Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Fotograf w przedszkolu

  1. #21
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    A jak przedszkole niepubliczne

  2. #22
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A jak przedszkole niepubliczne
    Rany, nie jestem specem od przedszkoli, nawet dzieci nie mam .. a przynajmniej nic o nich nie wiem Tak czy siak majac zgode dyrekcji mial bym gdzies piszczacych rodziców i robił bym swoje. Jedynie przy publikacji zwrocil bym uwage aby nie dawac zdjec na ktorych sa bachorki ktorych nie moge pokazac.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 423

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Co roku dostaje do podpisania zgode na wykorzystanie wizerunku moich dzieci na potrzeby szkolnej strony www czy tez na potrzeby reportazy ze szkolnych imprez. Oczywiscie moge sie nie zgodzic ale w jakim celu?

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Robiłem niedawno w przedszkolu zdjęcia, czekają mnie jeszcze 2 imprezy w owym. Dyrekcja ogłosiła na jednym spotkaniu, że tego i tego dnia będzie fotograf robił zdjęcia i finito, włącznie z publikacja zdjęć w internecie. Rodzice zostali poinformowani, wiedzieli o co chodzi. Doszło do tego, że po publikacji zdjęć na mojej stronie jak i przedszkola, dostałem zaproszenia na FB do znajomych od rodziców
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez michalab
    Może tam wchodzić kto chce, bez ograniczeń?
    Dlaczego uciąłeś mój cycat zmieniając sens wypowiedzi?
    Wybacz nie taki miałem zamiar. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że przedszkole to nie miejsce publiczne. Z tym, że jeśli dyrekcja pozwala to można fotografować się zgadzam.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    Robiłem niedawno w przedszkolu zdjęcia, czekają mnie jeszcze 2 imprezy w owym. Dyrekcja ogłosiła na jednym spotkaniu, że tego i tego dnia będzie fotograf robił zdjęcia i finito, włącznie z publikacja zdjęć w internecie. Rodzice zostali poinformowani, wiedzieli o co chodzi. Doszło do tego, że po publikacji zdjęć na mojej stronie jak i przedszkola, dostałem zaproszenia na FB do znajomych od rodziców

    W końcu ktoś odpowiedział na temat. Dziękuje. A możesz powiedzieć jeszcze jak to cenowo rozgryzłeś ?


    Czy reszta może pisać na TEMAT, to aż tak trudne ?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Skasowałem za całość nie bawiąc się w odbitki. Zdjęcia podpisane cyfrowo na płycie
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Wieruszów
    Wiek
    46
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Przepracowałem w tej branży ładnych kilka lat i nigdy nie spotkałem się z jakimś udostępnianiem wizerunku itp.
    Fakt, zdjęcia robiłem aparatami analogowymi, wtedy o cyfrowych lustrzankach można było pomarzyć.
    W skrócie wyglądało to tak:
    Właściciel lub przedstawiciel firmy jeździł po kraju, podpisywał umowy z dyrektorami placówek i umawiał się na konkretne terminy.
    Dyrektor powiadamiał nauczycieli, ci dzieci że będzie w tym dniu fotograf i tyle. Od sprzedanych zdjęć placówka otrzymywała prowizję lub inne gadżety i wszyscy byli szczęśliwi.
    Jak jest teraz nie wiem, ale w dzisiejszych czasach już mnie nic nie jest w stanie zdziwić.
    Pozdrawiam.
    Canon :-D

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Tak tyle że wtedy ile osób oglądało odbitki - 5, 10? Teraz jak ktoś wrzuci na fejsa to oglądnąć mogą miliony do tego zdjęcie się może rozejść gdzie bądź. Ja tam nie wiem co bym zrobił w przypadku mojego dziecka (bo go nie mam) ale nie dziwi mnie, że niektórzy rodzice mają obiekcje.

    W szkole mojej żony jest to norma, że rodzice wyrażają pisemną zgodę że facjaty ich dzieci mogą się znaleźć np. na szkolnej stronie www.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-04-2013 o 22:18
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Uzależniony Awatar Selena
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    503

    Domyślnie Odp: Fotograf w przedszkolu

    Cytat Zamieszczone przez mmlolek Zobacz posta
    . Od sprzedanych zdjęć placówka otrzymywała prowizję lub inne gadżety i wszyscy byli szczęśliwi.
    Jak jest teraz nie wiem, ale w dzisiejszych czasach już mnie nic nie jest w stanie zdziwić.
    Zrobiłaby się afera jak z wyborem podręczników w zamian za profity od wydawnictw

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak tyle że wtedy ile osób oglądało odbitki - 5, 10? Teraz jak ktoś wrzuci na fejsa to oglądnąć mogą miliony do tego zdjęcie się może rozejść gdzie bądź.
    I to jest sedno. Nikt nie ma pewności gdzie, kiedy i w jakim kontekście zdjęcie będzie użyte.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •