Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

  1. #1

    Lightbulb Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    Siemanko...
    może temat dziwny, ale wart założenia Jak powinno się prawidłowo nosić sprzęt foto w torbach/plecakach ?
    Na co zwracać uwagę przy kupnie takich toreb/plecaków? No i jak nie kłaść sprzętu foto by nie uległ uszkodzeniu.

    Proszę was byście podawali swoje przygody te dobre i te złe.. może kogoś to uchroni przed stratą dość kosztownego sprzętu.

    Ja miałem taki przypadek że w zwykłej torbie Hama dokładnie takiej jak poniżej:


    podczas podawania jej mojej żonie torba dosłownie uderzyła z odległości 20cm w ławkę parkową... efekt taki że wypadła soczewka w Tamronie i lekko pękłą obudowa C550D... zdziwienie było moje ogromne ponieważ siłę uderzenia można określić praktycznie na żadną... no cóż... ale przypadki chodzą po ludziach i fajnie było by je unikać Dodam że w torbie był aparat z podpiętym obiektywem + rybie oko. Więc nie był to duży ciężar.

    Zapraszam do rozpisywania się.
    Ostatnio edytowane przez Morfii ; 03-04-2013 o 15:41
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  2. #2
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...


  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    W tamtych wątkach piszemy - w czym.
    Tutaj kolega chce wiedzieć - jak.
    Różnica zasadnicza

  4. #4
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    Daję słowo iż przymknę oko na taką rozbieżność w temacie i czerwonych kartek nie będę rozdawać...

  5. #5
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    Niezależnie w czym (poza metalowymi case'ami) polecam nosić OSTROŻNIE. W to co napisał Morfii aż nie chce mi się wierzyć. Takie małe łupnięcie, a takie konsekwencje? Chociaż... Jakiś czas temu wywaliłem się z 1000D mojej żony. Naprawdę niewielkie puknięcie, a LCD rozleciał się na amen. Tylko, że jak go miałem na wierzchu, a nie w torbie.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  6. #6
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    O swoich przygodach najlepiej rozmawia sie Hydeparku... Przenoszę...

  7. #7
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    Miałeś Morfii przeokrutnego pecha. Mnie ze dwa razy upadł na ziemię 500d+tamron w malutkim futerale (taki co można do paska w spodniach przymocować) i żadnych szkód. Na co dzień latam z plecakiem fastpack i tu 100% zaufania co do bezpieczeństwa sprzętu.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jak prawidłowo umieszczać sprzęt foto w torbach/plecakach...

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    O swoich przygodach najlepiej rozmawia sie Hydeparku... Przenoszę...
    Dzięki za przeniesienie

    Faktycznie mój przypadek jest dość absurdalny, ale prawdziwy.. od tamtego czasu plastik w lustrzankach nie widzi mi się, a Tamron mocno podpadł jego delikatnością. Dodam że soczewka w Tamronie wypadła "ta wewnętrzna" nie ta pierwsza od osłony przeciwsłonecznej lecz ta druga za nią
    Ostrożność nic nie daje....
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •