Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

  1. #1

    Domyślnie [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Witajcie!

    4 miesiące temu urodziłam synka i stwierdziłam że rośnie tak szybko że muszę kupić sobie lepszy aparat, bo zbankrutuję na sesjach u fotografa mówią że zdjęcia robi człowiek a nie aparat, aczkolwiek ja sądzę (porównując foty ze starego aparatu) że lepszy aparat pomaga w lepszych zdjęciach

    Trochę "podkręcam" foty w PS, widziałam takie mocno nasycone na kilku stronach profesjonalnych fotografów, aczkolwiek im więcej stron oglądam tym bardziej nie mogę się zdecydować czy wolę te żarówy czy takie subtelnie podkreślone...
    Przesyłam parę portrecików małego, małego z mężem (moim, nie małego) i kuzynki - bardzo proszę o opinie ogólne a także te dot. obróbki - wydaje mi się że trochę przesadzam z kolorami, ale kurcze jakoś tak samo wychodzi :/ ogólnie to mam aparat od 2,5 tyg. ale bardzo się wkręciłam w robienie zdjęć.

    Pozdrawiam!

    1.

  2. #2
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Powiem jak wytrawny profesor...
    Widzę zadatki na dobrego fotografa dziecięcego..., ale trzeba jeszcze dużo czytać, czytać i jeszcze raz czytać
    "10" według mnie najlepsze
    Ostatnio edytowane przez szambonur ; 05-04-2013 o 22:18

  3. #3
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    8 - fajnie się bobas zamyślił - szkoda uciętej nóżki - jak ciąć, to zdecydowanie
    10 - fajne ubranko, ładnie kontrastuje ściana z białym futerkiem, na którym leży

    Te najbardziej udane.

    Swoją drogą, zdawało mi się, że dzieci po urodzeniu mają oczy niebieskie zawsze .

    Nie przejmuj się na razie tak bardzo kolorami, nasyceniem itp. Popracuj nad kadrem i porządkiem na zdjęciu. Sprawdź czy nie ucinasz kończyn, czy w tle nie ma czegoś, co będzie odwracać uwagę itp. Potem pozostaje poprawnie naświetlić i gotowe. Ciekawy kadr to połowa sukcesu, a czasami i cały.
    Na świat spoglądam przez armatę...


  4. #4

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Dziękuję za opinie
    Mówiąc "czytać" masz na myśli jakieś konkretne tytuły? Jakieś "fotograficzne biblie" które powinien przeczytać początkujący?

    Też czytałam że dzieci mają zawsze niebieskie oczy - jak widać to jednak nie jest prawda
    Mówiąc "poprawnie naświetlić" co masz na myśli? Odpowiednie światło zewnętrzne, ustawieni odpowiedniej przysłony? (nie mam lampy zewnętrznej, takie zdjęcia portretowe robię do południa mając okna za plecami, na trochę wyższym ISO i f3.5 zazwyczaj - nie używam wbudowanej lampy bo mi się jakoś tak mniej zdjęcia podobają).

  5. #5
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Cytat Zamieszczone przez Majorka636 Zobacz posta
    Mówiąc "poprawnie naświetlić" co masz na myśli?
    Żeby nie było ani za jasno, ani za ciemno
    Na świat spoglądam przez armatę...


  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    ostatnie fajne, foty maja dobre światło, pozytywne, te z mężem nie podobaja mi się , tymbardziej cenzura( dziwnie to zabrzamiało) z 2 mozna znacznie wiecej wyciągnać. pzdr
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #7

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Dzięki za opinie
    Te z mężem Ci się nie podobają bo są źle wykadrowane, złę technicznie czy po prostu nudne albo nie Twoja bajka? Jeśłi chodzi o cenzurę to mały jest po prostu golaskiem a internet jest ogromny i fotografia będzie w nim krążyć już zawsze i nigdy nie wiadomo kto ją znajdzie i do czego wykorzysta - więc to tak dla bezpieczeństwa.
    Co masz na myśli mówiąc "więcej wyciągnąć" z 2? Lepiej obrobić w PS, inaczej naświetlić? Ogólnie to mnie się najbardziej podobają zdjęcia na takim czarnym smolistym tle - ale nie wiem jak to osiągnąć - moje tło zawsze jest nierówne i niejednolite. Nie wiem, czy taka czerń jest możliwa do osiągniecia aparatem czy to poprawki w PS?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Np uciety lokiec i to ze delikatnie fota leci w lewo, a na kolejnym np wlosy twego meza to czarna plama , nie zebym sie czepial ale troche brzuch mozna wciagnac dla atrakcyjnowci zdjecia(znowu dziwnie to zabrzmialo) , na temat nr 2 mozna iecei wyciagnac z obrobki, juz wolalbym np zeby tlo calkowicie czarne zrobic o troche rozjasnic syna, sam sposob trzymania tez dla mnie dziwny, ale sie nie sugeruj bo dzieci nie mam, w ten sposob ja wino prezntuje klientom tlo pewnie masz te tanie nie papierowe dlatego efelty moga byc nie takie jak sobie wyobrazasz, kwestia tez swiatla albo obrobki,
    Rozumiem kwestie cenzury jednak lepie starac sie to zaslonic naturalnie wlasnym cialem czy czasm dziecko noga zakryje, poprostu czarny prostokat sam z siebie bedzie przyciagal dlatego psuje mi odbior pzdr zakatarzony
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar arapaho
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Swiat
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    Fotografowanie wlasnych dzieci ma jeden minus, czasami, kierujemy sie emocjami.
    Tobie podobaja sie wszystkie zdjecia, dlatego je tu zamiescilas, mi osobiscie - zadne...
    Sa po prostu nijakie, nie pisze tego zlosliwie oczywiscie... Mlody czlowiek wyszedl na nich tak sobie...
    Proponuje podpatrzec mistrzow fotografi dzieciecej, wiele jest takiej w internecie. Nie bac sie skopiowac pomyslow, postarac sie o odtworzenie podobnego klimatu... moze i swiatla.
    Nie zawsze jest ono skomplikowane. A w zdjeciach z niemowlakami powinno byc jak najprostrze, najlepiej zastane, ciagle. Blysk daje we znaki mlodemu pokoleniu, po oczach ...
    Wiec do dziela, probowac, pstrykac... i pokazac nam tu na forum
    Pozdrawiam....
    - .. -

  10. #10

    Domyślnie Odp: [Majorka636] Pierwszy aparat i pierwsze próby

    @GalaktycznyMuczaczo - co do brzucha to się zgadzam ;P tło rzeczywiście mam to najtańsze, ale stwierdziłam że tak na początek nie będę ładować kasy w coś co mi się być może nie spodoba. Czyli póki co powinnam je "doczernić" w ps?
    Jeśli chodzi o sposób trzymania to taki właśnie widziałam na wielu stronach www fotografów i po prostu "zgapiłam" - na razie zresztą większ\ość póz zgapiam i porównuję z tymi profesjonalnymi.
    @Arapaho - no kurcze ja właśnie kopiuję pomysły z neta - może w takim razie nie od "mistrzów", no ale zacząć trzeba od czegoś prostszego. I robię bez lampy, dlatego tylko do południa gdy mam w miarę jasno w domu.

    Bardzo wszystkim dziękuję za opinie, wszystkie mi się przydają, będę się do nich stosować iiii.... proszę o jeszcze

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •