Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Blackmagic Cinema Camera za 995$

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Zaczęły się w końcu dostawy Blackmagic Pocket Cinema Camera.

    UPDATED WITH 5 MINUTE REVIEW PREVIEW: “Is that a Blackmagic in your pocket or are you…?” The evolving camera review!! | Philip Bloom


    I chyba w efekcie na to Panasonic opuszcza cenę swojego flagowca GH3 do tysiąca dolarów (oczywiście nie w Polsce).
    Ostatnio edytowane przez Piotr_0602 ; 23-08-2013 o 09:48

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Recenzja Blacmagic Pocket Cinema Camera:




  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Znajomy się na to nakręcił ale ponieważ filmuje też koncerty to się zastanawia, bo podobno iso nie zachwyca.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Znajomy się na to nakręcił ale ponieważ filmuje też koncerty to się zastanawia, bo podobno iso nie zachwyca.
    Blackmagic dopiero niedawno uruchomił dostawy, bo po premierze nie wyrabiał z mocami przerobowymi a popyt okazał się duży. W dodatku pierwsze egzemplarze miały jakieś problemy wieku dziecięcego, a RAWy ma ucuchamiać dopiero nowy firmware. Chyba jeszcze produkt dopracowuje.



    Co do własciwości, trzeba by przeanalizować jakieś konkretne recenzje.
    Już coś się pojawia, choćby te:

    Review: Blackmagic Pocket Cinema Camera | Studio Daily

    Blackmagic Pocket Cinema Camera Review by Brian Hallett


    Nie jest bez wad, ale ogólne podsumowanie z recenzji:

    "This is a fantastic little camera that packs a punch. If I was a photojournalist or someone who was out running and gunning a ton.. then this camera would be in my pocket. ACTUALLY, I am one of these types and I'll very likely buy one soon! It may not be my “A” camera but will definitely be my “B” camera. The BMPCC will make for a great second camera on shoots and interviews. I think we'll see photographers carry this camera around as an accessory to help them grab additional angles as they shoot their stories. Also, this gem of a camera deserves to be on a stabilizer or helicopter, because the weight and size begs to go airborne. Same goes for mounting on a car. When we shot with Matt's "Mocki" I fell in love with how easy the camera was to use, and having a smaller camera with a sensor giving you a very similar "look" to the BMCC may be too hard to resist. The only problem for me... waiting for the raw recording capability."
    Ostatnio edytowane przez Piotr_0602 ; 23-10-2013 o 15:40

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    No cóż wad trochę jest ale cały czas należy pamiętać ile toto kosztuje. Z tego co czytam tu i tam to obrazek jest tożsamy z droższym modelem - czyli w przyzwoitym świetle jest wręcz wybitny - gorzej w low light.
    Co ciekawe - ergonomicznie oceniają lepiej niż droższy model - jedynie odstaje ten wyświetlacz.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-10-2013 o 00:47
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Jak dla mnie 5D mark III lub nawet 5D mark II jest lepszą alternatywą do większości zastosowan. 2 koronne argumenty
    - Pełna klatka
    - Świetny obraz w wysokim ISO
    - do tego wciąz jest to całkiem dobry aparat fotograficzny

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Może i tak ale dużo droższą. To gra niebagatelną rolę w takich porównaniach.
    Skądinąd ciekaw jestem kiedy jakaś kolejna firma wypuści coś podobnego. Póki co popyt jest taki że są problemy z dostawami.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Z tego co czytam tu i tam to jednak ze współdziałaniem z EFami jest kiepsko.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Camera Man Zobacz posta
    Jak dla mnie 5D mark III lub nawet 5D mark II jest lepszą alternatywą do większości zastosowan. 2 koronne argumenty
    - Pełna klatka
    - Świetny obraz w wysokim ISO
    - do tego wciąz jest to całkiem dobry aparat fotograficzny
    zdaje się że 5D nie włożysz do kieszeni:


    Blackmagic to kamera dedykowana do filmów (przeznaczonych potem do obróbki), a 5DmkIII to lustrzanka do dopracowaną opcją filmowania. Co do jakości obrazka to Blackmagic ma np. wyraźnie lepszą rozpiętość tonalną, ale na pewno bardziej szumi na wysokich ISO.




    Blackmagic vs 5D mkIII

    http://www.learningdslrvideo.com/bla...pocket-review/

    Comparing the Blackmagic Cinema Camera & the Canon 5D Mk III by Marco Solorio - fcp.co

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Dobrze też wiedzieć że do tej kamery trzeba sporo zainwestować w karty i kompa do obróbki plików gigantów. 37 minut materiału zajmuje 64 GB.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 04-11-2013 o 14:11
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •