Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Blackmagic Cinema Camera za 995$

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    I jesteś pewien że to daje taki sam efekt jak przysłona w obiektywie?

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Albo po prostu Meatbones Speed Booster z pełną elektroniką. Metabones ma wersję dla NEX i micro43. Speed Booster ma taki plus, że przy kropie x2,88 który daje matryca w Blackmagic crop Metabones x0,71 jest nie do pogardzenia (i rozjaśnienie obiektywu o 1EV). Przykładowo Canon 17-40 f/4 podpięty przez zwykły adapter do Blackmagic da ekwiwalent 49-155mm f/4, a przez Metabones ekwiwalent 34-82mm f/2.8. Przy rozdzielczości 1920x1080 straty na jakości po użyciu Metabones będą pomijalne. A nie jest tak źle jak pokazuje mały test wersji pod NEX (na micro43 powinno być lepiej, bo wytnie najgorsze brzegi):
    First Impressions: Metabones Speed Booster: Digital Photography Review
    Nie wierzę żeby dodatkowa optyka nie miała wpływu na końcowy efekt. Dla mnie takie coś odpada z definicji.

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    ale jeśli trzeba na już... z micro43 na już to jest Panasonic GH... jedynka, dwójka lub trójka - kwestia budżetu
    można nabyć używany, a potem nabyte szkiełka micro43 (i adaptery) zachować dla Blackmagic...
    Bo dostawy Blackmagic na lipiec:
    Dokładanie - poza tym nie mam ochoty testować tego na sobie. Panasy to jest to co biorę pod uwagę. Jednak to co wypuszczają na wyższych iso średnio mi się podoba. Tak jak zresztą i z ich kamer.

    BTW: link do porównania dużego BM z piątką śmierdzi mi marketingiem na kilometr. Dlatego ja jestem tak nieufny do wszelakich testów w sieci. Ilość ustawień w sprzęcie jest teraz olbrzymia i można tak wszystko pozamieniać i udowodnić, że z EXa wychodzi qpa w porównaniu z komórką .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 09-04-2013 o 23:14
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Tu jest dyskusja na forum Filmowiec.pl o tym małym Blackmagicu gdzie niejaki Ivamos tłumaczy niezorientowanym zalety tego sprzętu:
    Forum wideo - FILMOWIEC.PL • Zobacz wątek - Blackmagic Pocket Cinema Camera

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Trochę przepychanek .
    W sumie to żadnych rewelacji się z tego nie dowiesz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    świeża premiera, a już pierwsze nagrody:

    Videomaker awards the Best of Show of NAB 2013 to Blackmagic Design for the Blackmagic Pocket Cinema Camera

    Best of Show of NAB 2013 - Blackmagic Pocket Cinema Camera | Videomaker.com


    "The Blackmagic Pocket Cinema Camera is truly a game-changer. Cameras that fit in your pocket have changed a lot in recent years – for example the option to change out lenses, shoot 3D, access Wi-Fi or operate Android apps – all with quality HD video. The Blackmagic Pocket Cinema Camera has a Super 16 sensor and captures 13 stops of dynamic range for a completely different story. For some, the Micro Four Thirds mount will make adjustments difficult, but the open file format – for recording in ProRes 422 and CinemaDNG – shouldn't. For a little physical analysis, Blackmagic Design opens up the battery compartment and answers the questions for many potential users by providing a removable Nikon EN-EL20 battery and an SD card slot. A 64GB SD card and a fully charged battery should allow you to shoot for 50 minutes before you'll want to exchange both. For $995, putting a cinema camera has never been so feasible than with the Blackmagic Pocket Cinema Camera."

  5. #15
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Ludzie zamawiają tego cudaka na potęgę, a jeszcze nikt chyba nie widział kawałka filmu z tego ustrojstwa. Znając BMC to pierwsi zamawiający dostaną sprzęt w przyszłym roku. Jak dla mnie ergonomia tego rozwiązania jest żadna, ale poczekam aż ktoś zawiesi w sieci jakieś obrazki z tego malucha i wtedy pomyślę, czy wydać te 1000$.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    świeża premiera, a już pierwsze nagrody:

    Videomaker awards the Best of Show of NAB 2013 to Blackmagic Design for the Blackmagic Pocket Cinema Camera

    Best of Show of NAB 2013 - Blackmagic Pocket Cinema Camera | Videomaker.com


    "The Blackmagic Pocket Cinema Camera is truly a game-changer. Cameras that fit in your pocket have changed a lot in recent years – for example the option to change out lenses, shoot 3D, access Wi-Fi or operate Android apps – all with quality HD video. The Blackmagic Pocket Cinema Camera has a Super 16 sensor and captures 13 stops of dynamic range for a completely different story. For some, the Micro Four Thirds mount will make adjustments difficult, but the open file format – for recording in ProRes 422 and CinemaDNG – shouldn't. For a little physical analysis, Blackmagic Design opens up the battery compartment and answers the questions for many potential users by providing a removable Nikon EN-EL20 battery and an SD card slot. A 64GB SD card and a fully charged battery should allow you to shoot for 50 minutes before you'll want to exchange both. For $995, putting a cinema camera has never been so feasible than with the Blackmagic Pocket Cinema Camera."
    Dobrze że nie dali nagrody na etapie projektowania .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Trochę informacji o matrycy w tym Blackmagic-u:

    "Blackmagic say the sensor in the Pocket Camera is new. CMOSIS also do a 1″ sensor, the CMV 4000 which corresponds to Super 16mm. However the sensor has a global shutter, whilst the Pocket Camera has a rolling shutter which would seem to discount this one. It is a square 2048 x 2048 (4MP) sensor capable of 1080p raw. It can do a maximum of 180fps at full resolution, in 10bit colour. In 12bit it can do up to 37fps. Despite the small size of the sensor the lower 2K resolution means the photosites are as large as on the Super 35mm Production Camera sensor at 5.5 x 5.5 μm2.

    2 versions of the CMV4000 are in production with the latest V3.0 coming out last Summer with black sun-protection (which should fix the sun spot issue of the original BMCC on the Pocket Camera) and on-chip PLL, whatever that is!"


    More details on global shutter and possible Blackmagic sensor supplier CMOSIS | EOSHD.com
    Ostatnio edytowane przez Piotr_0602 ; 15-04-2013 o 13:05

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    pojawiają się jakieś efekty z tego maleństwa na sieci:



    Footage in your pocket. | johnbrawley

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$


  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Metabones do Blackmagic

    W sprzedaży jest już wersja Metabones micro43-Leica:
    Speed Booster


    Metabones do micro43 - recenzja:
    Metabones Speed Booster for Micro Four Thirds – First Look and GH3 images | EOSHD.com

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •