Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ocena ostrości kadru

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie Ocena ostrości kadru

    Cześć Wam,
    Od jakiegoś czasu bawię się fotografią reklamową/żywności. Wczoraj zrobiłem o to takie zdjęcie.
    ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

    Aparat na statywie. Ujęcie jest sklejone z 9-10 zdjęć tak aby poprawić ostrość całego kadru. Miejscowe zwiększenie krzywych i tyle z obróbki. I kurczę wydaje mi się, że zdjęcie jest nie ostre (no i trochę zbyt płaskie)... Jest to całkiem duże przybliżenie więc nie ma tego jak ukryć... Po 1:3 przybliżeniu w LR widać dokładnie nie ostrość (pojedynczych zdjęć jak i całego kadru po sklejeniu 9 in 1)

    Zdjęcie robiłem Canonem 450D z Tamronem 2.8 17-50. Punkty autofocusu były zaznaczone poprawnie... ale coś tego nie widać...
    Raz Tamron robi mega ostre zdjęcia a raz właśnie takie oszukane więc to jest ruletka niestety...

    Rzućcie okiem...
    Zdjęcie było oświetlane YN 560, z octaboxem (hand-made xD )
    1/100
    3.2
    ISO 100
    ======
    Co dziwne. Zauważyłem, że przy zastanym świetle dziennym i przy dłuższym czasie zdjęcia wychodzą ostrzejsze niż przy błysku... (takie mam wrażenie)

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    Hmm... Według mnie jest nieostre fakt... Proponuję zrobić jeszcze raz to zdjęcie ale w ogóle na innych ustawieniach aparatu... Zrób 1/100 F 8 lub 11 ISO 100 i wtedy zobacz efekty ; )

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    Hehe faktycznie... przesłona... Oduczyłem się się niskich przesłon ze względu na nieduża moc lampy. Dzięki za zwrócenie uwagi.
    ==
    A masz może jakąś radę ze światłem? Zbyt płaskie światło jest, kiepsko widać fakturę chleba Wiem, że jest to już kwestia indywidualna, ale przydała by się jakaś wskazówka...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    a czemu ten kawior (?) jest taki mglisty w nietkórych miejscach a w innych nie?
    Zamiast kleić 9-10zdjęć, zrób jedno na f10 przy pozostałych dobranych parametrach i wtedy oceń ostrość... bo jeśli Ty sklejasz tyle zdjęć to na bank to ja nie wiem czy to ma prawo wyjść ostre.... o ile dobrze nie nałożysz na siebie zdjęć...

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    KuzynPit Wiesz co... ja już robiłem taką sklejkę na innych zdjęciach i wyszły fajnie. Praktycznie cały kadr był ostry. Pewnie wyszedł mglisty ze względu na przesłonę... Tamrony lubią sobie pomydlić.

  6. #6
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    Zrób to na ciemnym tle, wtedy uwydatnisz błysk flesza na kawiorze a chlebek będzie lepiej widoczny ; )! Również nie masz co się bać cieni, bo one raczej nadadzą tu smaczku!

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    Też myślałem aby zrobić na ciemnym tle ze światłem konturowym od tyłu... tylko na razie brak 2 lampy
    Będę kombinować

  8. #8
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Ocena ostrości kadru

    Światła jest aż za dużo, w tym zdjęciu brakuje tylko cieni i już Ci się problem "płaskości" rozwiąże...
    Pomijając już fakt iż kaszana wyszła okropna z tego kawioru..
    Ostatnio edytowane przez szambonur ; 07-04-2013 o 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •