Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

  1. #21

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Hmmm.. no to musiałam nieźle tym pędzlem naciapać szczerze powiem że u mnie tego nie widać, ale dzieki Tobie wiem że lepiej tego nie robić bo to że u mnie nie wiadać, nie znaczy że u kogoś innego również

    Mówiąc o odizolowaniu tła - masz na myśli robienie tego w PS jak mniemam?
    Chyba nie będę się w to bawić, kiedyś próbowałam wg tutoriali z photoshop.pl ale jakoś mi nie poszło może jak będę mieć kiedyś dużo czasu i kasy to się zapiszę na jakiś kurs edycji fotografii w PS czy coś...

    Zdjęcia różne oglądam, co fajniejsze sobie zapisuję i próbuję przekopiować ale ostatnio ktoś znajomy mi podpowiedział że to że ktoś ma stronę www i nazywa się na niej fotografem wcale nie znaczy że nim jest i że robi porządne zdjęcia
    No więc weź tu bądź człowwieku mądry
    Jak ktoś zna jakieś dobre technicznie strony to chętnie przygarnę i popatrzę.

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    dlatego szukaj zdjęć które przedewszystkich Tobie się podobają :-) i nimi się inspiruj :-))
    -------------------------
    Dovie'andi se tovya sagain

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Cytat Zamieszczone przez Majorka636 Zobacz posta
    Hmmm.. no to musiałam nieźle tym pędzlem naciapać szczerze powiem że u mnie tego nie widać, ale dzieki Tobie wiem że lepiej tego nie robić bo to że u mnie nie wiadać, nie znaczy że u kogoś innego również .
    wszystko zalezy od ustawień monitora, jakbym przyciemnił i podkrecił kontrast pewnie tez by nie bylo widać


    Cytat Zamieszczone przez Majorka636 Zobacz posta
    Mówiąc o odizolowaniu tła - masz na myśli robienie tego w PS jak mniemam?
    Chyba nie będę się w to bawić, kiedyś próbowałam wg tutoriali z photoshop.pl ale jakoś mi nie poszło może jak będę mieć kiedyś dużo czasu i kasy to się zapiszę na jakiś kurs edycji fotografii w PS czy coś...
    Tez, dobrze doświetlone tło w tym wypadku białe odetnie człowieka który i pozwoli na dość łatwą manipulacjekolorem, a co do bawienia się bądź nie, niewiem czy jeszcze istniejątacy którzy wrzucają czyste zdjęcia do swojego portfolio, mówie o profesjonalnych fotografach. Różne efekty mozna uzskać na setki różnych sposobów, dlatego są prowadzone wykłady gdzie ludzie SPRZEDAJĄ swoja wiedzę jak oni to robią, ale to nie znaczy ze ty nie mozesz do tego dojść inną drogą. Jeżeli uważasz ze jestes słaba w obróbce to wystarczy poprostu wiecej próbować i siedzieć w tym PS , proste. Uwierz mi moje pierwsze foty to była masakra
    Cytat Zamieszczone przez Majorka636 Zobacz posta
    Zdjęcia różne oglądam, co fajniejsze sobie zapisuję i próbuję przekopiować ale ostatnio ktoś znajomy mi podpowiedział że to że ktoś ma stronę www i nazywa się na niej fotografem wcale nie znaczy że nim jest i że robi porządne zdjęcia
    Jak ktoś zna jakieś dobre technicznie strony to chętnie przygarnę i popatrzę.
    Nie chce byc ordynarny ale tekst kompletnie z du..y , znajomy ci powiedział, pytanie znajomy foci?jak długo? chętnie obejrze foty. Strona www i nazwa to jedno a zdjęcia zamieszczone na niej to drugie, widzisz foty i mówisz ze są dobre albo nie, proste. Niewiem co oznacza porządne zdjęcia? te gdzi nie ma przepałów, gdzie ostrosc jest tam gdzie powinna?czy taki który uzywa drogiego sprzetu albo obrabia w ps wiecej niz ktokolwiek inny. Nie żebym był jakiś specjalnie krytyczny czy coś ale nasi rodacy to wykwalifikowani fachowcy w każdej dziedzinie, czy to fotografia , muzyka czy ba prawo, kazdy wie co i jak . Przykro mi ale jeżeli chce mieć w na ścianach wściekłą zieleń przeplatającą się ze szlaczkiem w kolorze brunatnej cegły to moja sprawa i nawet sam van gogh moze sie schować, jeżeli coś mi się podoba to tak bedzie niewiadomo co by kto mówił, to sięnazywa GUST
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Majorka! Podstawa! Rób zdjęcia! Duuużo zdjęć! Trzeba po prostu dojść do ładu ze samym sobą i wykształcić pewne umiejętności i nawyki. A po drugie, czasami warto ćpnąć zdjęcia w kąt i wrócić do nich po paru dniach/tygodniach i spojrzeć na sytuację z dystansu. To też pomaga - szczególnie wybrać te najlepsze.
    Na świat spoglądam przez armatę...


  5. #25

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    @GalaktycznyMuczaczo - może źle się wyraziłam co do myśli mojego znajomego chodziło o to że teraz coraz więcej osób kupuje lustrzanki, pofoci miesiąc i stwierdza że jest fotografem, po czym tworzy swoją stronę www ze zdjęciami z "sesji" i liczy że będzie zarabiał grubą kasę na fotografii.
    @DonBolano - pewnie masz rację ale jak tu ktoś napisał, minusem jest moje "emocjonalne" podejście - w końcu mój dzidziuś jest najśliczniejszy i wszystkie zdjęcia są słodkie
    Ale umówiłam się z koleżanką na "sesję" jej 3,5 miesięcznego dzidziusia więc może tym razem będę mogła spojrzeć z dystansu i zobaczyc czy te zdjęcia są jako - takie

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Cytat Zamieszczone przez Majorka636 Zobacz posta
    @GalaktycznyMuczaczo - może źle się wyraziłam co do myśli mojego znajomego chodziło o to że teraz coraz więcej osób kupuje lustrzanki, pofoci miesiąc i stwierdza że jest fotografem, po czym tworzy swoją stronę www ze zdjęciami z "sesji" i liczy że będzie zarabiał grubą kasę na fotografD
    Jezeli twój znajomy tak postrzega każdego amatora to boże trzymaj mnie od niego z daleko, bo zgodnie z tym co napisał powinienem cie zjeść wraz z porannym omletem przed siłownią, bo jako początkujący nie powinnać mieć wstępu do zamieszczania zdjęć na internecie.
    Czy to forum czy to własne www które można założyć na fejsie czy wordpressie w 10 min bez róznicy, jeżeli ktoś chce zamieszczać swoje zdjęcia, prosze bardzo wolna ręka, tylko prosze o otwartośc na krytykę bez dziecinnego jęczenia.

    Wciąż nie odpowiedziałaść czy twój znajomy foci czy tylko ploci?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Cytat Zamieszczone przez Majorka636 Zobacz posta
    H
    Zdjęcia różne oglądam, co fajniejsze sobie zapisuję i próbuję przekopiować ale ostatnio ktoś znajomy mi podpowiedział że to że ktoś ma stronę www i nazywa się na niej fotografem wcale nie znaczy że nim jest i że robi porządne zdjęcia
    To tzw. "święta racja" tak samo jak to, że ASP też z nikogo jeszcze artysty nie uczyniło .
    To że ze zdjęciami wiążą się emocje to dobrze - tak ma być. Przecież bez tego nie ma zdjęć.
    I czasem jak tu mądrze radzi kolega - dać sobie czas. To jest największa zaleta bycia amatorem - brak przymusu .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    @GalaktycznyMuczaczo - foci i to chyba całkiem nieźle - chociaż ja już nie wiem ;P bo jak na początku napisałam że wzoruję się na zdjęciach z neta to się okazało że są takie "zwykłe" i nudne. Ogólnie więc wg mojego gustu są fajne.

    No czasu póki co mam dość dużo, więc mogę go sobie dać

    Właśnie szukam tego nieszczęsnego wydzielania z tła w PS

  9. #29
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    żeby zdjęcie studyjne zwróciło na siebie uwagę, musi być na prawdę dobre. Z tego co tu zaobserwowałem nie masz aktualnie warunków ani sprzętu żeby się w to bawić. Jakieś wydzielanie tła w sofcie też nie przyniesie zamierzonego efektu. Na twoim miejscu skupiłbym się aktualnie w aranżacje scenek. Jak to ciekawie rozplanujesz to fajny drugi plan "zatuszuje" wszelkie inne niedoskonałości, chociażby nawet niewielkim stopniu. Zainwestuj w blendę ułatwi Ci to panowanie nad światłem, a i na okna w pokoju warto założyć np. agrowłókninę, ale to już tylko takie moje spostrzeżenie...

  10. #30

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Podejrzewam że korzystanie z blendy wymaga obecności kogoś dodatkowego? U mnie niestety chętnych pomocników brak :/
    Agrowłóknina? Czy celem tego jest zupełne nieprzepuszczanie światła? Jeśli tak to mam gumowane rolety więc jestem w stanie zaciemnić pomieszczenie, ale nie jestem w stanie go doświetlić - tak jak mówiłam zabawa stricte amatorska, a lampka biurkowa chyba nie spełni swojej roli

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •