Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Dym - jak zrobić?

  1. #41
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    Niby nazywa się efekt mgły ale żadne tam estradowe tylko typowo fotograficzne. MILSO Włodzimierz Mildner :: Efekt mgły 400ml Są też przykłady zdjęć w domu.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  3. #43

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    mateuszw przecież chyba oczywistym jest że miało być 250 stopni farenheita:>
    efekt powinieneś mieć taki:
    Smoke Cookies First Try - YouTube

    ja kiedyś je wypiekałem do projektu filmowego z liceum, dobrze działało

    --- Kolejny post ---

    tu jest tez fajny pomysł
    http://www.youtube.com/watch?v=xhZ_pn6cR7w
    Z Markiem, Elą, Nikosiem i czterdziestką na karku przemierzam świat....

  4. #44
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    Cytat Zamieszczone przez Tim Zobacz posta
    efekt powinieneś mieć taki:
    Smoke Cookies First Try - YouTube
    O, moje "ciastko" wygląda bardzo podobnie, tyle, że jest trochę bardziej... ciemne
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  5. #45
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Niby nazywa się efekt mgły ale żadne tam estradowe tylko typowo fotograficzne. MILSO Włodzimierz Mildner :: Efekt mgły 400ml Są też przykłady zdjęć w domu.
    A jak z wydajnością? Na ile starcza te 400ml?
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  6. #46
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Naprawdę sądzisz, że w sproszkowanej śmietanie jest coś takiego jak biało i tłuszcz zwierzęcy? Że cokolwiek jest tam naturalnego? Nie byłbym do końca przekonany...
    Większość z tych proszków do kawy, co nazywamy je "śmietanką" koło nabiału nawet nie leżało. Nawet producenci nie nazywają tego "śmietanką" (pewnie unijne regulacje) tylko "zabielacz do kawy" :-D
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  7. #47
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    Znalazłem cos takiego:

    Spłonęło 6 hektarów nieużytków

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    dziś robiłem potrawy do restauracji i brakowało nam parowania kawy, postawiłem więc palącego i z ust chuchał dymemi w końcu po kilku próbach wyszło naturalnie, ale to taka mini wytwornica . Innym razem wykorzystaliśmy liście zagrabione w ogrodzie i pomyśleć ile młodzi musieli się tego nawdychać

  9. #49

  10. #50
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Dym - jak zrobić?

    Właśnie przed chwilką odpaliłem moje "ciasteczko". Niestety nie wziąłem aparatu ze sobą, ale zostały mi jeszcze 3, więc na pewno jeszcze porobię jakieś zdjęcia. Pierwsze co zauważyłem, że jest bardzobezpieczne dla odpalającego. Wziąłem po prostu zapalniczkę i odpaliłem to w ręce. Zapłon jest łatwy, ale spala się całkiem wolno, więc nic nie grozi, jeśli chodzi o poparzenia. Spala się małym ogniem, dymu jest całkiem sporo. Dym idealny na zdjęcia - dość przejrzysty, więc jeśli byłoby okno jasne i wnętrze ciemne, to poświata byłaby idealna. Na razie wypróbowałem to na zewnątrz. Jest jeden minus - to co zostaje po spaleniu jest trudne do usunięcia, więc jeśli miałbym to spalać w pomieszczeniu, to pod "ciastkiem" trzeba by podłożyć jakieś naczynie, czy coś takiego, by nie usyfić podłogi. Dym jest do wytrzymania, nie jest mocno śmierdzący. Aczkolwiek dłużej niż 2-3 minuty nie chciałbym w nim przebywać. Więc w sumie da radę porobić kilka zdjęć.

    Jeszcze spróbuję wodę destylowaną z gliceryną. To co będzie lepsze, to wypróbuję w pomieszczeniu zamkniętym.

    Wiem jedno, jeśli chodzi o akcje plenerowe, to "ciasteczka" są całkiem niezłe. Polecam
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •