Strona 69 z 70 PierwszyPierwszy ... 195967686970 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 696

Wątek: Adobe Lightroom 5 i 6

  1. #681
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Aby była jasność. Windows 10 ma obecnie ok. 18% udziału w rynku. Najpopularniejszy wciąż jest windows 7 (ok. 50%)
    Windows 10 coraz bliżej 20% udziału w rynku systemów operacyjnych :: PCLab.pl
    Dlatego też trudno mówić o jakimś rekordzie instalacji, chyba że w danym czasie, gdy Microsoft za wszelką cenę próbował wcisnąć ten system użytkownikom starszych OS. Vide wyskakujące powiadomienia i inne nachalne techniki.

    Test wydajności:
    Windows 10 kontra Windows 8.1 kontra Windows 7 – test wydajności :: PCLab.pl

    I na koniec w miarę świeży news:
    CNIL: Windows 10 zbiera zbyt dużo informacji i nie jest bezpieczny :: PCLab.pl

    Osobiście jestem zwolennikiem tezy, że lepsze jest wrogiem dobrego. Z pełnym rozmysłem kupiłem pod koniec ubiegłego roku notebooka z windowsem 7 pro. Nie mam z nim żadnych problemów i zmieniać systemu także nie mam zamiaru.
    Zdarza mi się także współpracować z różnymi firmami na niwie informatycznej i wiem, że większość z nich ma win10 w głębokim poważaniu. Tam liczy się przede wszystkim stabilność i przewidywalność.
    Oczywiście udział w rynku win10 będzie się systematycznie zwiększał bo nie będzie innego wyboru
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 30-07-2016 o 11:39

  2. #682
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Żeby na porządnym forum, w dodatku w wątku o Adobe, dopuszczać do ringu fanbojów i hejterów MS.
    W końcu to też dyskusja o sofcie .
    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Polski język jest trudny, to fakt.
    Czy moderator śpi?
    Nie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #683
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Mam problem z importowaniem zdjęć do Lightroom w formacie ARW (Sony RX100).
    Jak skopiuje cały folder ze zdjęciami bezpośrednio z karty SD to import zdjęć działa.
    Import nie działa przy próbie importu zdjęć po zgraniu ich wcześniej z aparatu programem od Sony - PlayMemories. Lightroom "wisi" na imporcie.
    Miał ktoś taki problem?
    Canon -> Fuji

  4. #684
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Problem rozwiązany. Usunąłem wszystkie inne pliki niż .ARW i teraz importuje.
    Canon -> Fuji

  5. #685

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    Podobno ostatni hit aktualizacji do win10 to okienko z informacją czy chcesz zainstalować win10 a ty nie chcąc tego klikasz w prawy górny róg w x by zamknąć okno a tu zonk ... włączyłeś instalację tej usługi pt. windows10
    Przepraszam, że się cofnę do tego, co powinno być usunięte z wątku Jak sama piszesz: PODOBNO. U mnie krzyżyk NA PEWNO działa prawidłowo, ponadto z mc temu na dole pojawiła się "zahaczka" do zaznaczenia, jeśli nie chcę mieć więcej pytań o możliwość aktualizacji. I też NA PEWNO działa, bo nie dostaję od tamtej pory tych monitów.
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  6. #686
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Czy w Lightroomie 5 jest możliwość przypisania przyciskom klawiatury innych opcji niż podstawowo narzucone? Znalazłem tylko Paddy, który w tym pomaga ale strasznie sypie mi błędami ten plugin i wywala Lightrooma co kilka zdjęć... Generalnie wystarczy mi tylko zmiana kombinacji ctrl+shift+alt+e na cos wygodniejszego

  7. #687
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Sprawdź sobie może jeszcze ten plugin Keyboard Tamer - Make Adobe Lightroom work for you by specifying your own keyboard shortcuts

    This is a donationware plugin. The trial version will only allow you to change one keyboard shortcut, and donating will remove this restriction. Minor updates are free, but major upgrades following new releases of Lightroom may require further donations if the changes are great.
    Z tego wynika iż dla zmiany jednego skrótu klawiaturowego nie potrzeba robić dotacji.

  8. #688
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Czy jest jakieś spolszczenie na LR 6 ???
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  9. #689
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    CMEHA - reszta to upgrade

  10. #690
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5 i 6

    Dzięki za link. Już gdzieś to widziałem, ale mi nie działało.

    Zacząłem szukać i w końcu zrobiłem taki myk. Podmieniłem plik w folderze fr i w LR wybrałem język francuski. Zadziałało, mam LR 6 po polsku.

    Dzięki za podpowiedzi.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

Strona 69 z 70 PierwszyPierwszy ... 195967686970 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •