęcia są przepalone. Chaotycznie może też się prezentują. To był mój pierwszy tego typu wypad ze sprzętem. Generalnie nie umiem "latać z aparatem" po tego typu imprezach.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Hmmm.. ciekawym rozwiazaniem jest najtanszy statyw (Twoj zestaw pewnie utrzyma), za 20-30zl nawet.
    I zrobienie zdjec ze statywu (mowa tu o nieruchomych moturach).
    Moze warto zainteresowac sie HDRami?

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Cytat Zamieszczone przez ghiio Zobacz posta
    Hmmm.. ciekawym rozwiazaniem jest najtanszy statyw (Twoj zestaw pewnie utrzyma), za 20-30zl nawet.
    I zrobienie zdjec ze statywu (mowa tu o nieruchomych moturach).
    Moze warto zainteresowac sie HDRami?
    Czy ja wiem...? A nie lepiej szarą połówkę na przepalone niebo i polarek na odbłyski? A motor w ruchu żeby ładnie chwycić to poćwicz panoramowanie. I jak dobrze trafisz to efekty będą na prawdę super. Ale do tego trzeba wprawy. ćwiczenie czyni mistrza.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #8
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Na pogodę nie trafiłeś zbyt dobra, ale fotki ogólnie bez pomysłu. Próbuj dalej - szukaj ciekawych kadrów. Mogłeś się więcej skupić na ludziach, a nie tylko na maszynach. :-)
    Na świat spoglądam przez armatę...


  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Myślałem o zakupie filtra polaryzacyjnego. Zgodzę się daleka droga dla mnie do osiągnięcia zamierzonych celów. Co do ludzi to specjalnie ich pomijałem, chciałem się skupić na maszynach, nie często takie widuję i w takich ilościach ;-) Ogólnie zrobiłem ok. 250 zdjęć, 50 z nich to porażka, a 200 pozostałych jest do siebie bardzo podobna. Jeżeli ktoś by bardzo chciał mogę wrzucić więcej, ale co tu pokazywać, czym tu się chwalić...

  10. #10
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [gsfolium] Motoserce Radom 2013

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Na pogodę nie trafiłeś zbyt dobra, ale fotki ogólnie bez pomysłu. Próbuj dalej - szukaj ciekawych kadrów. Mogłeś się więcej skupić na ludziach, a nie tylko na maszynach. :-)
    Skoro to motoserce to jak sama nazwa wskazuje... ludzi wypadało pominąć. tak mi się zdaje.
    A do autora wątku: skoro już wiesz co skopałeś to jesteś krok dalej. Wiec strzelaj dalej i się ucz, każdy się uczy, a jak ktoś twierdzi że nie musi się uczyć to znaczy ze nie jest tak dobry jak powinien być dobry
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •