Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon EF II USM 28-105mm f/3.5-4.5 Ocena???

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    warrington
    Posty
    2

    Domyślnie Canon EF II USM 28-105mm f/3.5-4.5 Ocena???

    Witam wlasnie zakupilem przypadkiem ten obiektyw za bardzo dobra cene i jestem bardzo mile zaskoczony jego osiagami!!! Nie wiem czy to tylko ten egzemplarz taki mi sie trafil? jakie sa wasze doswiadczenia wzgledem tego obiektywu? Dlaczego jest on tak malo popularny? Pozdrawiam!

  2. #2
    Początki nałogu Awatar ketras
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kościan / Leszno / Poznań
    Posty
    385

    Domyślnie Odp: Canon EF II USM 28-105mm f/3.5-4.5 Ocena???

    tzn co chcesz napisać poprzez pozytywne zaskoczenie jego osiągami? Canon 5D z sygnatury , nie jest wymagający dla szkieł, toteż może Ci się wydawać dobra jakość obiektywu, choć to tylko spekulacje.
    "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon EF II USM 28-105mm f/3.5-4.5 Ocena???

    Używałem tego szkła (w wersji I, ale optycznie nie było raczej zmian) przez wiele lat z analogowym EOS 10 i byłem zadowolony – bardzo uniwersalne i kompaktowe szkło. Niestety po przesiadce na 5D1 i zwiększeniu rozmiaru odbitek czar prysł – różnica jakości obrazu w stosunku do 24-105/4 kolosalna. Może wrócę do niego, jak pojawi się dla niego wsparcie w DLO.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    warrington
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EF II USM 28-105mm f/3.5-4.5 Ocena???

    Szukalem nie drogiego obietkywu z zoomem z tego jak narazie jestem bardzo zadowolony Niesamowicie szybki focus Prosze zobaczyc fotke na maksymalnym zoom nie najgorsza jakosc za £60? Znajomy ma 5d mk3 i ciagle uzywa tego obiektywu zamiast L (wgral sobie program w aparat ktory poprawia wszystkie niedoskonalosci tego obiektywu) poniewaz jak sam stwierdzil roznica jakosci jest na tyle mala ze nie ma sensu ciagac z soba sprzetu wartosci 00000 jezeli sie idzie na plac zabaw z maluchami lub wycieczke za miasto...
    Ostatnio edytowane przez martino1984 ; 13-04-2013 o 17:24

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: Canon EF II USM 28-105mm f/3.5-4.5 Ocena???

    Też mam ten obiektyw, z 40D jest nieźle, a z 5D jest bardzo dobrze. Chyba ma nieco gorszy szeroki koniec, ale tylko nieco.
    Bardzo fajnie używa się go z pierścieniami do makro. Tu przykład:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •