Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [Canon A800] Zamiennik hot mirror z IR block na IR pass - visible block

  1. #1

    Domyślnie [Canon A800] Zamiennik hot mirror z IR block na IR pass - visible block

    Szukam wewnetrznego filtra na matryce - potocznie hot mirror - ICF, chodzi o to by nie blokował on IR/UV i przepuszczał światło widzialne - a zupełnie odwrotnie - tzn. blokwał widzialne i wpuszczał IR i UV (opcjonalnie, jak byłoby bez UV to też może być)
    Są takie filtry na obiektywy np Hoya R72 - ale one są do lustrzanek, poza tym chciałbm to włożyć bezpośrednio na matrycę - hot mirror już wymontowałem....
    Da się coś takiego dostać w serwisie? Bo zawsze mnie tam odsyłali - gdzie bym nie pytał?
    The sun has cast its final rays over the Norther Skies. Darkness has come...

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: [Canon A800] Zamiennik hot mirror z IR block na IR pass - visible block

    Nigdzie nie dostaniesz takiego filtra. Producent nie przewidział nie tylko takiej części zamiennej, ale i możliwości rozkładania obiektywu w tym kompakcie.

  3. #3

    Domyślnie Odp: [Canon A800] Zamiennik hot mirror z IR block na IR pass - visible block

    Dzięki - czyli zostaje tylko rzeźba w stylu docinanie szkła z np. R72 u optyka i próba adaptacji tego albo naklejanie fragmentu na obiektyw by mógł się schować albo po prostu przystawianie H72 do obiektywu robiąc zdjęcie.
    THX - bo coolpix czy jakoś tak niby mają zamiennik jaki chcę ale to z zagranicy i za .... 180$
    7: Infrared sensor filters
    Szukałem czegoś analogicznego w PL
    The sun has cast its final rays over the Norther Skies. Darkness has come...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •