Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

  1. #1

    Question Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    Witam. Problemem jest wybór modelu - rozchodzi się mianowicie o Canona 550D i 600D. Kwestię obiektywu na razie zostawmy - chodzi o samo body. Przede wszystkim lustrzanka do filmowania, zdjęcia na drugim planie. Wiem, że różnic między 550D, a 600D praktycznie nie ma - ale przy tym drugim wielkim plusem jest ruchomy ekran, który jest bardzo pożyteczny przy filmowaniu. Z kolei dziwi mnie cena tych dwóch modeli - 550D jest droższy niż 600D. Oba porównywałem sobie chociażby na stronie Porównanie Canon EOS 550D vs. Canon EOS 600D - 14 powodów dla Canon EOS 550D - VERSUS IO gdzie 550D zdecydowanie wygrywa. Wiem tez, że 550D jest wychwalany w kręgu amatorskich filmowców - przemawia do mnie np. ten filmik kręcony właśnie nim Canon T2i/Canon 550D - "Haiti" - YouTube. Rozumiem również, że w obu wypadkach trzeba "ręcznie" łapać AF przy filmowaniu. To póki co tańsze porównanie - wszystko będzie zależeć od stanu portfela. W innym wypadku będę rozważać między 650D, a 60D, ale to już innym razem. Jakie są Wasze opinie? Na co należy zwracać uwagę? Jakie są plusy i minusy poszczególnych modeli?

    Za pomoc z góry dziękuję
    Pozdrawiam

  2. #2
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    Obrazek z obu będzie identyczny. Z uwagi na ruchomy ekran kupiłbym 600D.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    Obracany ekranik w 600D jest wart dopłacenia, bardzo wygodne do ujęć z innych kątów. Mam i sobie chwalę

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    Ja bym wziął 600D ze względu na gibany ekranik.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    ekran odchylany w niektórych momentach jest nie do przecenienia, zwłaszcza jak ktoś lubi miejsca tłumne, gdzie trzeba kręcić z ręką w górze.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    jeśli zamierzasz zajmować się tym na poważnie to w niedalekiej przyszłości zapewne będziesz chciał dokupić osprzęt w postaci np. zewnętrznego monitora- wtedy nie dopłacałbym tylko kupiłbym 550d
    jeśli nie to bierz 600d

  7. #7
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Filmowanie - Canon 550D czy 600D

    Biorąc pod uwagę aktualną cenę EOSa M chyba bym się na niego zdecydował.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •