Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 136 z 136

Wątek: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

  1. #131
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

    Zadam Wam pytanie tylko proszę nie traktować tego jako żart choć tak to być może zabrzmi

    Jak ma się choćby wspomniany NEC P232W lub inny monitor o porównywalnych (nie gorszych) parametrach w stosunku do tego co wyświetlić może matryca LED'owa IPS 17,3" 1920x1080 notebooka DELL z serii Precision, która wg producenta pokrywa w 100% Gamut Adobe RGB. Jestem w tej kwestii niedoświadczony, a pytanie zadałem w celu upewnienia się czy przy zakupie nowego notebooka, chcąc w pełni kontrolować zarządzanie barwą, stosować profile kolorystyczne minilabów czy drukarek cyfrowych itp. powinienem mimo wszystko zakupić choćby wspomnianego NEC'a czy jestem w stanie pracować tylko w oparciu o matrycę notebooka.

    Zakup notebooka to rzecz dla mnie niezbędna stąd nie biorę pod uwagę komputera stacjonarnego, jedynie dodatkowy monitor w razie konieczności.

  2. #132
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

    Procenty pokrycia przestrzeni barwnej AdobeRGB sugerują między wierszami, że więcej oznacza lepszą reprodukcję. Jest to całkowita nieprawda. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. "Procenty" oznaczają maksymalne nasycenia jakie jest w stanie przenieść ekran. Zupełnie, kompletnie nic nie mówią o błędach, czyli samej jakości reprodukcji. Ekran laptopa, nawet najlepszy, nie jest w stanie nawet zbliżyć się do najtańszych monitorów stacjonarnych. Jego nasycenia to inna bajka.

    Trochę więcej na ten temat: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=74&p=305
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 22-07-2013 o 11:11
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #133
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

    Czyli wychodzi na to, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłby zakup notebooka niekoniecznie z najnowszej serii, byle tylko z powodzeniem zastąpił mój obecny wysłużony już sprzęt i dodatkowo zaopatrzenie się w monitor np. NEC P232W, który pod względem swoich właściwości i ceny uważam za bardzo rozsądny wybór

  4. #134
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

    Mniej więcej tak. Komputer nie jest najsłabszym ogniwem w torze przygotowania fotografii.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #135
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Komputer nie jest najsłabszym ogniwem w torze przygotowania fotografii.
    Zdecydowanie monitor i jakość wyświetlanego obrazu ma tutaj bardzo istotne znaczenie, w szczególności gdy planuję zlecać wydruki odbitek czy druku wielkoformatowego. Nie mniej jednak, dobry notebook w moim przypadku to również rzecz istotna. Złożone pliki graficzne czy edycja fotografii również wymaga pewnej mocy obliczeniowej. Mój zasłużony DELL powoli odmawia posłuszeństwa

  6. #136
    Coś już napisał Awatar jaco
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Płock
    Wiek
    35
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Monitor Eizo do 1.500 zł jaki?

    Ja mam LG z matrycą IPS i powiem szczerze że nie narzekam. Wiadomo że to nie EIZO, ale kosztuje 900zł i naprawdę daje radę

    Wysłane z Sony Xperia S
    "Wiem co mówię, mówię co wiem. Dużo wiem, więc dużo mówię"

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •