Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Blackmagic Cinema Camera za 995$

Widok wątkowy

  1. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    I jesteś pewien że to daje taki sam efekt jak przysłona w obiektywie?

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Albo po prostu Meatbones Speed Booster z pełną elektroniką. Metabones ma wersję dla NEX i micro43. Speed Booster ma taki plus, że przy kropie x2,88 który daje matryca w Blackmagic crop Metabones x0,71 jest nie do pogardzenia (i rozjaśnienie obiektywu o 1EV). Przykładowo Canon 17-40 f/4 podpięty przez zwykły adapter do Blackmagic da ekwiwalent 49-155mm f/4, a przez Metabones ekwiwalent 34-82mm f/2.8. Przy rozdzielczości 1920x1080 straty na jakości po użyciu Metabones będą pomijalne. A nie jest tak źle jak pokazuje mały test wersji pod NEX (na micro43 powinno być lepiej, bo wytnie najgorsze brzegi):
    First Impressions: Metabones Speed Booster: Digital Photography Review
    Nie wierzę żeby dodatkowa optyka nie miała wpływu na końcowy efekt. Dla mnie takie coś odpada z definicji.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    ale jeśli trzeba na już... z micro43 na już to jest Panasonic GH... jedynka, dwójka lub trójka - kwestia budżetu
    można nabyć używany, a potem nabyte szkiełka micro43 (i adaptery) zachować dla Blackmagic...
    Bo dostawy Blackmagic na lipiec:
    Dokładanie - poza tym nie mam ochoty testować tego na sobie. Panasy to jest to co biorę pod uwagę. Jednak to co wypuszczają na wyższych iso średnio mi się podoba. Tak jak zresztą i z ich kamer.

    BTW: link do porównania dużego BM z piątką śmierdzi mi marketingiem na kilometr. Dlatego ja jestem tak nieufny do wszelakich testów w sieci. Ilość ustawień w sprzęcie jest teraz olbrzymia i można tak wszystko pozamieniać i udowodnić, że z EXa wychodzi qpa w porównaniu z komórką .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 09-04-2013 o 23:14
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •