Strona 60 z 70 PierwszyPierwszy ... 10505859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 696

Wątek: Adobe Lightroom 5 i 6

  1. #591

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    czyli znowu wydawanie kasy, bo z ostatniej wersji 5.7 nie będzie aktualizacji do 6.xx

  2. #592
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Skąd ta informacja ?

  3. #593
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez ptrk Zobacz posta
    Skąd ta informacja ?
    Zapewne chodzi o to, że nie będzie darmowego upgradu, ale to chyba nie jest żadna niespodzianka?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #594
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Jak otworzyć plik z LR w PS by w PS pokazał się panel ACR ?
    Otwiera mi plik jako CR2, ale nie wyświetla ACR, oczywiście mogę wejść w filtry i uruchomić Camera Raw.
    Wersja LR 5.6, PS CC (14) obie wersje 64bit
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  5. #595

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Zapewne chodzi o to, że nie będzie darmowego upgradu, ale to chyba nie jest żadna niespodzianka?
    Tylko pewnie do tej pory będą tylko wersje "chmurkowe" gdzie się zdziera kasę więc zostanę przy wersji 5xx.

  6. #596
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    Tylko pewnie do tej pory będą tylko wersje "chmurkowe" gdzie się zdziera kasę więc zostanę przy wersji 5xx.
    Niekoniecznie.
    Fotografią zajmuje się cała masa amatorów, a tych do chmury znacznie trudniej przekonać - Adobe musi sobie z tego zdawać sprawę.
    Stąd też tak atrakcyjna oferta na Lr+PS CC i ciągła sprzedaż pudełkowej wersji Lr.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #597

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Niekoniecznie.
    Fotografią zajmuje się cała masa amatorów, a tych do chmury znacznie trudniej przekonać.
    Dlaczego twierdzisz, że tylko "zawodowcy" korzystają z chmury ? W ogólnym rozliczeniu wychodzi to dużo drożej nie każdy luby wydawać niepotrzebnie pieniądze. Mam CS4 za który zapłaciłam 5 lat temu 3 tys i jakoś mi wystarcza i nikt mi go nie wyłączy jak braknie pieniędzy Lr miałam 2x teraz kupiłam 5 i ma to i wiem, że nie muszę co miesiąc płacić haraczu. Adobe ma zamiar przejść całkowicie na programy "chmurowe".

  8. #598
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta
    Dlaczego twierdzisz, że tylko "zawodowcy" korzystają z chmury ?
    Niczego takiego nie napisałem.

    W ogólnym rozliczeniu wychodzi to dużo drożej nie każdy luby wydawać niepotrzebnie pieniądze. Mam CS4 za który zapłaciłam 5 lat temu 3 tys i jakoś mi wystarcza i nikt mi go nie wyłączy jak braknie pieniędzy Lr miałam 2x teraz kupiłam 5 i ma to i wiem, że nie muszę co miesiąc płacić haraczu.
    W ogólnym rozliczeniu to po pięciu latach dopiero wyszłaś "na zero" w stosunku do oferty CC.
    A dla osób, które upgrade robiły np. co drugą wersję - CC jest rozwiązaniem tańszym.
    Praca na starym oprogramowaniu po jakimś czasie zaczyna być upierdliwa (np. ze względu na brak zgodności ACR z PS i Lr), a docelowo nawet niemożliwa (np. po wymianie aparatu na nowy czy ze względu na zmiany w systemie operacyjnym).

    Adobe ma zamiar przejść całkowicie na programy "chmurowe".
    Na pewno by tak chciało, ale - jak pisałem - nie z każdym klientem tak się da. Subskrypcja nie zadziała np. z fotografem sezonowym, który potrzebuje oprogramowania przez 2-3 miesiące w roku itp.
    Teoretycznie dla nich powinien być PSE, ale osobiście nie jestem w stanie przestawić się do pracy na kastracie z cukierkowym interfejsem.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #599

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Wyszłam na zero i mam oprogramowanie dla siebie, mogę je sprzedać zrobic co chcę. Jakoś przez 5 lat nie przeszkadza mi brak aktualizacji do najnowszej wersji. Jedynie zrobiłam upgrade LR z 2 do 5 ale to koszt 200zł. Wiekszość ludzi (myslę że 90%) nie potrzebuje najnowszych wersji LR i CS, aparat też nie zmienia się co roku. A co to fotograf sezonowy ? Tz. jak ktoś ma wiele zdjęć poukładanych w bibliotece to korzysta np. 4 miesiące a potem nie ?! To albo się decyduję na oprogramowanie albo nie, to lepiej używać darmowych programów.

  10. #600
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Subskrypcja nie zadziała np. z fotografem sezonowym, który potrzebuje oprogramowania przez 2-3 miesiące w roku itp.
    Teoretycznie
    Właśnie to trochę teoretycznie chyba, bo jak by się nawet taki cudak "fotograf" znalazł korzystający przez dwa miesiące w roku, to co najmniej miesiąc musiałby spędzić na przypominaniu sobie co i jak działa. A fotografem nie jest się tylko krótki okres w roku, to raczej pasjonaci są cykający i obrabiający fotki chętnie i nałogowo. A chmurom mówię zdecydowane "nie" .
    Ostatnio edytowane przez radiki ; 17-04-2015 o 20:31

Strona 60 z 70 PierwszyPierwszy ... 10505859606162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •